Felkészülési mérkőzésen: FC DAC 1904 – Dénesdtorcsmisérd 4:0 (1:0)

Publikálva: 2019, július 13 - 14:59
A harmadosztályban szereplő Dénesdtorcsmisérd felett ma délelőtt 4:0-s győzelmet aratott a DAC a MOL Football Academy-n.

Csapatunk legutóbb csütörtökön lépett pályára – a Cracoviával szemben hazai pályán 1:1-es döntetlen ért el az EL 1. selejtezőkörének 1. mérkőzésén. Vezetőedzőnk a mai Dunajská Lužná elleni mérkőzésen azon játékosoknak adott lehetőséget, akik tegnapelőtt nem léptek pályára vagy keveset játszottak.

Az első félidő 11. percében Veselovský szabadrúgást harcolt ki, melyet Bilenkyi élesen a kapura lőtt, a vendégek hálóőre azonban védeni tudott. A 17. percben Ramirez lövését még hárítani tudta a kapus, a kipattanó labdát azonban Nagy a hálóba juttatta – 1:0. A 42. percben Ramirezt hagyták magára a védők, fejesét azonban a vendégkapus még ki tudta tolni.

A második félidő 73. percében Ramirez remek egyéni megmozdulása után a jobb alsót célozta, lövése centiméterekkel a kapu mellé ment. A 77. percben Šimčák szabadrúgását a 73. percben csereként beállt Malý fejelte a kapuba – 2:0. A 79. percben újabb gólt könyvelhettünk el – Taiwo a kapus mellett a jobb alsó sarokba gurított – 3:0. Az utolsó találatunkat a 84. percben Csóka szerezte – közelről a felső léc alá lőtt – 4:0.

Csapatunk legközelebb jövő héten csütörtökön 19:00-kor Krakkóban lép majd pályára – az Európa-liga 1. selejtezőkörének visszavágóján a Cracovia Krakkó ellen.

FC DAC 1904 - Dénesdtorcsmisérd 4:0 (1:0)

MOL Football Academy, 2019. július 13., szombat, 10:15 ó.

Góllövők: Nagy (17.), Malý (77.), Taiwo (79), Csóka (84.).

DAC: Száraz – Kun (60. Phillips), Beskorovainyi (73. Csóka), Oravec, Šimčák – Bednár (73. Malý), Nagy, Veselovský (60. Taiwo) – Bilenkyi, Ramirez, Švec. Edző: Peter Hyballa.