Hakszer Balázs és Bacsfai Réka aranyérmesek!

Publikálva: 2019, március 24 - 11:43
Szinnán került megrendezésre az idei junior szabadfogású birkózó Szlovák bajnokság, amelyre 16 birkózó klub versenyzői neveztek be.

Gaál Attila edző és asszisztense Juhász Mária vezetésével 7 dunaszerdahelyi birkózó indult csatába a bajnoki címekért. A 65 kg-os súlycsoportban Hakszer Balázs először technikai tusgyőzelmet aratott pozsonyi ellenfelén, majd rimaszombati ellenfelét fektette két aminek köszönhetően megszerezte eddigi pályafutása 6-ik bajnoki címét. Az 57 kg-os súlycsoportban a még kadet korosztályú Csörgő Tamás szerzett értékes ezüstérmet, valamint Gányovics Balázs 74 kg-ban egy vesztes és négy nyertes mérkőzést követően  bronzérmet. A junor lányok között 62 kg-ban Bacsfai Réka sorozatban 7 aranyérmét szerezte az országos bajnokságokon.

62 kg Bacsfai Réka        1.hely

5 aranyérem Södingből a nemzetközi birkózó versenyről!

Vajas József edző vezetésével 9 fiatal tehetség mérettette meg magát a södingi nemzetközi birkózó versenyen, amelyre Ausztria, Horvátország, Szlovákia, Csehország és Magyarország 147 versenyzője nevezett be. A fiatal birkózó fiúk és lányok nagyon jól szerepeltek, összesen 7 érmet szereztek. A lányoknál 36 kg-ban Hegedűs Réka és 46 kg-ban Pollák Anna szerzett aranyat, míg a fiúk között  Hegedűs Attila 27 kg-ban, Pollák Adrián 42 kg-ban és Kovács Ferenc Dániel 50 kg-ban állhattak fel a dobogó legfelső fokára.

Csapatversenyben a dunaszerdahelyi klub a harmadik helyen végzett.