Felkészülési mérkőzésen: DAC 1904 - ETO FC Győr 2:1 (1:0)

Publikálva: 2024, július 12 - 19:40
2:1-es győzelmet aratott a DAC a magyar élvonalba kilenc év után visszakerült Győri ETO ellen a felkészülési időszak harmadik edzőmeccsén. Góljaikat Redzic és Bősze szerezték.

Megszereztük első győzelmünket a 2024/25-ös bajnoki idényt megelőző nyári felkészülés során. A MOL Akadémián rendezett mérkőzés 90 perce alatt kétszer rezdült a vendégek hálója, míg a Borbély Balázs által irányított vendégcsapatnak egyszer sikerült mattolnia Popovićot.

A cseh Vyškov ellen még kétszer 60 percen keresztül feszültek egymásnak a csapatok, a péntek délelőtt megrendezett találkozó azonban klasszikusan kétszer 45 percig tartott. A meccs elején Ramadan veszélyeztette a győri kaput, amire valamivel később Anton válaszolt egy léc alá tartó lövéssel, de gól egyik próbálkozásból sem született. Mi birtokoltuk többet a labdát, melyet aztán a 43. percben Redzicnek sikerült a vendégek kapujába juttatnia – 1:0.

A szünetben több változtatás is történt mindkét oldalon, a térfélcserét követően pedig aktívabb volt a győri együttes. Igyekezetüket a 70. percben sikerült gólra váltaniuk, a találatot a román Bumba szerezte – 1:1 –, aki az előző idényben tizenhét találtot szerzett a magyar NB2-ben. Kiegyenlítetté vált a játék, de jött a 83. perc, amikor az e héten első profi szerződését aláíró, mindössze 15 éves Bősze egy szép találattal beállította a 2:1-es végeredményt.

A következő felkészülési mérkőzésünket az NK Osijek ellen játsszuk. Az eszékiek elleni főpróbára már a MOL Arénában kerül sor. A mérkőzés időpontja: 2024. július 18., csütörtök, 18:00.

DAC 1904 - ETO FC Győr 2:1 (1:0)
Felkészülési mérkőzés, MOL Akadémia, Dunaszerdahely, 2024. július 12., 10:00
Góllövők: 43. Redzic, 83. Bősze, ill. 70. Bumba
Nézőszám: 200
DAC 1904: Popović - Csinger, Kacharaba (46. Kaša), Brunetti - Yapi, Dimun (46. Herc), Vitális (61. Tuboly), Andzouana (46. Mendez) - Redzic (61. Almási), Trusa (46. Dolček), Ramadan (61.
Bősze)
Győri ETO: Petráš (61. Gyurákovics) - Vera (46. Vianna), Boldor (46. Tóth), Keresztes (61. Krpic), Csontos (46. Marcu) - Vingler (46. Diarra), Szépe, Anton (76. Boschilia), Bumba - Škvarka, Lukić (46. Farkas).

Lövések - kapura: 8:2, mellé: 3:5
Szöglet - 10:5