Fölényes győzelmet arattak a dunaszerdahelyi kézilabdás lányok

Publikálva: 2018, október 7 - 19:16
A harmadik fordulóban a dunaszerdahelyi női kézilabdacsapat a városi sportcsarnokban Nagytapolcsány együttesét fogadta.

A mérkőzés előtt Horváth Zoltán klubelnök szomorú hírt közölt a közönséggel, ugyanis tegnap elhunyt a csallóközi sportélet egyik meghatározó alakja, Koczó Klára tanárnő. Emlékére egyperces gyászcsend előzte meg a találkozót.

Az I.ligát vezető VSK Dunaszerdahely a mérkőzés kezdetétől fogva magabiztosan használta ki a lehetőségeket, 3:0 után tudtak először betalálni a vendégek, akik Aneta Schwarzová fantasztikus teljesítményének köszönhetően maradtak az első negyedórában elérhető távolságban. Hozzá kell tennünk, hogy sorra kapták a hétmétereseket, amely az említett játékos remekül értékesített.

Ennek ellenére folyamatosan jöttek a dunaszerdahelyi gólok, s utoljára 9:6-nál volt viszonylag szoros az eredmény. Miután a 15 percben a vendég Griffiths piroslapot kapott, már mindenki számára egyértelmű volt, csak a gólkülönbség lesz a kérdéses, hiszen a nagytapolcsányiak összesen 7 mezőnyjátékossal érkeztek, akik ezután végig a pályán voltak. A bíróhölgyek egyébként is rengeteg kiállítást szórtak, de azért a szép gólok sem hiányoztak, s 20-12-es félidővel mentek szünetre a csapatok.

A második játékrészben folytatódott a csallóközi gólgyártás, a különbség végül 19 gólos lett, a vendégek a dunaszerdahelyiek félidei góljainak számát érték el a hatvanadik percre. A mérkőzés legjobb góllövője a vendég Schwarzová lett 12 találattal, a dunaszerdahelyieknél sokkal jobban megoszlottak a gólok, Juhos Kata 10-et jegyzett, míg Józan Réka és Lelkes Lilla is 5-ször talált a kapuba.

Az eredmény azt jelenti, hogy a csapatunk három mérkőzés után is százszázalékos, jobb gólarányának köszönhetően pedig továbbra is vezeti az I.ligát. Jövő vasárnap a lányok ismét odahaza mérkőznek, méghozzá a naszvadiakat fogadják.

VSK Dunaszerdahely - SKP Nagytapolcsány 39-20 (20-12)