Győzelemmel búcsúzott a DAC

Publikálva: 2018, december 8 - 18:28
Minden jó, ha a vége jó! Egy agresszív, kevés helyzetet hozó, nehéz mérkőzésen a hajrában szerzett Šatka-góllal sikerült legyűrnünk a Szeredet, így mosollyal az arcunkon zárjuk a klub történetének legjobb őszi szezonját. 38 pont, második hely – tavasszal ide nekünk az oroszlánt is!

Az őszi szezon utolsó fordulójában abba a nyitrai stadionba látogattunk, ahol a nyár folyamán egyszer már kedvét szegtük a hazaiaknak. A helyszín tehát megegyezett, a vendéglátónk viszont nem a Nyitra, hanem a Szered volt, amely a Zobor alatt játssza a hazai mérkőzéseit. Ezen a meccsen Peter Hyballa nem számíthatott a héten a szövetség által eltiltott Bayóra, helyén Tretyakov kapott lehetőséget. A szurkolótáborunk az elejétől fogva nagyon jól muzsikált, a kezdő sípszó előtt a korábban nálunk védő Penksa is köszöntötte a tábort, amely viszonozta a baráti üdvözlést. A pályán viszont már nem volt ilyen kedélyes a hangulat, amit jól mutat, hogy Marhefka játékvezető az első félidőben összesen hat sárgát is kiosztott. Hármat ide, hármat oda. Igazán komoly helyzetet szinte nem is láthattunk, mert míg mi próbáltunk kombinatív játékot játszani, addig a hazaiak ott rombolták a játékot, ahol tudták. Ha kellett csíptek, rúgtak, odaléptek. Kalmár Zsolt például annyiszor került a földre az első játékrészben, mind druszája, Erdei Zsolt csikó korában, a ringben. Összességében kevés szép megmozdulást jegyezhettünk fel, de Kalmár 12. percben külsővel továbbított keresztlabdája ezek közé tartozott. Izgalmas jelenet alakult ki ezután Penksa kapuja előtt, ám a végén túl nagy lett a tumultus, és a kapus – ha üggyel-bajjal is, de – megkaparintotta Šatka elől a labdát. A másik oldalon Ulrich lapos lövése emelte feljebb a pulzusunkat, a labda végül a baloldali kapufa mellett hagyta el a játékteret. A nevezett játékosnak volt még egy ehhez hasonló próbálkozása, de azt követően sem rezdült a hálónk. A mi részünkről az egyetlen kapura tartó lövést Kalmár jegyezte, a szabadrúgásból megeresztett löketet azonban Penksa magabiztosan védte.

Csere egyik oldalon sem volt a szünetben, és úgy tűnt, a stílus sem változott: a félidő elején Šatka kapott nyomdafestéket nem tűrő „üdvözletet” ellenfelétől. Ekkor zendített rá a „Gólt kéne rúgni!” – buzdításra a 650 fős vendégszektor, de az a fránya gól sehogy sem akart összejönni. Ami elszomorítóbb volt, hogy még csak helyzetig sem jutottunk, de ugyanúgy az ellenfél sem. Bár Ulrichnak ismét volt egy távolról megeresztett bombája, ezúttal sem tudott túljárni Jedlička eszén. A legérdekesebb hír közben az volt, hogy a Slovan a párhuzamos mérkőzésen földbe döngöli a Zsolnát, és 5:0-ás állásnál, már nem volt kérdés, hogy ki telelhet majd a második helyen. De térjünk inkább vissza a mi meccsünkhöz, melyen az 54. percben Divković erőtlen próbálkozását jegyezhettük fel, gólt azonban továbbra sem. Tíz perccel később Vida Kristophert rántották le a 16-os vonalán, a fő sípmester kicsit kivárt, majd mégis fújt, de tizenegyes helyett, csak szabadrúgást. Kalmár állt a labda mögé, megrúgta, de az elakadt az előtte tornyosuló lábtengerben. A puskaporos hangulat ezekben a percekben is jellemző volt a kevés szép jelenetet felvonultató mérkőzésre, Marhefka ebben a félidőben négyszer húzta elő a sárga lapot. A hajrát mi bírtuk jobban erővel, az erőfölény ugyanakkor nem mutatkozott meg az átadások, lövések pontosságában. Előbb Koštrna maradt le centikkel Kalmár remek indításáról, majd Herc eresztett meg egy olyan gyenge lövést, mint a kilences sör, buborékkal. Amikor már arra kezdtünk panaszkodni, hogy egy igazán kijátszott helyzetünk sem volt a 90 perc során, jött a dráma, és jött a gól! Šatka előremerészkedett, s a zavarosban halászva Vida Kristopher beadása után közelről bevette Penksa kapuját – 0:1. Több sem kellett a boldogsághoz, illetve, hogy a bíró lefújja végre a meccset, ami kisvártatva meg is történt, és kezdődhetett az ünneplés.

