Előkészületi mérkőzésen: FC DAC 1904 - FC Karpaty Lviv 1:1 (1:1)

Publikálva: 2017, január 21 - 18:25
A törökországi összpontosítás és a 2017-es esztendő első felkészülési mérkőzésén ma 1:1-es döntetlent játszottunk az ukrán élvonalbeli Karpaty Lviv csapatával.

László Csaba a rendelkezésére álló 23 játékosból tizenkilencet küldött ma játékba.

Jól kezdett a DAC, csapatunk kezdeti fölényét a 10. percben Vida váltotta gólra: a magyar szélső Zsivkovics szögletét fejjel küldte a kapuba - 1:0. Az ellenfél az első veszélyes támadásából kiegyenlített. Huk szabálytalansága után a 20. percben tizenegyeshez jutott az ukrán gárda, és Kszonz magabiztosan a hálóba lőtt - 1:1.

A büntető után magára talált az ellenfél, több akciójánál Slávik bravúrjára is szükség volt. A fordulás után a sok csere rányomta bélyegét a játék képére. Volt még egy reményteli akciónk, Pačinda beadásánál Mészáros előzte meg jól védőjét, ám picivel a kapu fölé célzott. Maradt tehát az 1:1.

Holnap két tréning vár játékosainkra, a következő edzőmeccsen pedig január 25-én, szerdán, közép-európai idő szerint 15 órakor az orosz 2. liga éllovasa, a moszkvai Dinamo ellen lépünk pályára.

Gólszerzők: 10. Vida - 20. Kszonz (tizenegyesből)

Kremlin Palace, WOW Sport Center Stadium, Antalya - Lara, Törökország, 2017. január 21., 17.00 ó (15.00 CET), napsütés, +17°C

DAC: Slávik - Zsivkovics (68. Kosorin), Huk, Šatka (63. Michalík), Németh (82. Almási) - Ljubičić - Vida (46. Štepanovský), Simon Pambou (46. Aluku), Kontár (46. Sarr), Pačinda (68. Černák) - Šafranko (63. Mészáros). Edző: László Csaba.