Az üveggyáriak otthonában újabb pluszpontot szerzett a DAC B, a játék képe alapján azonban kettővel többet érdemelt volna.

ŠK LR CRYSTAL Lednické Rovne - DAC B/Nyékvárkony 1:1 (0:0)

Góllövők: 55. Detko - 47. Divković

Játékvezető: Kozolka - 250 néző

DAC B/Nyékvárkony: Slávik - Kosorin, Koštrna, Šimko, Bajics - Nagy, Aluku (62. Iván) - Csóka (62. Tešlár), Domonkos, Divković - Grebač (80. Mészáros). Edző: Branislav Fodrek.

Edzői értékelés

Branislav Fodrek: „Vegyes érzelmek kavarognak bennünk. Lednicrónáról (Lednické Rovné) nem könnyű ponttal távozni. Megbecsüljük a döntetlent, de a találkozó egész képét tekintve győznünk kellett volna. Az egész kilencven perc során egyértelműen mi voltunk a jobb csapat, jobban kombináltunk. Ami a játékot illeti, elégedett lehetek a teljesítménnyel. Sok veszélyes helyzetet alakítottunk ki, de a befejezéseknél hiányzott az effektivitás és a határozottság. Már az első félidőben is előnybe kerülhettünk volna, az ellenfelet nem engedtük helyzetekbe kerülni. Jól kezdtük a második játékrészt, és egy szép akció után Divković találatával előnybe is kerültünk. A gól után változatlan maradt a meccs képe: az ellenfél magas, erős játékosokból állt, akik a gyors és veszélyes ellentámadásokra vártak. Elimináltuk az ellenfél támadásait, majd jött egy érthetetlen hiba, amellyel gólt ajándékoztunk a hazaiaknak: a támadásépítésünkbe hiba csúszott, és az ellenfél támadójához passzoltunk, aki Slávikot is kicselezve az üres kapuba lőtt. Fiatalok a játékosaim, a hiba náluk még teljesen normális - megesik az ilyen. A bekapott gól ellenére továbbra is a saját játékunkat játszottuk, és végig a győzelemért hajtottunk. Maximális kockázatot vállaltunk a három pont megszerzésének érdekében. Volt is néhány ígéretes helyzetünk, amelyeket sajnos nem sikerült kihasználnunk. Hiányzott a gól. A meccs hajrájában, a három pont megszerzéséért indított nyomásunk alatt az ellenfél is kialakított néhány veszélyes szituációt, amelyeknél méni szerencsénk is volt. Végeredményben talán igazságos a döntetlen, hiszen már az első félidőben el kellett volna döntenünk a találkozót. Paradox módon, a végén akár ki is kaphattunk volna… Voltak kisebb-nagyobb hibák a játékunkban, amelyek két pontunkba kerültek. De ez is egy jó tapasztalat volt, és ismét bebizonyosodott, hogy az egész kilencven perc során koncentrálnunk kell. Szerdán egy nagyon nehéz összecsapás vár ránk az otthon jól szereplő Érsekújvár pályáján, ahonnan szintén nem szeretnénk üres kézzel hazatérni.”

Angol hét követezik a harmadik vonalban. Szerdán Érsekújvárra utazik a DAC B, majd vasárnap 16:00 órától a Nagytapolcsányt fogadja Nyékvárkonyban.