Érdekességek a bajnokság első harmadából

Publikálva: 2016, október 6 - 17:25
Mögöttünk a Fortuna Liga 2016/17-es évadának első harmada, csapatunk a tabella tizedik helyén áll. Két játékosunk eddig még egyetlen percet sem hiányzott, a lőtt és kapott gólok tekintetében egyaránt a hatodik helyen állunk, ellenünk ítélték a legtöbb büntetőt, Szarka már hetedik a klubtörténelem legjobb gólszerzőinek listáján - összeszedtük az első tizenegy forduló legérdekesebb statisztikáit. Az is kiderül, hogy az InStat szerint ki volt eddig a legjobb játékosunk.

A szlovák élvonal küzdelmeit a 2007/08-as szezontól, vagyis idén tizedszer rendezik a jelenlegi 33 fordulós formátumban. Az aktuális évad első harmadának lezárása megfelelő pillanat arra, hogy megnézzük, kiértékeljük a legérdekesebb statisztikai mutatókat.

Tizenegy forduló után a táblázat tizedik helyén áll a DAC, 8 megszerzett ponttal. Az első hat találkozón mindössze egy pontot gyűjtöttünk: mindjárt a nyitófordulóban, a Zsolnán elért 2:2 alkalmával. A 2. és a 6. forduló között mindannyiszor egygólos vereséget szenvedtünk, míg az azt követő öt körben (7.-11.) együttesünk veretlen maradt, és egy győzelemmel, valamint négy döntetlennel hét pontot szerzett.

Ha a kupában lejátszott találkozókat is számoljuk, akkor az utolsó kilenc tétmérkőzésünkből mindössze egyszer szenvedtünk vereséget.

A bajnokságban 13 gólt szereztünk, ami a hatodik legjobb mutató (ez például egyel több, mint amennyit a második helyezett Zólyombrézó lőtt). A kapott gólok tabelláján - 15 - szintén a hatodik helyen állunk.

A tizenhárom szerzett találatunkon Szarka Ákos és Erik Pačinda osztozik a legnagyobb arányban: mindketten három gólnál járnak. A DAC jelenlegi játékoskeretéből pont nekik van a legtöbb élvonalbeli góljuk sárga-kékben: Szarka 21 találatával a klub mindenkori góllövőlistájának hetedik pozícióját foglalja el, míg Pačinda tizenhárom góljával a megosztott tizennegyedik helyen áll.

A DAC legjobb élvonalbeli gólszerzői (a mai nap adatai szerint; név után a gólok száma):

13

Csapatunkból eddig Darko Tofiloski és Noé Achille Kwin egyetlen percet sem hiányzott az idényben. Rajtuk kívül Erik Pačinda is mind a tizenegy bajnokin szerepet kapott, míg Michalík, Štepanovský és Vida mindössze egy összecsapást hagyott ki.

A játékvezetők a DAC ellen ítélték a legtöbb tizenegyest - már négyet is (háromból született gól). A szezon eddigi 66 mérkőzésén összesen 16 büntetőt ítéltek, tehát pontosan ezek egynegyede sújtott minket. Mi kétszer lőhettünk tizenegyest: az elsőt Szarka a Trencsén ellen, míg a másodikat Pačinda a rózsahegyiek ellen értékesítette. Egyébként a legtöbb büntetőt eddig a Slovan végezhette el (hármat, mindet sikeresen).

Az InStat értékelése szerint a bajnokság első harmadát követően 227-es mérkőzésenkénti pontátlaggal Szarka Ákos a legmagasabban értékelt DAC-játékos. A további dobogósok Jakub Brašeň (222) és Pape Sarr (218). A legjobb egyéni teljesítményt Jakub Brašeň nyújtotta a sároseperjesi Tatran otthonában a 10. fordulóban lejátszott találkozón (335 InStat pont), kiérdemelve ezzel a „forduló legjobbja” címet is.