Előkészületi mérkőzésen: DAC 1904 - NK Eszék 3:2 (1:1)

Publikálva: 2024, július 19 - 06:12
Az új szezon előtti főpróbán a DAC a horvát élvonal negyedik helyezettjét fogadta a MOL Arénában. Élvezetes, ötgólos meccsen Redzic, Bernát és Almási találataival 3:2-re nyertek a hazaiak a nyári felkészülés utolsó mérkőzését.

Pontosan egy héttel a 2024/25-ös idény első tétmérkőzése előtt csapatunk ma a horvát élvonal tavalyi negyedik helyezettjével mérte össze erejét a MOL Arénában. Az NK Eszék elleni főpróbán Xisco Muňoz kisebb-nagyobb sérülés miatt kénytelen volt hiányolni több támadójátékosát, beleértve a tavalyi házi gólkirályt, Matej Trusát.

Már a 7. percben, az első komolyabb helyzetből vezetéshez jutottunk. Vitális szerzett labdát a középpályán, jól indította Redzicet, aki a védőjét becsapva és a kapufa segítségével megnyitotta a gólcsapot – 1:0. Hamarosan Dolček lövése a felső lécet súrolta, majd a vendégek percei következtek. A 25. percben ennek meg is lett az eredménye, miután Miérez mesteri labdáját Matković küldte kapásból a hálónkba – 1:1.

Fordulás után Miérez révén az eszékiek is eltalálták a kapufát, de ismét mi szereztük meg a vezetést. A 74. percben Andzouana kísérletét a berobbanó Bernát elé öklözte a vendégek kapusa, frissen igazolt középpályásunk pedig közelről megszerezte első dunaszerdahelyi találatát – 2:1. Négy perc eltelével azonban újra egalizált az NK: a tizenhatosunkban megszerzett labdát Pušić küldte Popović háta mögé – 2:2. Egyik csapat sem elégedett meg a döntetlennel, de igazi helyzetre az utolsó percig várni kellett. Ekkor Herc ívelése Almásihoz került, aki két védő szorításában előbb megszelídítette, majd második érintéssel a bal felsőbe küldte a játékszert – 3:2.

Legközelebb már élesbe megy: jövő csütörtökön, 2024. július 25-én, 18:30 órától az UEFA Konferencia Liga 2. selejtezőkörének első mérkőzésén az azeri PFC Zira ellen lépünk pályára. A találkozó helyszíne a Mardakanban található Dalga Arena.

DAC 1904 - NK Eszék 3:2 (1:1)
MOL Aréna, 2024. július 18., csütörtök, 18:00 ó, napos idő, +31°C
Góllövők: 7. Redzic 1:0, 25. Matković 1:1, 74. Bernát 2:1, 78. Pišić 2:2, 90. Almási 3:2
Játékvezető: Ruc - Pozor, Roszbeck, 1163 néző
DAC: Popović - Yapi (46. Mendez), Csinger, Kacharaba, Brunetti, Andzouana - Vitális (72. Herc), Dimun (72. Bajo), Ramadan (72. Tuboly) - Dolček (76. Almási), Redzic (59. Bernát). Edző: Xisco Muňoz.
Osijek: Čavlina - Guedes, Duarte, Jelenić, Jurišić (72. Cvijaković) - Soldo (72. Ademi), Nejašmić (79. Mikolčić), Pedro Lima (61. Jugović) - Pušić, Mierez (K) (79. Bukvić), Matković (72. Omerović). Edző: Federico Coppitelli.