Edzői értékelés a DAC-Szlovákia U21 (3:3) felkészülési mérkőzés után

Publikálva: 2019, szeptember 11 - 14:24
A keddi edzőmeccs a két vezetőedző, Peter Hyballa és Adrian Guľa szemével.

Peter Hyballa, DAC: „Az első félidőben remekül futballoztunk. Az első 25 percben teljesen uraltuk a találkozót, kiválóak voltak a labdavesztés utáni gyors letámadásaink. A 4-4-2-es felállás remekül működött, több lehetőséget is kidolgoztunk és szép gólokat szereztünk. Ezután azonban a szlovák válogatott vette át a meccs irányítását, rákényszerítve minket, hogy hosszú labdákkal operáljunk és megküzdjünk a lepattanókért, ami nem egészen a mi stílusunk. Folyamatosan le kellett támadnunk az ellenfelet, így fizikálisan egy nehéz összecsapás van mögöttünk. A második játékrészben kicsit visszahúzódtunk, ami nem a legjobb játékstílus a számunkra, hiszen nekünk mindig az első sorban kell visszatámadnunk és labdát szerezni. Ezt követően tömeges cserékre került sor mindkét oldalon, hét-nyolc új futballista is érkezett. Ebből egy kicsit kaotikus helyzet kerekedett, de a 3:3 egy jó eredmény, hiszen az ifjúsági csapataink labdarúgóit is pályára küldhettem, akik a klub jövőjét jelentik. A 16 éves Szalma és a 17 esztendős Bögi is megmutathatta magát és nem is teljesítettek rosszul. Ilyen a filozófiánk, esélyt adunk a fiatal játékosainknak. Hétfőn két edzést abszolváltunk, tegnap egyet és meccs is volt. Van még három napunk a bajnoki találkozóig, mostantól már a taktikai felkészülésre helyezzük a hangsúlyt. A szlovák U21-es válogatott remek ellenfél volt.”

Adrian Guľa, szlovák U21: „Nagyon érdekes találkozó volt, hiszen a DAC minőségi gárda és kellemetlen stílusban futballozott, magas letámadást praktizálva, amit a franciák elleni összecsapáson is várhatunk. Az első félidőben érezhető volt, hogy az önbizalmunkra alaposan rányomta a bélyegét a balszerencsés azerbajdzsáni vereségünk. Hosszabb ideig tartott, míg elértük az üzemi hőfokot, ez alatt pedig a jó erőkből álló ellenfelünk 2:0-s vezetésre tett szert. Ám a hátrány ellenére is voltak olyan érdekes szituációk az első játékrészben, amelyekből nagyobb intenzitás és a befejező fázisban való jobb megoldásválasztások mellett gólokat lőhettek volna a srácok. Ezért azt beszéltük meg a félidei szünetben, hogy képesek vagyunk a szépítő találat megszerzésére és legalább az egyenlítésre is. A második félidőben nagyon jó teljesítményt nyújtottak a fiúk, emellett Chobot becserélése is lendített a csapaton. Sikerült felvennünk a meccs iramát, de természetesen ez annak is volt köszönhető, hogy a DAC sokat cserélt és így a fiatal labdarúgóik is pályára kerülhettek. Ez egy nagyon jó erőfelmérő volt a számunkra és örülök annak, hogy a játékosaim nem adták fel, igyekeztek küzdeni és bebizonyították, hogy egy minőségi ellenfél ellen is képesek felállni kétgólos hátrányból, sőt akár a vezetést is megszerezni. Köszönjük Dunaszerdahelynek, hogy itt futballozhattunk, bár a pálya talaja alapos igénybevételt kapott. Hyballa edzőt is köszönet illeti, amiért együttese röviddel a DAC bajnoki találkozója előtt is hajlandó volt pályára lépni ellenünk. A játékosaim számára ez egy jó megmérettetés volt az ellenfél gyors, labdavesztés utáni letámadásos taktikája ellen. Sokat tanultunk a meccsből.”