Előkészületi mérkőzésen: NK Celje - DAC 1904 0:2 (0:1)

Publikálva: 2023, január 31 - 23:19
A horvátországi összpontosítás második összecsapásán Kružliak és Szánthó találataival 2:0-ra verte a DAC a szlovén élvonalbeli NK Celje csapatát.

Az év negyedik, a horvátországi összpontosítás második mérkőzését játszotta ma a DAC. A szlovén élvonal harmadik helyezettjével, az NK Celje együttesével Porečben csaptunk össze.

Adrian Guľa vezetőedző ezen a találkozón végül 20 játékosnak szavazott bizalmat. Ezúttal Ricardo, Andzouana, Dimun, Risvanis, Káčer és Csóka maradt a kispadon, kisebb sérülés miatt pedig Veselovský és Krstović sem volt bevethető.

Jobban nem is indulhatott volna a találkozó, már a 3. percben megszereztük a vezetést. Ramadan szögleténél Kružliak maradt őrizetlen az ötösön és közelről a hálóba bólintott – 0:1. A másik oldalon Balde a kapufát találta el, majd Bobičanec került helyzetbe, de a kapu fölé célzott. A 34. percben Blackman növelhette volna az előnyt, Niarchos labdája üresen találta őt a tizenhatosban, ám Cesar a lövés pillanatában elcsúszott.

A szünetben négyet, a folytatásban pedig még további ötöt cseréltünk, ám Pintot helyzetét leszámítva sokáig nem tudtunk veszélyeztetni. A Celje vette át az irányítást, és volt néhány lehetőségük is, ám Petráš majd Veszelinov hálója érintetlen maradt. Az utolsó szó ismét a miénk volt, egy mintaszerű kontra végén Gavrić gurított a berobbanó Szánthó elé, aki közelről a léc alá bombázott – 0:2.

Az edzőtábort lezáró mérkőzésén pénteken, 2023.február 3-án a szintén szlovén FC Koper ellen lepünk pályára. Ez lesz egyúttal csapatunk bajnoki főpróbája.

NK Celje - DAC 1904 0:2 (0:1)
Poreč, Horvátország, 2023. január 31., kedd, 12:00 ó, kellemes, napos idő, +10°C
Góllövők: 3. Kružliak 0:1, 89. Szánthó 0:2
Sárga lap: 80. Kalmár, 84. Nebyla
DAC: Petráš (67. Veszelinov) - Pinto (67. Kachút), Kružliak (K), Muhamedbegovic (67. Brunetti), Davis (46. Mendez) - Fazlagić (59. Riquelme), Nebyla, Balić (46. Gavrić) - Blackman (46. Szánthó), Niarchos (46. Leginus), Ramadan (67. Kalmár). Edző: Adrian Guľa.
Celje: Obradović - Karničnik, Vuklišević, Nemanić, Milić - Kouter (K) (74. Chukwubuikem), Zabukovnik - Popović - Matko (74. Bizjak), Bajde (74. Kargbo), Bobičanec. Edző: Roman Pilipcsuk.