Dunaszerdahelyen vesztette el veretlenségét a DAC

Publikálva: 2019, április 27 - 19:00
Bajnokverés a csúcsrangadón! Közel 12 ezer ember előtt Vida Kristopher második félidőben szerzett találatával és Jedlička kifogott tizenegyesének köszönhetően megvertük a Slovant, és megakadályoztuk, hogy veretlenül fejezzék be a bajnokságot!

Mindkét csapat kirobbanó formában várta a rangadót: a Slovan bajnokként érkezett Dunaszerdahelyre, mi pedig három egymást követően megnyert találkozó után szerettük volna begyűjteni az égszínkékek skalpját. Ez ebben a szezonban még senkinek sem sikerült. Peter Hyballa ezúttal sem változtatott a kezdőcsapaton, zsinórban negyedszer lépett ugyanabban az összeállításban pályára a gárda. A mérkőzés első helyzete a Slovan gólgyárosa, Šporar előtt adódott, de a szlovén csak a kapufát találta el a 7. percben. Kicsivel később a leshatárról ugratták ki a társai Šporart, aki a jól érkező Čavrić elé tálalt volna, de Huk remek ütemben érkezve felszabadított. Csapatkapitányunk századik alkalommal húzta magára csapatunk szerelését a bajnokságban. Moha előtt is adódott egy gólszerzési lehetőség, de a döntő pillanatban megcsúszott, így a labda a kapu mellett, a Slovan játékosa pedig a hálóban landolt. Ha ez fordítva történik, már vezettek volna az égszínkékek, de szerencsénk volt. E jelenet után sokáig nem történt semmi izgalmas dolog a pályán. Küzdelmet, labdáért vívott nagy sprinteket, itt-ott kemény párharcokat láthattunk, de gólhelyzetet nem. A vendégeknél Rabiu kőkeményen beleállt minden párharcba, de társai is útját állták próbálkozásainknak. Kalmár rengeteget volt játékban, szinte minden labdával őt keresték a többiek, de egyedül kevésnek bizonyult, hogy áttörje a Slovan masszív védőfalát, amelyben ezúttal kezdőként szerepelt a magyar Guzmics Richárd. A MOL Aréna közönsége jól szórakozott, a B-közép a „Harcoljatok Európáért!” – rigmussal jelezte a fiúknak, hogy a legtöbben külföldi stadionlátogatásra fizetnének be a nyáron tengerparti all inclusive helyett. A félidő hajrájában Moha rontott el egy száz százalékos ziccert: Kone könnyelműségét kihasználva szerzett labdát a Slovan, Mohával már csak Jedlička állt szemben, mégis a kapu mellé gurított.

Peter Hyballa kettős cserével igyekezett felrázni a játékot: Kalmár és Davis maradtak az öltözőben, Herc és Šatka pedig pályára léptek. Aktívabban kezdtük a második felvonást. Előbb Divkoivć gurítását kanalazta fel Greif, majd Vida Kristopher jó beadását Čmelík küldte egy suta próbálkozással a kapu mellé. Az 50. percben Šporar és Moha játszotta át a védelmünket, de Jedlička eszén már nem tudtak túljárni. A másik oldalon Čmelík lapos gurításáról maradt le egy ütemmel Vida Krisz. Ekkor még bosszankodott 10-esünk, de az 54. percben hőssé vált, mert közeli találatával megszerezte a vezetést! Druszája, Máte betette a 16-osba a labdát, Divković felpörgette, majd jött Vida Krisz, és mattot adott Greifnek – 1:0. Ami pedig ezután következett, azt nehezen emésztette meg a 11 820 néző. A Slovan egy távoli lövését Jedlička csak kiütni tudta, a kipattanónál pedig az egyik slovanista a földre huppant Kone mellett. Nem tudjuk, hogy a bíró mit látott pontosan, de azonnal elővette a pirosat a zsebéből és kiállította elefántcsontparti játékosunkat, s mivel az eset a tizenhatosban történt, büntetőt ítélt a bajnoknak. A B-közép azonnal elkezdte skandálni a kapusunk nevét, Jedlička pedig jó irányba vetődött, és kivédte Šporar tizenegyesét! Hihetetlen üdvrivalgás tört elő a közönségből, de ekkor még több mint fél óra volt hátra a rendes játékidőből. A kihagyott büntetőt követő ellentámadás során Vida Kristopher kapott egy rúgást a fejére, Ziemba fejét pedig majd leharapták játékosaink, amiért nem adott kapásból pirosat. A megítélt pontrúgást Ronan milliméterekkel küldte mellé. A folytatásban szinte kettészakadt a pálya, rengeteget futottak fel-le a csapatok. A meccs ezen szakaszát össze sem lehetett hasonlítani az első félidőben látottakkal. Hyballa, mint egy eszelős, hajtotta a srácokat, ha kellett papírfecnire írt üzeneteket küldött be a pályára. „Fújja már le!” – hangzott el egyre gyakrabban a lelátó VIP szektorából az üzenet. Az utolsó percekben valóban az idegek harcát vívtuk, és mikor a négyperces ráadás után Ziemba a sípjába fújt, egy emberként ordítottunk fel: legyőztük a Slovant!

