FC DAC 1904 - FK Mladá Boleslav 3:1 (3:1)

Publikálva: 2017, február 7 - 17:11
A téli felkészülés negyedik edzőmérkőzésén - az első hazain - ma 3:1 arányban vertük a cseh élvonalbeli FK Mladá Boleslav együttesét. Minden lényegesről az első játékrész döntött, Matějovský góljára Huk, Šafranko és Štepanovský válaszolt.

A cseh első liga őszi ötödik helyezettje korábbi kilenc téli felkészülési mérkőzésén 8-1-0-ás mérleget jegyzett. A mai találkozót a DAC Akadémia egyik műfüves pályáján rendezték, napos, ám rendkívül hűvös, szeles időben, ám ennek ellenére is szép számú közönség előtt.

Pačinda betegség, Michalík apró térdsérülés miatt hiányzott, László Csaba vezetőedző így végül 18 játékost küldött játékba.

Első helyzetünknél Sarr lőtt, ám Diviš a helyén volt, a túloldalon viszont az első kísérlet gólt jelentett; Matějovský szabadrúgásból laposan talált be - 0:1. Félórányi játék után fordítottunk, nyolc perc leforgása alatt háromszor is sikerült bevennünk a boleslaviak hálóját. Előbb Zsivkovics beadását fejelte a kapu elé Ljubičić, és Huk közelről kiegyenlített - 1:1. A 35. percben egy tetszetős támadás végén Davis ívelt, Šafranko pedig becsúszva betalált - 2:1. Négy perc múlva Zsivkovics passzolt Štepanovskýhoz, aki a tizenhatosról a hosszú felső sarokba csavart - 3:1.

A második játékrészben széllel szemben játszottunk, a vendégek mezőnyfölényben kerültek, de a sok csere miatt is a játék már kevésbé volt folyamatos. Chramosta fejesénél Slávik védett nagyot, majd Da Silva fejesénél a kapufa is segített, így végül elkönyveltük a téli felkészülés első győzelmét, míg az ellenfél az első vereségét.

Szombaton, február 11-én 14 órától már a tavasz előtti főpróba következik, amelyen egy újabb cseh élvonalbeli gárdát, az FC Fastav Zlínt fogadjuk.