Dunaszerdahelyi győzelem az ezüstrangadón

Publikálva: 2019, április 6 - 17:38
Egyet gól döntötte el a szombati rangadót, amelyen a második hely megszerzése volt a csapatok célja. Szerencsére a sárga-kékek örülhettek a remek találkozón.

A meccsre a héten napvilágot látott Lex DAC, azaz a himnusztörvény miatt a szokásosnál is felfokozottabb érzelmi állapotban készültek a szurkolóink. A kezdő sípszó előtt elhangzó magyar himnusz eddig talán soha nem hallott hangerővel szólalt meg a MOL Arénában. Nem volt sárga-kék szurkoló a majdnem csordultig megtelt stadionban, akit az ihletett pillanatok ne ösztönöztek volna szurkolásra. A csapat három magyar játékosa – köztük a sérülése után visszatérő Vida Kristopher – arcán is látszott a maximális elszántság. Ezúttal Čmelík is a kezdőben kapott helyet, ebben a szezonban első alkalommal. A meccs első gólját pedig a Zsolna szerezhette volna meg a 6. percben. A vendégek csapatkapitánya, Škvarka a leshatárról kiugorva tört kapura. Vida Máté hiába kergette, nem tudta megakadályozni a lövésben, de Jedlička igazolva kirobbanó formáját, lábbal védett. A B-közép azonnal elkezdte skandálni kapusunk nevét, aki góltól mentette meg a csapatot. Ezután a mi pillanataink következtek. Előbb Divković került lövőhelyzetbe, majd Čmelík durrantotta fölé a Davistól kapott lapos passzt, végül pedig Kalmár csavart labdáját tenyerelte szögletre a vendégek kapusa. Látványos, intenzív támadófocit játszik a csapat, már csak a gól hiányzik – jegyeztük le az onlive közvetítésben, és ahogy kitettük a mondat végi pontot, meg is szereztük a vezetést. A 15. percben Kalmár adta középre a labdát, Ronan pedig a 16-os vonaláról a kapuba durrantott – 1:0. Ez volt az ír középpályásunk első gólja sárga-kék szerelésben.  Egy perccel később azonban büntetőhöz jutott az ellenfél. A bíró szerint Kone szabálytalankodott büntetőt érően Škvarkával, de Jedlička addig bűvölte a labdát, amíg Mihalík el nem rontotta a lövést, és csupán a felső lécet találta el. A 24. percben az előre húzódó Kone Ronan szabadrúgását bólintotta a bal sarokra, de Holec megakadályozta, hogy ismét gólt kiálthassunk. A folytatásban kissé alábbhagyott a kezdeti lendület, és bár Čmelíknek és Huknak is volt egy-egy lehetősége gólt szerezni, több találat a félidőben már nem született.

A szünet után is ugyanazok a játékosok futottak ki a pályára, mint akik elkezdték a meccset, és a játék képe is ahhoz volt hasonló, mint az első félidőben. Az 50. percben Vida Kristopher kereste társait, végül a bal szélen felfutó Davist választotta, aki sajnos nem célzott elég pontosan. Négy perccel később a magyar középpályás iratkozhatott volna fel a góllövőlistára egy mesteri kontrát követően, de az utolsó pillanatban egy fekete mezes blokkolta Krisz lövését. A stadionba kilátogató 8541 néző élvezte a játékot, és többször is felállva buzdította a fiúkat. Kár, hogy a második helyen álló zsolnai szurkolókat nem hozta lázba a találkozó. A vendégszektorba senki sem váltott jegyet. Pedig voltak szép pillanatai a vendégeknek is. Az 58. percben Anang egyenlíthetett volna, de Jedlička megakadályozta ebben. Kicsivel később ismét kapusunknak köszönhettük, hogy nem rezdült a hálónk.  Vida Máté labdavesztése után kontrázott a Zsolna, Jedlička azonban ismét a helyén volt, és védte Škvarka hatalmas gólhelyzetét. A szöglet után Anang lövése is az övé lett. A B-közép ismét csak a neve skandálásával adta a tudtára, milyen jó munkát végzett. A 64. percben Kone csúsztatott fejesét sokan már bent látták a kapuban, de az eredmény nem változott. Hasonlóképp a 79. és a 81. percben sem, amikor a vendégek rontottak el két hatalmas ziccert. Helyesebben mondva: ismét Jedlička varázsolt, és állította meg a kapuba tartó labdát. A meccs végi szurkolói köszönetnyilvánítás alatt Hyballa külön megtapsoltatta a parádés védéseket bemutató kapusunkat. Három perccel a rendes játékidő vége az ellenfél hálóőre is kitett magáért: Kalmár léc alá tartó szabadrúgását tornázta ki szögletre Holec. Ez volt a meccs utolsó nagy helyzete.

Gyors, élvezhető és látványos focit hozott a mai mérkőzés, melyen Connor Ronan megszerezte első gólját a DAC-ban. Találata három pontot ért számunkra, ezzel beértük a bennünket megelőző Zsolnát. A gólarány azonban a javukra dönt, így ők 48 ponttal a másodikak, míg mi ugyanennyivel a harmadik helyet foglaljuk el a táblázatban. A folytatásban két idegenbeli mérkőzés vár ránk. Jövő héten Nyitrán játszunk a Szered ellen, húsvétkor pedig a keleti végekre vezet utunk, ahol a Nagymihály ellen igyekszünk majd megszerezni a három pontot.

Peter Hyballa (DAC): „Elismerés illeti a Zsolnát és bennünket is a mai játékért. Nagyon jó meccset vívtunk. Minden edző, játékos és szurkoló ilyen összecsapásról álmodozik. A múlt heti 4-4-2-es felálláshoz képest most visszaálltunk a 4-3-3-ra, Vida Kristopher ismét bevethető volt, a szélen kapott játéklehetőséget. A vendégek nagyon jól ki tudtak jönni a nyomás alól, a játékstílusunk viszont hasonlított a tavaly ősszel megszokotthoz. A védelmünk nagyon jól működött. Megvolt a kellő területünk, de nem tudtuk kihasználni a lehetőségeinket. Ronan remekül cselez, és kitűnő jobb lába van, amit a szerzett góllal igazolt is. Čmelík kezdőbe állításáról tegnap döntöttem, még saját bevallása szerint sem bírná a 90 percet, de végig aktív és veszélyes volt, igazán jó meccset játszott. A szurkolóink ma is őrjítően jók voltak.”

Jaroslav Kentoš (Zsolna): „Remek mérkőzést játszottunk, gyors volt az iram, sok helyzetet kialakítottunk és fantasztikus volt a hangulat. Ha mindig ilyen meccseket játszhatnánk, az jó hatással lenne a fiatal játékosainkra. Nehéz, megterhelő napokon vagyunk túl, hiszen egy héten belül ez volt a harmadik mérkőzésünk, de a fiúk bírták a fizikai megterhelést. Szomorú vagyok, hogy nem rúgtunk gólt, ugyanakkor örülök annak, hogy gólhelyzeteket tudtunk kialakítani. Kétszer is egyedül vezethettük a kapusra a labdát, kihagytuk a tizenegyest. A hozzáállással nem volt baj.”

FC DAC 1904 - ZSOLNA 1:0 (1:0)

Fortuna Liga, rájátszás, 3. forduló, MOL Aréna 2019.04.06., 15:30

Játékvezetők: Sedlák - Somoláni, Ferenc