
Húszéves a FEMIT, amely amellett, hogy a magyarság kultúrájának és történelmi hagyományainak, valamint a nemzeti öntudatnak az erősítésén dolgozik, a fiatalok és szüleik lelki és testi egészséges életmódra nevelését, annak megőrzését is fő céljának tekinti. A jubileumot ezúttal is egy fontos társadalmi kérdéskört körüljáró konferenciával ünnepelték meg, Céljaink és lehetőségeink címmel.
Böde Péter vándormeseíró saját verssel köszöntötte a FEMIT-et és a konferenciára érkező nagyszámú érdeklődőt.
A jubiláló szervezetet Hájos Zoltán, Dunaszerdahely polgármestere is köszöntötte. Párhuzamot vont a városban éppen zajló Szent György-napokkal, Szent György alakja és a segítő szervezet tevékenysége között:
„Ma Szent György napját ünnepeljük – annak a szentnek az emlékét, aki a gyengébbek védelmezőjeként vált ismertté. Ez az érték a FEMIT tevékenységében is visszaköszön: elhivatottan segítik a rászorulókat, és fontos társadalmi kérdéseket hoznak közelebb mindannyiunkhoz előadásaikon és konferenciáikon.”
Egy önkormányzat nem tud minden feladatot egyedül ellátni, ezért is felbecsülhetetlen a civil szervezetek munkája – emelte ki a polgármester, majd hozzátette, hogy a FEMIT kiemelkedő tevékenységét korábban polgármesteri díjjal is elismerték.
„Köszönet és elismerés illeti Győri Margitot és lelkes csapatát a közösségért végzett fáradhatatlan munkájukért!” – hangzott el a köszöntőben.
A délelőtt során három szakmai, mély és elgondolkodtató előadást hallgathattak meg a résztvevők: Süll Tamás a reális és irreális elvárásokról beszélt a családi szerepek tükrében, Somogyi Alfréd az elvárások és teljesítmények kapcsolatát elemezte, míg Kitanics Márk kriminálpszichológus a teljesítménypszichológia témájában tartott érdekfeszítő előadást.
A délutáni program során a FEMIT megalakulásának 20. évfordulója alkalmából ünnepi visszatekintésre került sor, amelynek keretében megszólaltak a szervezethez kötődő partnerek és szakemberek is.
Szöveg és kép: Rózsár Vince
Ezt már olvasta?
Díjazott borászatok érmes borai várják a Szent György-napok látogatóit
Hamarosan, már a jövő héten benépesül a Vásártér: április...
Emma Viziová lett Dunaszerdahely új diákpolgármestere
Új diákpolgármestert választottak Dunaszerdahelyen: a...
