Győzött a DAC

Publikálva: 2017, szeptember 20 - 21:15
A hajrában szerzett góllal nyert a DAC odahaza a szeptemberi hidegben.

Háromnapnyi szünet után újabb bajnokin léptünk pályára a MOL Arénában, amelyben meglehetősen hűvös időjárás fogadta a szurkolókat, akik titkon abban bíztak, hogy gólarányjavító mérkőzésre váltottak jegyet. Az első játékrész azonban nem kápráztatta el a közönséget. Óvatosan, egymás méricskélésével indult a mérkőzés, és nem rontottunk rá a védekezésre összpontosító szeniceiekre. Az első kaput eltaláló lövés is a piros mezesekhez fűződött: a 7. percben Vaščák próbálkozott, ám Majecnak nem kellett különösebben megerőltetnie magát, hogy fogja a labdát. Az ezt követő percekben sokáig csak passzokig jutottunk a középpályán, s noha nem engedtük támadásba lendülni a vendégeket, ők sem engedtek kibontakozni bennünket. A 23. percben alakult ki kisebb helyzet Plach kapuja előtt. Ekkor Ljubičić passzolt a tizenhatos vonaláról Pačindának, ám házi gólkirályunk lövését blokkolta egy szenicei, utána Plach kezébe hullott a labda. Sem a nézők, sem Marco Rossi nem lehetett elégedett a látottakkal. Tudták ezt a pályán lévők is, ezért igyekeztek magasabb fokozatra kapcsolni. A 30. percben óriási lehetőséget szalasztottunk el: Ashiru beadását Malec lefejelte Davisnak, panamai játékosunk pedig hat méterről fölé bombázta a százszázalékos ziccert! Két perccel később Kalmárt akasztották el két lépéssel a büntetőterület előtt, a játékvezető viszont nem fújt a sípjába. A meccs addigi legszebb jelenetét pedig a 37. percben láthattuk egy szenicei szögletet követő kontra során: Simon és Davis játéka után Ashiru rúghatott volna gólt, de Plach ujjheggyel menteni tudott. Maradt még ezt követően is egy lehetőségünk: Pačinda kitűnő passzával Ljubičić lopta közelebb magát a kapuhoz, ám Plach az utolsó pillanatban leért a labdára.

Marco Rossi a második félidőre már a kabinban hagyta Ashirut, akinek helyén Vida Kristopher futott ki a pályára. Úgy tűnt azonban, hogy a változtatás sem hozza meg a várt javulást, a 4598-as nézősereg néha hangot is adott elégedetlenségének. Próbálkozásaink voltak ugyan, de a szenicei fal feltörhetetlennek bizonyult. Elsőként mégis Ljubičić iratkozhatott volna fel a góllövőlistára: Zsivkovics bedobását követően sikerült megszelídítenie a labdát, majd kettőt-hármat fordulva a kapu fölé rúgott. A meccsnek ebben az időszakában 60:40 volt a labdatartási arány a javunkra, a kivetítő azonban továbbra is 0:0-t mutatott. Két ápolás és a cserék is hátráltatták az egyébként sportszerű játékot, az idő pedig egyre inkább az ellenfél malmára hajtotta a vizet. A piros mezeseken látszott, hogy elégedettek lennének a gólnélküli döntetlennel is, a támadásokat egyáltalán nem erőltették, mi azonban nem adtuk fel a harcot, és a vége felé még inkább fokoztuk a nyomást. A 77. percben Ljubičić esett el a tizenhatosban, ami után közel ötezer ember kiáltott tizenegyest, csak a bíró gondolta ennek ellenkezőjét. Ezt követően azonban a játékvezető többször is kiváló szögből ítélt szabadrúgást javunkra, melyek közül az első kettő után még nem alakult ki gólhelyzet, a harmadikat követően viszont örömmámorban törtek ki szurkolóink, Davis ugyanis remekül helyezve bevarrta a labdát a kapu bal alsó sarkába – 1:0.  Hatalmas kő esett le a sárga-kék szívekről, és mivel már csak percek voltak hátra a végéig, a gólöröm egészen a hármas sípszóig eltartott.