Vannak szép meccsek és vannak kevésbé szépek, s a mai minden bizonnyal az utóbbi kategóriába tartozik, de a lényeg, hogy győzelemmel zárjuk a szezont. Egy éve ilyenkor még azon izgultunk, hogy bekerülünk-e a felsőházba, most viszont ennél sokkal édesebb gondok nyomják majd a vállunkat az előttünk álló karácsonyi szünetben. A DAC még soha ennyi pontot nem szerzett egy ősz alatt, és soha nem állt ilyen jól a tabellán. Most szusszanunk egy hosszút az ünnepek alatt, majd elmegyünk edzőtáborozni Törökországba, hogy aztán február közepén megújult erővel kezdjük el ráncigálni a Slovan bajszát, és a visszapillantóban integessünk a Zsolnának, és az utánuk következőknek. Kellemes ünnepeket kívánunk! Hajrá, DAC!

Peter Hyballa (DAC): „Nagyon nehéz mérkőzés volt. Ma nem tudtunk a saját stílusunkban futballozni, mert az ellenfél elszigetelt bennünket. A középpályán az átadásaink nem voltak rendben. Kemény, harcias játékot láttunk, mindent megtettünk a győzelemért, amely szerencsével a miénk lett. Nyáron érkeztünk a klubhoz, s az új tréner mindig új filozófiát képvisel. Ezt meg kellett szokniuk a játékosoknak, s az ősz folyamán sokat változott a stílusunk. A 18 lejátszott bajnokin 15-ször a 4-3-3-as formációt alkalmaztuk. Játszani akartuk a futballt, igyekeztünk belevinni a játékunkba a gegenpressinget. Néhány őszi mérkőzésünk nagyon jó reklám volt a szlovák futballnak, tehetséges játékosaink közül sokan a válogatottig eljutottak. A játékos piacot folyamatosan pásztázzuk, de hogy kik az új kiszemeltjeink, az egyelőre maradjon titok. Több játékosunk iránt is érdeklődnek, nekünk pedig lesz öt hetünk arra, hogy jól igazoljunk. Mi azonban bízunk ebben a csapatban, amely remek munkát végzett az ősszel. 38 pontunk van, a második helyen állunk, mindez klubrekordnak számít. Köszönettel tartozom az újságíróknak és az edzőkollégáknak is a szezonért, a játékosaimra pedig rendkívül büszke vagyok. A szurkolóinknak pedig hatalmas köszönet a buzdításért, ma is elképesztőek voltak! Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek, január 12-én folytatjuk!”

Karel Stromšík (Szered): „Nehéz összecsapáson vagyunk túl. Tudtuk, hogy a DAC milyen játékerőt képvisel. Küzdöttünk, igyekeztünk kiharcolni a győzelmet, és biztos, hogy nem érdemeltünk vereséget. A játékvezető néhány ítéletét érthetetlennek tartom, de bővebben ezt nem kommentálom. Újoncok vagyunk az élvonalban, meg kell fizetnünk a tanulópénzt, de remélem, hogy a téli szünetben erősödni fogunk, tavasszal pedig jobb eredmények elérésére is képesek leszünk. Új igazolásokról egyelőre nem szeretnék beszélni.”

ŠKF SZERED - FC DAC 1904 0:1 (0:0)

Fortuna Liga, 18. forduló, FC Nyitra stadion, 2018.12.08., 14:00

Játékvezetők: Marhefka - Tomčík, Jenčura