Egy újabb pont a döntetlenért

Publikálva: 2016, szeptember 10 - 22:20
Továbbra is átok ül a maróti pályán, tizenegyedik nekifutásra sem tudtuk bevenni a ViOn otthonát. Az első játékrészben eldönthettük volna a mérkőzést, ám ziccereink kimaradtak. Fordulás után rákapcsolt a hazai csapat is, mindkét oldalon akadtak helyzetek. Tizenegyesből szerzett vezetést a ViOn, majd két perc múlva Sarr kiegyenlített. A szurkolókon ezúttal sem múlott, de nyolc forduló után továbbra is nyeretlen a csapat.

Ismét a 4-2-3-1-es hadrend mellett döntött Németh Krisztián vezetőedző, a Szenice elleni kezdő tizenegyhez képest két változás történt: Nagy Peti és Ľupták helyére Simon Pambou és Ljubicic állt. Aktívabban kezdtünk, és az egész első félidőt DAC-fölény jellemezte. Az elején Pačinda és Štepanovský kísérlete tévesztett irányt, majd Szarka gyönyörű keresztpasszát Pačinda estében centikkel a bal kapufa mellé küldte. Még nagyobb helyzete Szarkának volt, aki a 15. percben egy szép összjáték végén szemben találta magát a kapussal, ajtó-ablak szituációban azonban Kováč hatalmasat védett. Három perccel később Tofiloskinak is akadt munkája, Kostadinov kísérletét másodszorra fogta meg. Picit alább hagyott a kezdeti magas tempó, de félóra után ismét óriási lehetőségünk volt megszerezni a vezetést: újfent Szarka ugratta ki Pačindát, aki tisztára játszotta magát, csakhogy jobb lábbal nem vállalta el a lövést, és csele után odalett a helyzet. Hat perc múlva Szarka újabb mesteri átadása után Sarr az ötös oldaláról mellé lőtt. Sajnos nem tudtunk betalálni, pedig többgólos előnnyel kellett volna pihenőre vonulnunk.

A második félidőre a hazaiak is összekapták magukat, mozgalmas volt a meccs, mindkét oldalon születtek lehetőségek, bár a sok pontatlanság miatt még több lehetett volna itt is, amott is. A 49. percben Huk rövidre sikerült hazaadására Válovčan csapott le, Tofiloski résen volt, Karlík szabadrúgásánál pedig nem kellett védenie, a labda jócskán mellé szállt. Az 55. percben Bariš lódult meg a tizenhatosunkba, Simon hátulról próbálta szerelni, a hazai játékos beesett a büntetőterületbe, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt: Tofiloski jobbra, Orávik lövése a bal alsó sarokba ment - 1:0. Szerencsére gyors volt a válasz, Simon szabadrúgásánál Ljubicic ugrott fel a legmagasabbra, Kováč a kapufára öklözött és a labda Sarr elé pattant, aki gond nélkül kiegyenlített - 1:1. Három perccel később Simon újabb veszélyes pontrúgást küldött a kapu elé, Sarr jutott ziccerben, de csak a hazai kapust találta telibe. Vida átadása után Szarka lövését blokkolta a maróti védelem, majd Vida maga is megpróbálta, ám csavarása elkerülte a kaput. Úgy tűnt, meg tudjuk fordítani az eredményt, a lelátóról is óriási hangorkán érkezett, ám a hajrában már csak egy lehetőségünk volt: Orávik a tizenhatos vonaláról elvégzett szabadrúgása a sorfalon pattant, és gyors ellentámadásba indultunk négy a kettőre, de Sarr rosszul passzolt. Ezután mér nem sikerült befejezni akcióinkat, a végén pedig Karlík és Konnsimbal kísérleténél lélegeztünk fel. Maradt tehát a döntetlen.

Aranyosmaróton megszereztük harmadik pontunkat az idényben, 180 szurkolónk segítségével. Ezzel azonban nem sikerült elrugaszkodni a táblázat legaljáról, és továbbra is nyeretlenek vagyunk a Fortuna Liga 2016/17-es idényében. A következő héten két tétmérkőzés is vár csapatunkra - szerdán, szeptember 14-én 16 órától Szentgyörgyön, a II. liga újoncánál játsszunk kupamérkőzést, szombaton 19 órától pedig a 9. ligafordulóban a második helyezett Zólyombrézót fogadjuk Szencen.

Edzői értékelés:

Németh Krisztián (DAC): „Aktívan léptünk a mérkőzésbe, az első félidőben fölényben játszottunk, jobbak voltunk a hazai csapatnál. Igyekeztünk nagyobb számban támadni, és úgy gondolom, a félidőben két-három góllal kellett volna vezetnünk. A ViOn kapuját azonban Paľo Kováč védte, aki a dunaszerdahelyi korszakához hasonlóan még most is a liga egyik legjobbja. A második félidőben kiegyenlítődött a játék, föl-le zajlott a meccs, mindkét csapat győzni akart. Végül egy ponttal távozunk, amit meg kell becsülni, de hármat akartunk. Nem vagyunk tehát elégedettek. Aminek örülhetünk, hogy sorozatban két meccsen nem kaptunk ki és pluszponttal kezdtük az angol hetet.“

Peter Gergely (ViOn): „Belátásom szerint igazságos a döntetlen. Az első félidőben a vendégek, a másodikban mi voltunk jobbak. Vezetésünk megszerzése után megismétlődött az előző fordulóban tapasztalt eset, vagyis egyből gólt kaptunk. Felesleges hibákat követünk el, erre fizetünk rá. Tudtuk, hogy az ellenfél veszélyes pontrúgásokból, mégis egy felesleges szabálytalanság után bekaptuk a gólt.“

Forrás: fcdac.sk