Jelenlegi hely

Fődíjat nyert a Fókusz Gyermekszínpad

Ezt már olvasta?

Publikálva: 2019, május 14 - 11:40 | Kultúra
2019-ben is részt vett a Fókusz Gyermekszínpad és a Fókusz Diákszínpad a nemzetközi színjátszó fesztiválon, ahol mindkét csapat vasárnap mutatta be nagy sikerrel legújabb színpadi játékát.
Fődíjat nyert a Fókusz Gyermekszínpad

A gyermekcsoport  Andersen meséje alapján A császárnő új ruhája című színpadi alkotásával  nyerte el a közönség és a zsűri tetszését.   A rendezők: Kuklis Katalin és Jarábik Gabriella.

 A Fókusz Diákszínpad Janne Teller: Semmi című regényét  adaptálta színpadra. A kamara színpadi játékkal új rendező is bemutatkozott, mégpedig  Hrapka Zsófia, aki hosszú éveken át színjátszóként dolgozott a Fókusz gyermek- és diákszínpadban, s akit Kuklis Katalin segített a rendezői munkában.

Mindkét csoport sikere egész évi kemény munkájukat dícséri.

A gyermekszínpad fődíjat nyert a 20 résztvevő csoport közt, s szereplőik közül ketten is nyertek  szereplői díjat: Turczi Mátyás és Varga Zaránd. Hétfőn pedig Nyárasdon szerepelt a csoport a Duna Menti Tavasz regionális válogatóversenyén. A jó szereplésnek koszonhetoen a gyermekszínpad elnyerte a jogot, hogy részt vegyen idei Duna Menti Tavaszon is.

A diákszínpad a nagyon igényes színpadi játékával a Kimagasló kollektív játék díját nyerte el, s készül az idei Jókai Napokra, amelyet 56. alkalommal rendeznek meg Komáromban.

_______________

XXIX. MOSON MEGYE SZÍNJÁTSZÓ TALÁLKOZÓ
2019. május 10-12.

FŐDÍJAK
1. Katona Kamra Színtársulat (Kecskemét)
Katona József: Jeruzsálem pusztulása (szomorújáték)

2. Fókusz Gyermekszínpad, Dunaszerdahely (Szlovákia)
Andersen alapján: A császárnő új ruhája (színpadi játék)

3. Egy Maszk Drámaműhely (Miskolc)
Slawomír Mrozek: Özvegyek (abszurd komédia)

SZAKMAI DÍJAK

1. Kiváló kollektív játék díja: Ujhelyi Drámakör (Mosonmagyaróvár, Ujhelyi Imre Általános Iskola)
Czifrik Balázs: Hajnali alkony (színjáték)

2. Rendezői díj: Hegedűs Ildikó (Öröm-híresek Színjátszó Csoport, Győr)
Arany János: A fülemile (verses mesejáték)

3. Társadalmi érzékenységért díj: Novus Ortus Kamara Diákszínpad, Dunaszerdahely (Szlovákia)
Színészfarm (színmű)

4. Kiváló színpadi látvány díja: Piarista Diákszínpad, Mosonmagyaróvár 
Babay József: Postaláda (szatíra)

5. Színészi díj: Őri Benjamin (Piarista Diákszínpad, Mosonmagyaróvár)
Babay József: Postaláda (szatíra)

6. Színészi díj: Czipa András (Egy Maszk Drámaműhely, Miskolc)
Slawomír Mrozek: Özvegyek (abszurd komédia)

7. Színészi díj: Varga Zaránd Ágoston (Fókusz Gyermekszínpad, Dunaszerdahely, Szlovákia)
Andersen alapján: A császárnő új ruhája (színpadi játék)

8. Színészi díj: Turczi Mátyás (Fókusz Gyermekszínpad, Dunaszerdahely, Szlovákia)
Andersen alapján: A császárnő új ruhája (színpadi játék)

9. Rendezői díj: Magyar Gaál Lívia (Tekergők Színjátszó Csoport, Nyárasd, Szlovákia)
Arany János: A fülemile (dramatikus játék)

10. Kimagasló kollektív játék díja: (Fókusz Diákszínpad, Dunaszerdahely, Szlovákia)
Janne Teller: Semmi (színpadi játék)

ORSZÁGOS MINŐSÍTÉSEK

Arany minősítésű produkció
1. Katona Kamra Színtársulat (Kecskemét)
Katona József: Jeruzsálem pusztulása (szomorújáték)
Rendező: Sárosi Gábor

Ezüst minősítésű produkció:
1. Moson-Szél Kulturális, Szabadidő Egyesület (Jánossomorja)
Bőhm-Korcsmáros: Szép nyári nap (musical)
Rendező: Jégh Dávid

2. Egy Maszk Drámaműhely (Miskolc)
Slawomír Mrozek: Özvegyek (abszurd komédia)
Rendező: Nádasi Erika

Bronz minősítésű produkció:
1. H(felület) Színjátszó Csoport (Budapest)
Kocsis Nándor: Kondiban (színjáték)
Rendezők: Kocsis Nándor, Kovács Dominik

2. Piliscsabai Amatőr Színjátszókör (Piliscsaba)
Csehov: A dohányzás ártalmasságáról (monológ)
Rendező: Pokrócz Enikő

3. Paksi Amatőr Színjátszók (Paks)
Kormányos Ákos: Éjjeliszekrény (dráma)
Rendező: Vida Zsolt

Minősített produkció:
1. NoName Színjátszó Csoport, Mosonszolnok
Arany János: A fülemile (szatíra)
Rendező: Gősi Anna