Hajrában verte meg a bajnokot a DAC

Publikálva: 2018, szeptember 23 - 17:54
Divkovič két gólja és Pačinda találata otthont tartotta a három pontot a bajnok ellen.

A nagyszombati drukkerek Anderlecht-veréssel, a DAC-szurkolók pedig vásárutói hangulattal készülődtek a bajnokság e heti csúcsmeccsére. Peter Hyballa azonban nem engedte, hogy a játékosai túlságosan elszédüljenek a körhintában, hiszen a fiúknak tiszta fejjel és a szokásosnál is nagyobb harci kedvvel kellett kiállniuk a közel tízezres nézősereg elé. A meccs előtti hangulat és a szemet gyönyörködtető lelátói koreográfia bizonyára megadta a kellő löketet. Az edzőnknek eltiltás miatt nélkülöznie kellett Bayót, aki ezúttal a lelátóról nézte, hogy kell lábbal gólt rúgni. A 7. percben ugyanis az első kaput eltaláló lövésünkből megszereztük a vezetést. Davis tanítani való hosszú labdája elsuhant az egyik védő előtt, a fiatal Divković pedig egy rutinos játékos higgadtságával juttatta előnyhöz csapatunkat – 1:0. Szögletekből és szabadrúgásokból próbálkoztunk a folytatásban, de egyik pontrúgás után sem alakult ki gólhelyzet Rusov kapuja előtt.

A meccsnek ebben a periódusában úgy tűnt, mintha a nagyszombatiak már a következő Európa-ligás meccsükre készültek volna, mert egyáltalán nem erőltették a támadásokat. Az első lövést a 17. percben jegyezhettük fel tőlük, Grendel próbálkozása azonban nem talált kaput. A 23. percben óriási ziccert szalasztottunk el: Kalmár eladott labdája Lupták hibájából Divkovićkoz került, aki harciasan megtartotta azt, és még lövésre is futotta az erejéből, dupláznia azonban – ekkor még – nem sikerült. A 29. percben szinte a semmiből egyenlített a vendégcsapat. Jirkát kellett volna megakadályozni a fejelésben, de Šatka lemaradt róla. A labda így került előbb Ghorbani elé, végül Jedlička háta mögé – 1:1. A félidő hajrájában mi uraltuk a játékot. Előbb Vida Kristopher fejelt kapura Tretyakov beívelését követően, majd közvetlenül a sípszó előtt Kalmár hagyott ki egy góllal kecsegtető lehetőséget.

Térfélcserét követően cserélt a vendégcsapat, Hyballa viszont nem változtatott a felálláson. Mindjárt az elején Jedličkának kellett résen lennie, de Grendel löketét sikerült szögletre tenyerelnie. A hangulat kifogástalan volt, de a játék csak lassan pörgött fel az „üzemi hőfokra”. Sokáig csak a mezőnyben pattogott a labda, és nem forogtak veszélyben a kapuk, aztán mégis csak beindult a gépezet. Ennek azonban előbb mi voltunk a kárvallottjai, mert a 62. percben Ghorbani fejjel volt eredményes – 1:2. Vida Kristopher minden erejével azon volt, hogy megszerezze az egyenlítő találatot. Előbb egy tizenegyest szeretett volna kiharcolni, ám a bíró sípja néma maradt, majd kicsivel utána lövéssel próbálkozott, de célt tévesztett. Aztán mégiscsak meglett, amire vártunk! A néhány párharcban már fáradtnak tűnő Divković rácáfolt a fanyalgókra, és egy remekbeszabott lövéssel egyenlített – 2:2.

A lövést megelőzően Tretyakov is kapura küldte a labdát, de Rusov ennél az akciónál még kiütötte, az ismétlésnél viszont már verve volt. Hatalmas szurkolásba kezdett ekkor a stadion, amelybe ma 9358-an váltottak jegyet. A zárás pedig egészen frenetikusra sikeredett a számunkra. Már a hosszabbítás perceiben jártunk, amikor Vida Kristopher lendítette lövésre a bal lábát, de a labdát ezúttal is csak kiütni tudta a nagyszombati kapus. A kipattanóra pedig a csereként beálló Pačinda érkezett, és beállította a 3:2-es végeredményt.

Vezetés, majd egál, aztán vendégvezetés majd megint döntetlen, a végén pedig hazai siker – pontokba szedve ilyen volt a mai derbi forgatókönyve, amelynél jobbat talán írni sem lehetett volna. Izgalmas játékot, fantasztikus véghajrát majd önfeledt ünneplést láthatott a közel teltházas közönség, amelyet igazán kiszolgáltak ma a játékosok. Az utolsó pillanatban szerzett Pačinda-gól megtartott bennünket a tabella második helyén, jövő héten Szenicén pedig nagy esélyünk van arra, hogy tovább őrizzük a pozíciónkat. Előtte azonban még egy kupameccs is vár ránk, szerdán ugyanis a Bellus otthonában vendégeskedünk a Slovnaft Cup 3. fordulójában.

Peter Hyballa (DAC): „Tudtuk, hogy a Nagyszombat nagyon szervezett védőjátékkal érkezik hozzánk. Mi ún. hamis kilencessel léptünk pályára, magas beívelések helyett az oldalról érkező lapos játékkal próbálkoztunk. Nagyon magasan letámadtuk az ellenfelet az elején, ennek köszönhetően már a 7. percben előnybe kerültünk, aztán egy hosszan előreívelt labdajáték után a Nagyszombat kiegyenlített. Nem először kaptunk már ilyen könnyű gólt. A második félidőben nyíltabb lett a játék, Kalmár a tízes helyén játszott, az ellenfél is veszélyesebb volt. Pačindát és Bilenkijt is pályára küldtem. A két gólt szerző Divković és Tretyakov is nagyon keményen edzettek az elmúlt hetekben, hogy esélyt kapjanak, és ma mindketten bizonyítottak. Fiatal csapatunk ma jobb volt, fantasztikus futballt játszottunk.”

Jaroslav Látal (Nagyszombat): „Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, messzire álltunk a hazai játékosoktól. Sok hazai helyzetet éltünk túl, és egyetlen lövésből kiegyenlítettünk. A szünetben cseréltem, fel is javult a játékunk. Megszereztük a vezetést, de 1:2-es állásnál rossz döntést hoztunk, amit a DAC nem hagyott büntetlenül. Gratulálok nekik a győzelemhez.”

FC DAC 1904 - FC SPARTAK NAGYSZOMBAT 3:2 (1:1)

Fortuna Liga, 9. forduló, MOL Aréna, 2018.09.23., 15:00

Játékvezetők: Očenáš - Somoláni, Pozor