Fülek – DAC 0:0, büntetőkkel: 5:6

Publikálva: 2019, szeptember 17 - 19:40
Idegőrlő büntetőpárbaj után kivívtuk a továbbjutást Füleken. Egykori csatárunk, Bari Jenő védencei alaposan megnehezítették a dolgunkat, de a végén Jedlička hárította a hazaiak hatodik tizenegyesét, így egy nyögvenyelős találkozó után készülhetünk a vásári hangulatban megrendezett bajnoki mérkőzésre.

2019. szeptember 17-én csak 14:30-ig tartunk nyitva. Hajrá, Fülek! – hirdette az egyik hazai kisüzletre kifüggesztett felirat már több mint egy héttel a találkozó előtt. Ez is arról tanúskodott, hogy a helyi futballbarátok legalább annyira várták a meccset, mint a gyerekek karácsonyt. Már fél órával a kezdőrúgás előtt csordultig megtelt a hazai lelátó, akik nem fértek fel, azok pedig a pálya melletti korlátnak támaszkodva alkottak tömött sorokat. A füleki kissrácok harsány Hajrá, Fülekváros! - buzdítással hangoltak a meccs előtt, a hangosbemondó pedig mindkét csapat buzdítására bíztatott.

Peter Hyballa pedig tapssal segített rá a kezdőként pályára vonulók önbizalmára, köztük olyan játékosokéra, akik az elmúlt tétmeccseken kevesebb lehetőséghez jutottak. A mester előzetesen arra figyelmeztetett, hogy az ehhez hasonló összecsapások Dávid és Góliát viadalára emlékeztetnek. Az első félidő után csupán annyiban ellenkeznénk Hyballával, hogy nehezen mondhattuk el magunkról: 45 percnyi játék után mi lennénk Góliát ebben a történetben.

A mezőnyfölényünk ugyan megvolt, gyors passzokkal igyekeztünk feltörni a masszív füleki védelmet, de mindent elárul, hogy csupán egyetlen egyszer találtuk el a kaput. Emellett Fábry néhány szabadrúgása rejtett magában némi izgalmat – egyszer Taiwo fejéről csúszott mellé a labda –, de igazán veszélyes gólhelyzetig egyik próbálkozás után sem jutottunk. A hazai közönség a MOL Arénából ismert rigmusokkal buzdította sajátjait, s minden egyes ügyes megmozdulást tapssal jutalmazott. Jedličkát azonban ők sem tudták kellemetlen helyzetbe hozni, így az állás 45 percnyi játék után nem is lehetett más, mint 0:0.

A fényesnek nem mondható első felvonás ellenére sem változtatott a csapat összetételén Peter Hyballa. De nemcsak a felállás maradt változatlan, hanem a játék is. Sőt, a 46. percben Jedličkának kellett kiöklöznie Püšpöky jól kanyarodó szabadrúgását. Hatvan másodpercen belül Divković köszönhetett volna be Párišnak, de olyan csúnyán leperdült a labda a lábáról, hogy azon kezdtünk el gondolkodni, ezt a jelenetet vajon bevágjuk-e a meccs végi összefoglalóba. Három perccel ezután Oravec szerezhetett volna gólt, de próbálkozása hasonló eredménnyel végződött, mint Divkovićé. Oravecnek később másodszor is megadatott a gólszerzési lehetőség, de két méterről ezt is elvétette.

Egyórányi játék után sem gólt, sem cserét nem láthattunk, de aztán Peter Hyballa megelégelte a totojázást, és gyors frissítésre szánta el magát. Pályára küldte Vida Kristophert, Ramirezt, majd Davist is. Utóbbi első labdaérintése máris gólpasszt ért volna, ha Taiwo nem fejeli fölé a fejére varázsolt labdát. Davis nem adta fel, és maximálisan teljesítette, amiért a pályára küldte őt az edző. Ám hiába jöttek tőle a pontos beadások a kapu elé, a címzettek lemaradtak vagy vétettek. Ekkor már a 2075 néző is érezte, hogy mi nem akarjuk a tizenegyesekre hagyni a döntést, de a találat csak nem akart megérkezni a lefújásig. Következtek a büntetőrúgások.

Elsőként Kružliak talált be Páriš hálójába, őt pedig Vida Máté, Fábry, Beskorovainyi, Davis majd ismét Vida Máté követte. Mi mind a hatszor eredményesek voltunk, a fülekiek viszont Daško, Rubint, Strniša, Püšpöky valamint Jankovič találata után egyszer rontottak: az utolsó próbálkozásnál Jedlička hárította Köböl lövését, ezzel eldőlt, hogy mi jutottunk a Slovnaft Cup negyedik fordulójába, ahol az ötödik vonalbeli Radimov lesz az ellenfelünk.

FTC FÜLEK - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 0:0, büntetőkkel: 5:6
Slovnaft Cup, 3. forduló, Füleki stadion, 2019.09.17., 16:00
Játékvezetők: Mastiš - Pozor, Ralbovský
Nézőszám: 2075
Góllövők: Daško, Rubint, Strniša, Püšpöky, Jankovič, ill. Kružliak, Vida Máté (2), Fábry, Beskorovainyi, Davis
Sárga lap: 80. Kovanič
DAC: Jedlička - Blackman, Kružliak (K), Beskorovainyi, Šimčák (75. Davis) - Oravec - Čmelík (62. Ramirez), Vida Máté, Fábry, Divković (73. Vida Kristopher) - Taiwo
Fülek: Páriš - Rubint, Kovanič, Daško, Jankovič - Fajd (78. K. Kurunci), Strniša - Püšpöky, Köböl, Urbančok (K) - Jass (90. A. Kurunci)