Az egészségügyi főiskola képzési kínálatában a szociális munka szak, illetve az ápolói szak volt az, amelyeket Herdics kiemelt – az ápolói szakirány felől több érintett is érdeklődött, ami annak fényében kiváltképp időszerű, miszerint például a dunaszerdahelyi kórház is ápolóhiánytól szenved.
A lengyel Warsaw Management University kínálatából pedig a közigazgatási szakot, illetve az újságírói szakirányt kísérte nagyobb figyelem.
A menedzsment szakon levelező tagozaton, magyar nyelven tervezett újságírói szakirány három éves, azaz hat szemeszterből áll majd. Az alapképzés a sikeres államvizsgák után Bc. akadémiai fokozattal zárul. Egy félévben öt alkalommal lesz konzultáció, mégpedig csütörtökön és pénteken a késő délutáni/esti órákban, szombaton pedig napközben.
Az előadások gyakorlati részét neves szlovákiai és magyarországi szakemberek tartják – többek között Pásztor Zoltán, Bereki Anikó, Jónás István, Győrffy Réka, Pekár István és Molnár Judit nevét említették a beszélgetés közben.
A képzés költségtérítéses, ugyanakkor az egyetem – az előírt követelményeket teljesítő hallgatók számára – meghatározott összegű ösztöndíjat is tud biztosítani.
Jelentkezni 2017. április 30-ig lehet.
Az érdeklődők a további elérhetőségeken kapnak bővebb tájékoztatást:
E-mail: info [at] wmu.sk
tel.: 0948/ 336 534
Ezt már olvasta?
Dunaszerdahely város 2025/1. sz. Pályázati felhívása pénzügyi támogatás iránti kérelem benyújtására a „Közhasznú szolgáltatások, általános közhasznú célok és közhasznú célok támogatása 2025” program keretében
Dunaszerdahely Város pályázati felhívást tesz közzé a...