Edzői értékelés: FC DAC 1904 - FK Zseljeznicsar Szarajevó (3:2)

Publikálva: 2018, február 1 - 12:19
A tegnapi DAC-Zseljeznicsar (3:2) felkészülési mérkőzést a két csapat vezetőedzője, Marco Rossi és Admir Adzem értékeli.

Marco Rossi, DAC: „Nagyon rosszul kezdtünk, az első tíz percben jellegtelenül játszottunk, talán megijedtünk az ellenféltől – tényleg nem tudom az okot. Az első tíz perc leforgása után azonban a csapat lépésről lépésre összeszedte magát, önbizalmat gyűjtött. Volt néhány nagyon jó támadásunk és legalább három-négy tiszta gólhelyzetünk az első félidőben, de sajnos nem használtuk ki azokat. Az első tíz percben két helyzetbe engedtük kerülni a bosnyákokat, és az egyikből gólt is szereztek. A harmadik lehetőségüket is gólra váltották, tehát három helyzetből kettőt be is rúgtak. Úgy gondolom, hogy nekünk nagyjából hat-hét lehetőség kellett a három gólhoz. Ezen mindenképpen tovább kell még javítanunk, ám ma már jobban használtuk ki a helyzeteinket, mint a legutóbbi találkozón. Továbbra is dolgozunk a támadójátékunk és a védekezésünk tökéletesítésén – szerintem jó úton haladunk.”

Admir Adzem, Zseljeznicsar: „Egy jó iramú mérkőzés volt a mai, mindkét csapat megpróbált futballozni. Két teljesen eltérő félidőt láthattunk az együttesem részéről. Az elsőben jól játszottunk egy nagy játékerőt képviselő gárda ellen, nem hiányzott az iram. Viszont a második játékrészben mutatott teljesítményünk katasztrofális volt. Összességében az eredmény nem fontos – sokkal fontosabb, hogy a második félidővel abszolút nem vagyok elégedett.”