Négy meccs, négy győzelem, nulla kapott gól! Kell-e ennél szebb búcsúi ajándék Dunaszerdahelynek és egy DAC-szurkolónak? Az első félidő felejthető játékot hozott egy Slovan-kapufával, térfélcsere után azonban minden a feje tetejére állt. Vida Kristopher a múlt heti keleti portyát követően ezúttal is betalált, Jedlička pedig igazolta kirobbanó formáját, és hárította Šporar büntetőjét. Sorozatban negyedik meccsen maradt érintetlen a hálónk! Kiváló szériánkat jövő héten Zsolnán folytathatjuk. Tabellaszomszédunkkal szemben már 9 pontos az előnyünk. Mindez azt jelenti, hogy már egy zsolnai döntetlen esetén is biztos a második helyünk, és kezdhetjük nézegetni, kit kaphatunk ellenfélnek az Európa Ligában. És azt már említettük, hogy beállítottuk a pontrekordunkat?! Tavaly a szezon végére szereztünk 57 pontot, most ez négy fordulóval a vége előtt sikerült!

Edzői vélemények:

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok a Slovannak, mert jelenleg ők a bajnokság legjobb csapata, 16 ponttal vezetik a tabellát. Az első félidőben jobbak voltak. Nem sikerült megtartanunk a labdát, nekik pedig volt két-három nagy lehetőségük, melyet elpuskáztak. A szünetben kettős cserét hajtottam végre. Davis ma nem volt elemében, Kalmárt pedig a kiállítástól féltettem. Koštrna balra húzódott ki, a pályára küldött Šatka pedig a jobb oldalra. Herccel együtt nagyon jól éltek a lehetőséggel. Az egész csapat példásan küzdött, erősek voltunk, és nagyszerű második félidőt játszottunk. Kristopher megszerezte a vezetést, majd jött a kiállítás, Jedlička megfogta a büntetőt, és több mint fél órát emberhátrányban kellett játszanunk. Nagy győzelmet arattunk, hatalmas elismerés illeti a csapatot és a szurkolókat is.”

Martin Ševela (Slovan): „Érdekes, nyílt találkozó volt, olyan, amilyenre előzetesen számítottunk. Remek meccs, nagyszerű kulissza előtt, melyet két kiváló csapat vívott. Egy ilyen találkozón kevés az egy gól, mindkét oldalon voltak lehetőségek. A 17. percig volt két-három nagy helyzetünk, melyeket gólra kellett volna váltanunk, ezalatt a kapufát is eltaláltuk. A kihagyott tizenegyest követő emberelőnyt sem tudtuk ma kihasználni. A DAC jól védekezett, de ekkor már az érzelem és a szív irányította az ellenfél játékosait. Célravezetőbb lett volna, ha bizonyos helyzetekben az egyszerű megoldást választjuk. Magunk vesztettük el a meccset, a kihagyott helyzeteinkkel. Jó felkészülés volt ez számunkra Európára. Gratulálok a DAC-nak a győzelemhez.”

FC DAC 1904 - ŠK SLOVAN 1:0 (0:0)

Fortuna Liga, rájátszás, 6. forduló, MOL Aréna, 2019.04.27., 15:30

Játékvezetők: Ziemba - Štrbo, Kováč

Nézőszám: 11 820

Góllövő: 54. Vida Kristopher

Sárga lap: 37. Kalmár, 76. Jedlička, 90. Divković, ill. 39. Rabiu, 63, Bajrić, 93. Nono

Piros lap: 59. Kone

DAC: Jedlička - Davis (46. Šatka), Kone, Huk, Koštrna - Vida M., Kalmár (46. Herc), Ronan - Vida K., Divković, Čmelík (82. Čmelík)

Slovan: Greif - Suchockij (80. Nono), Guzmics, Bajrić, Apau - Rabiu (67. Rafael), Ljubičić, Moha, Dražić, Čavrić - Šporar