Esélyesként kell pontokat gyűjteni szombaton

Publikálva: 2018, szeptember 28 - 16:53
Hét nap alatt immár a harmadik tétmérkőzésünket abszolváljuk, Erdőháton a tabella utolsó előtti helyezettjével csapunk össze. A Szenice-DAC találkozó szombaton 19:00 órakor kezdődik.

A legszebb ajándék? Három pont!

Szeptember vége a nyár közepére emlékeztet. Nem az időjárással, hanem csapatunk programjával. Júliushoz és augusztushoz hasonlóan, az ősz eleje is angol heteket hoz számunkra. 14 nap alatt, múlt vasárnaptól következő szombatig öt tétmérkőzésen is pályára lép a DAC. Ezekből az első kettőn egyesre vizsgáztunk. A Nagyszombat elleni rangadót a hosszabbításban szerzett góllal nyertük meg a teltházas MOL Arénában, míg szerdán Bellusban bejutottunk a Slovnaft Cup legjobb 32 csapata közé. Együttesünk holnap a 10. forduló keretén belül Szenicére utazik, kedden Varannóban játszunk kupameccset, majd október 6-án, szombaton az Aranyosmarót elleni hazai találkozóval zárjuk a Fortuna Liga alapszakaszának első felét.

„Mindegyik játékos inkább szeret meccset játszani, mint edzeni, és ez rám is vonatkozik. Ezért az ilyen sűrű program sem jelenthet nekünk gondot,” árulta el a DAC és a szlovák 21 éven alatti válogatott középpályása, Christián Herc. A Léváról származó labdarúgó vasárnap ünnepli a 20. születésnapját. „Nagyon szép ajándék lenne egy Szenicén szerzett gól, ám az még jobb lesz, ha sikerül három pontot szereznünk,” tette hozzá a jobb lábas játékos, aki az eddigi 22 élvonalbeli találkozóján öt gólt lőtt.

Herc pont a szeniceiek ellen mutatkozott be a DAC színeiben. A februári, 2:0-s győzelmünk alkalmával csereként lépett pályára, jelenleg viszont már kirobbanthataltan a csapat középpályájáról. „Akkor az utolsó tíz percre kaptam lehetőséget, az volt az első tétmeccsem a DAC-ban. Azóta sok minden változott, és szerencsére jó irányba, így elégedett és nagyon boldog vagyok Dunaszerdahelyen.”

A tehetséges játékos, aki a Wolverhampton gárdájától szerepel kölcsönben a Csallóközben, így látja a holnapi győzelem receptjét: „Minden bizonnyal sokkal többet lesz nálunk a labda, a hazaiak védekezni fognak és várni a gyors ellentámadási lehetőségeket. Ezért oda kell figyelnünk a kontrákra, hogy ne ismétlődhessen meg az, ami a bellusi kupameccsen történt. Egyúttal résen kell lennünk a szenicei standardszituációknál is, türelmesen játszanunk és belőni a helyzeteinket.”

Az ismeretlen Szenice

Holnapi ellenfelünk a jubileumi tizedik szezonját tölti az élvonalban. Az előzőt az utolsó előtti helyen zárták, és a bennmaradást csak a Szakolca elleni két kőkemény selejtezőmérkőzésén sikerült kiharcolniuk. A jelenlegi idény előtt a játékoskeret és az edzői stáb is teljesen kicserélődött. A tavalyi vezetőedző, Tom Caanen, aki Dél-Amerikából hozott befektetőket a klubba, az igazgatótanács elnöke lett. A kispadot a 39 éves portugál Frederico Ricardo és az argentin asszisztense, Lucas Gatti foglalta el.

A nagy horderejű változások ellenére az erdőhátiak remekül kezdték a szezont, hiszen rögtön az első fordulóban legyőzték a bajnoki címvédőt. A Nagyszombat elleni siker azonban azóta is az egyetlen győzelmük, a maradék nyolc fordulóban mindössze három pontot szereztek, három döntetlennel. A szeniceiek lőtték a legkevesebb (5) és kapták a legtöbb (20) gólt.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:

2016.08.25. - DAC-Szenice 0:0, 1313 néző (Szencen lejátszott találkozó)

2016.12.03. - Szenice-DAC 1:1, gólszerzők: Březina – Németh, 780 néző

2017.04.27. - DAC-Szenice 1:0, gólszerző: Pačinda, 4498 néző

2017.09.20. - DAC-Szenice 1:0, gólszerző: Davis, 4598 néző

2018.02.18. - Szenice-DAC 0:2, gólszerzők: Kalmár, Pačinda, 923 néző

Történelem

A holnapi lesz a két csapat 24. egymás elleni találkozója az élvonalban. Bár az örökmérleg még mindig ellenfelünknek kedvez, az elmúlt három szezonban alaposan feljavítottuk azt (6-2-0). Egy éve odahaza Davis a 86. percben született, remekbeszabott szabadrúgásával győztünk 1:0-ra, majd az első tavaszi mérkőzésen Kalmár és Pačinda találatai hozták meg a sárga-kék sikert.

A Fortuna Liga 10. fordulójának műsora:

Szombat, 2018. szeptember 29., 16:00 ó: Sereď-Nitra, 18:00 ó: Trnava–Slovan, 19:00 ó: Michalovce-Ružomberok, Podbrezová-Trenčín, Zlaté Moravce-Žilina, Senica-DAC

A Szenice-DAC bajnoki mérkőzés holnap 19:00-kor kezdődik, játékvezetők Ochotnický - D. Hrčka, Ferenc.