Az utolsó pillanatokban szerzett szabadrúgásgóllal végül meglett a győzelem, és ennek köszönhetően megerősítettük negyedik helyünket a tabellán, sőt, egy pontra megközelítettük a harmadik Nyitrát, és háromra a listavezető Slovant és a nagyszombati Spartakot. Hazai pályán 15 meccse őrizzük a veretlenségünket. Továbbra is folytatódik számunkra az angol hét, legközelebb ugyanis vasárnap lépünk pályára. A Fortuna Liga következő fordulójában legtávolabbi ellenfelünkhöz utazunk Nagymihályba, ahol szintén győzelmi szándékkal lépünk majd pályára. A mérkőzést szeptember 24-én, vasárnap játsszák, 19 órai kezdettel. Aki teheti, tartson velünk a keleti végekre is!

Marco Rossi (DAC): „Kemény meccs volt a mai, amely során már nem az a Szenice futott ki a pályára, amelyik nemrég még 7:1-re kikapott a Zsolnától. Az ellenfél azóta játékosállományban és mentalitásban is változáson ment át, és ez érezhető is volt. Nehéz olyan csapat ellen játszani, amelyik így betömörül. A célunk az volt, hogy kevés helyet hagyjunk a támadásaikra. Öt tiszta gólhelyzetet is kidolgoztunk, egy 11-est pedig nem fújt be nekünk a bíró. A szünetben azt mondtam a játékosaimnak, hogy növeljék a nyomást, és jobban harcoljanak, mint addig. Én mindig azt mondom, amit gondolok, és szeretném megjegyezni, hogy nagyon fiatal játékosaink vannak, akiknek szükségük van a szurkolók buzdítására, és nem arra, hogy kifütyüljék őket, mert azzal elvesztik a magabiztosságukat és önbizalmukat. A szurkolók a bírálatot a meccs után szegezzék az edzőnek. Nem vagyunk sem a Real Madrid, sem a Barcelona. Azt nem tudom megígérni, hogy minden meccsen látványos show-műsorral fogunk kirukkolni, és rúgunk 5-6 gólt, azt viszont igen, hogy mindig ott lesz bennünk a győzelem iránti vágy. Elnézést kérek, ha az utolsó két meccsen nem játszottunk látványosan, de ilyen védekező felfogású csapatok ellen valóban nagyon nehéz játszani.”

Ladislav Hudec (Szenice): „A meccs előtt a sajtónak is lenyilatkoztam, hogy ismerjük a saját magunk és a hazaiak képességeit. Csak akkor lesz esélyünk, ha az ellenfél kapuja előtt kihasználjuk a lehetőségeinket. Az első félidőben sokat dolgoztunk ezért, a második játékrészben a hazaiak már nyomás alá helyeztek bennünket. A szerencsének köszönhettük volna a pontszerzést, de az ellenfelünk jobb volt nálunk, bátrabban játszottak, és megérdemelten tartották otthon a három pontot.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - FK SZENICE 1:0 (0:0)

Fortuna Liga, 9. forduló, 2017.09.20., 19:00

Játékvezetők: Chmura - Lieskovský, Perát, 4598  néző

Góllövő: 86. Davis

Sárga lap: 92. Kalmár, ill. 74. Richtárech, 88. Vaščák

DAC: Macej -  Davis, Huk, Šatka, Zsivkovics - Kalmár, Ljubičić, Simon, Pačinda (75. Čmelík), Ashiru (46. Vida), Malec (55. Divković)

Szenice: Plach - Podhorin, Jarabica, Ranko, Medveděv - Duga, Krč (57. Richtárech), Šefčík, Vaščák, Kováč (63. Sarpei) - Martišiak (75. Rigo)

Labdatartás: 59% - 41%