Előkészületi mérkőzésen: Ruch Lvov - DAC 1904 0:0

Publikálva: 2023, január 29 - 13:51
Helyzeteket láttunk, gólt azonban nem. A téli felkészülés harmadik, a horvátországi összpontosítás első mérkőzésén ma 0:0-s döntetlent játszottunk az ukrán élvonalbeli Ruch Lvov csapatával.

A sárga-kékek szerdán érkeztek a horvátországi összpontosítás helyszínére, Umagba, ahol két edzésnap után ma eljött az itteni első felkészülési mérkőzés ideje. Az odahaza lejátszott két találkozó (Soroksár 1:1, Kassa 2:1) után ez volt idén a harmadik, de első ízben találkoztunk élvonalbeli ellenféllel.

Ruch Lvov az ukrán Premier Liga 12. helyén telel, és csapatunkhoz hasonlóan ők is Umagban tartanak edzőtábort. Sőt, ugyanabban a hotelben szálltak meg, mint a DAC.

Adrian Guľa vezetőedző ma is összesen 22 játékosnak adottlehetőséget, és a rotáció keretén belül Petráš, Davis, Kachút, Krstović és Riquelme csak a lelátóról figyelte a társakat. Velük tartott Veselovský is, ő apró izomsérülés miatt pihent.

Festői környezetben, az Adriai-tenger partján fekvő NK Novigrad stadionjában, de nehéz talajon rendezték a találkozót. Az első két nagy lehetőség Szánthó előtt adódott, aki a 7. és 9. percben is szembe került a kapussal, a helyzeteiből azonban nem született gólt. Szánthó volt egyébként az első játékrész legaktívabb befejező játékosa, egy ígéretes szögből elvégzett szabadrúgást küldött a kapu fölé.

Rögtön a fordulás után Karabin fülelte le Káčer hátrapasszát, ám Ricardo kitenyerelte a ziccert. A 67. percben Mysyk lapos lövésénél az időközben pályára lépő Veszelinov nyújtózkodott nagyot, aki a 79. percben Klymchuk szólóját is hatástalanította. Helyzetek tehát adódtak mindkét oldalon, gólt azonban nem láttunk.

Az edzőtábor második mérkőzésén kedden, 2023.január 31-én a szlovén élvonalbeli NK Celje ellen lepünk pályára.

FC Ruch Lvov - DAC 1904 0:0
NK Novigrad stadion, Horvátország, 2023. január 28., szombat, 15:00 ó, napos idő, +8°C