Ezúttal az úgynevezett erőemberek megmérettetése zajlott. Az iskolai bajnokságon 14 diák vett részt. A következő ötfajta különböző nehézségű és más-más fokozatú gyakorlatokat kellett elvégezniük:
1. húzodzkodás
2. tolódzkodás
3. fekvenyomás egyenes padon a testsúly 60%-val
4. bicepszezés – karhajlítás állva súlyzórúddal a testsúly 40%-val
5. guggolás súllyal a testsúly 80%-val
Az értékelésnél nagy hangsúlyt fektettek az elvégzett gyakorlatok mennyiségére és egyben a szakszerűségére is.
A legügyesebb versenyzőnk, aki az első hellyel büszkélkedhetett Morvai Ádám III.A osztályos tanuló lett, a második helyet Nagy Bálint III.A osztályos tanuló szerezte meg. A harmadik helyen végzett Lénárt Adrián II.A osztályos tanuló volt.
Ezen a napon is bebizonyosodott, hogy iskolánkban hagyománnyá vált a sport iránti szeretetre való buzdítás és egyre gyarapodott a sportrendezvények megszervezése több sportágat beleértve.
Tamási Éva
Ezt már olvasta?
A művészet béke – különleges előadás a magyar kultúra napja alkalmából
A dunaszerdahelyi Vidékfejlesztési Szakközépiskola és...
Németországi szakképzési helyekkel bővíti a lehetőségeit a dunaszerdahelyi Neratovicei téri Magán Szakközépiskola
A dunaszerdahelyi magániskola már sokadik alkalommal...