Egy rekordgyőzelem margójára

Publikálva: 2017, február 28 - 12:23
A Sároseperjes elleni 5:0-ával csapatunk beállította eddigi rekordgyőzelmét az élvonalbeli szereplése során. Eddig vajon hányszor szereztünk ennyi gólt egy mérkőzésen, és mikor sikerült ez utoljára? Lőttünk-e valaha négy gólt egy félidőben? Lapozzunk együtt a DAC archívumában!

A DAC 1985 óta íródó élvonalbeli történelme során 678 bajnokit játszott (az őszi Miava elleni kettőt is beleszámítva, amelynek eredményeit törölték), és a szombatival együtt eddig csak nyolcszor rúgott öt gólt. Ez a maximum, ennél többet egyszer sem értünk még el.

Az 5:0-ás győzelem rekordnak számít, nagyobb különbséggel még sosem nyertünk az 1. ligában. Utoljára a csehszlovák liga utolsó, 1992/93-as idényében sikerült ilyen arányban győznünk, a szlovák élvonalban a mostani volt az első.

A legelső „ötösünk“ 1989 májusában, a Slovan elleni felejthetetlen 5:2-es győzelem során született. Legutóbb pedig másfél éve, 2015. augusztus 29-én jutottunk el öt gólig - akkor a Podbrezovát vertük 5:1-re, Szarka Ákos emlékezetes négygólos produkciójával megspékelve.

A DAC ötgólos mérkőzései az 1. ligában:

1989. május 3., DAC-Slovan 5:2, góllövők Kašpar 2, Simon, Takáč, Mičinec

1989. november 19., DAC-Brno 5:0, góllövők Király 3, Simon 2

1989. december 10., DAC-Slavia 5:0, góllövők Király 2, Fieber, Pavlík, Klusáček öngól

1992. december 6., DAC-Bohemians 5:0, góllövők Jančula 2, Prokop, Radványi, Janů öngól

1995. június 11., DAC-Banská Bystrica 5:4, góllövők Pinte 2, Súkenník (11 m), Fieber, Zsákovics

1999. augusztus 21., DAC-Prievidza 5:1, góllövők Simon 3, Balla, Radványi

2015. augusztus 29., DAC-Podbrezová 5:1, góllövők Szarka 4, Ľupták

2017. február 25., DAC-Prešov 5:0, góllövők Pačinda 2, Sarr, Vida, Šafranko

Négy gól egy félidőben? Szombaton ezzel is egy nem mindennapi teljesítményt sikerült elérnünk, hiszen korábban csak öt ilyen mérkőzést jegyeztünk:

1989. május 3., DAC-Slovan 5:2, az 1. félidő 4:1

1992. augusztus 23., DAC-Slavia 4:2, az 1. félidő 4:1

1992. december 6., DAC-Bohemians 5:0, a 2. félidő 4:0

1995. augusztus 5.: DAC-Humenné 4:0, az 1. félidő 4:0

1995. október 28.: DAC-Banská Bystrica 4:0, a 2. félidő 4:0

2017. február 25., DAC-Prešov 5:0, a 2. félidő 4:0

Egyébként az aktuális idény őszi részének két tétmérkőzésén már eljutottunk az öt rúgott gólig. A Slovnaft Cup 3. és 4. fordulójában előbb a második vonalban szereplő Szentgyörgy (Svätý Jur) otthonában győztünk 6:1-re (góllövők Sarr 3, Pačinda, Huk és öngól), majd a III. ligás Nagyselmecen (Liptovská Štiavnica) nyertünk 5:0 arányban (góllövők Šabala 2, Polievka, Pačinda és Almási).