A Dunaszerdahelyi Mentálisan Sérülteket Segítő Társulás otthonában Cséfalvay Ágnes házigazda vezetésével, Bíró Huszár Ágnes szakavatott ismertetőjével ajánlották a megjelent vendégek számára „a szeretet erejével” készült színes, gazdagon illusztrált kiadványukat az alkotók.
A kötet három részből áll, egyrészt a „beszélgetések a klubban” önvallomásaiból, másrészt a szervezetről szóló, 2008-tól megjelent írások válogatásaiból, illetve a könyvet záró gazdag képmellékletből.
„Csodákról, apró és nagy csodákról lesz szó ebben a kiadványban, melyek értelmet adnak minden szenvedésnek, megpróbáltatásnak, éltetik azokat az embereket, akiknek a története, sorsa kibontakozik előttünk. Az ember (egy)másra utalt lény. Élete folyamán mindenki segítségre szorul, ki többre, ki kevesebbre. Az időseken és a gyermekeken kívül leginkább a sérült emberek. Olyan szülőket mutatunk be, akiknek mérhetetlen nehézségek árán és a szeretet erejével sikerült súlyosan sérült gyermeküknek méltó életet biztosítani. S akik felismerték: együtt, egymás terhét hordozva könnyebb. A beszélgetések a Mentálisan Sérülteket Segítő Társulás dunaszerdahelyi szervezetének tagjaival készültek 2000-ben és 2010-ben. Közzéteszünk továbbá néhányat a www.baratno.com oldalon és a Carissimi lapban 2009 és 2015 között megjelent írások közül is. A végén a kis közösség életét bemutató fényképmelléklet található.” – írja a könyv beköszönőjében Tóth Erika szerkesztő.
Strédl Terézia pszichológus ajánlójában pedig a következőképpen fogalmaz:
„Segítőként úgy érzem, hogy a szülőknek és gyermekeiknek egyaránt kell az a kívülálló, aki elfogultság nélkül, szakmai tapasztalatokkal, a fejlődés és fejleszthetőség törvényszerűségeinek ismeretével gazdagítani és ha kell, útmutatással irányítani tudja őket.
Cséfalvay Ágiék Dunaszerdahelyen példával járnak elöl ebben: szervezetük szinte összefogó kapocs több szervezet életében is. Gyakran kezdeményezők, a kivitelezésben sem hiányoznak, és folyamatosan újítanak, bővítik tevékenységük palettáját. Legnemesebb a munkájukban, hogy egyenrangú társként lépnek fel mindenütt, mert meggyőződésük, hogy a másság gazdagít.
Mottójukként is megfogalmazhatják: »Mi ilyenek vagyunk, ebben tudjuk színesíteni a közösség munkáját, így tudunk gyermekeinknek örömet vinni az életükbe és jövőképet adni a családoknak.« Kívánom, hogy minél tovább sikerüljön közös erővel ezt az utat járniuk!”
A személyes hangvételű könyvbemutatón, amelyen a társuláshoz szorosan kötődő „belső munkatársak” egyéni ajánlókkal kaptak egy-egy példányt a kiadványból, részt vett többek között Németh Gabriella, az MKP szociális, családpolitikai és egészségügyi alelnöke, a Pozsony Megyei Önkormányzat alelnöke, Zsidó János esperes, a Carissimi kuratóriumának tagja, Strédl Terézia pszichológus, Tóth Erika, a Carissimi Nonprofit Alap kuratóriumának elnöke, a kötet összeállítója, valamint Nagy Frigyes korábbi dunaszerdahelyi alpolgármester is.
A bemutatón készült képgalériánkat ide kattintva tekinthetik meg!
Ezt már olvasta?
A katonahősökre emlékeztek Dunaszerdahely város gyásznapján
Csendes főhajtással és koszorúzással emlékezett meg az I....