Előkészületi mérkőzésen: FC Rohožník - DAC 1904 2:3 (0:2)

Publikálva: 2021, szeptember 4 - 14:47
Fábry duplázott, Andzouana is betalált, ezzel nyert ma a DAC 3:2 a II. liga újonca elleni edzőmeccsen.

A szeptemberi válogatott szünet keretén belül játszott ma a DAC edzőmérkőzést Nádasfőn, a II. liga újoncánál. Martin Jedlička szabadot kapott Németh Antal vezetőedzőtől, rajta kívül sérülés miatt Dominik Kružliak, Andrija Balić, Kalmár Zsolt és Brahim Moumou, míg válogatott kötelességei miatt Cesar Blackman, Eric Davis, Andrejs Ciganiks, Schäfer András, az újonc Hahn János és Ion Nicolaescu hiányzott. Mivel Martin Vantruba, Luciano Vera és Malý Matúš tegnap a Somorja színeiben játszott a Podbrezová elleni bajnokin, így ezúttal ők is távol maradtak. Martin Rymarenko pedig a mai nappal kölcsönjátékra távozott Rózsahegyre.

Először kapott lehetőséget a belga szélső, Thibaud Verlinden, aki tegnap írt alá klubunkhoz, illetve a 18 éves ifijátékosunk, Csóka Bálint.

Aktívan kezdtünk, és bár Sharani és Csóka lehetősége még kimaradt, a 11. percben Andzouana átadását Fábry küldte a hálóba – 0:1. A 34. percben felcserélődtek a szerepek, Fábry passzát Andzouana gurította el a hazai kapus mellett – 0:2.

Fordulás után agresszívabb lett a hazai csapat, aminek az 59. percben, egy tizenegyesből szerzett szépítőtalált (Bekö – 1:2) volt a jutalma. A 68. percben Veselovský ívelt a kapu elé, Fábry kapásból a léc alá küldte a labdát – 1:3. Mivel Sharani és Verlinden több helyzetet is kihagyott, így a végeredményt Brkovic állította be a 78. percben.

FC Rohožník - DAC 1904 2:3 (0:2)
Nádasfő, 2021. szeptember 4., szombat, 10:30 ó, napos idő, +20°C
Góllövők: 11. Fábry, 34. Andzouana, 68. Fábry - 59. Bekö (11 m), 78. Brkovic
Játékvezető: Bláha - Ralbovský, Kardelis, 250 néző
DAC: Veszelinov (62. Horváth) - Csóka, Muhamedbegovic, Beskorovainyi (46. Verlinden), Brunetti - Veselovský, Nije, Nebyla - Fábry, Sharani, Andzouana. Edző: Németh Antal.
Rohožník: Kolena (46. Havlik) - Škuta, Hitka (46. Holub), Kiss (46. Milota), Frimmel (46. Ambra) - Pittner (63. Tomovič), Fila, Privrel (46. Hermann), Bekö (63. Meliš) - Horvát (63. Žilinský) - Ščepka (46. Brkovic). Edző: Németh Szilárd.