Döntetlen a Videoton ellen

Publikálva: 2018, június 26 - 21:24
A magyar bajnok elleni edzőmeccs remek erőpróbának bizonyult, kiegyenlített játékot és eredményt hozott. Bayo harmadszor is betalált a felkészülés során.

Az ausztriai összpontosítás hatodik napján lejátszottuk az ittlét második és a nyári alapozás harmadik edzőmérkőzését. A pálya másik oldalán az a Videoton FC állt, amely pár hete a harmadik magyar bajnoki címét ünnepelhette.

Rossi mester ma nem számíthatott Záhumenský és Aluku játékára, akik kisebb sérülés miatt kerültek a lelátóra. Ezúttal Jedlička kapus is pihenőt kapott.

Az első két lövési kísérlet góllal végződött. Előbb Lazovics ugratta ki Marko Scsepovicsot, aki Macej jobb felső sarkába bombázott - 0:1. Hat perccel később Koštrna hosszú labdáját Pačinda vette le, majd a Bayóhoz passzolt, aki lapos lövéssel megszerezte harmadik találatát a nyári felkészülésben. Az első félidőben kiegyenlített játék zajlott az átázott pályán, minkét oldalon még egy-egy óriási lehetőséggel. Fordulás után sokkal több lövési kísérletünk volt, a kapuba azonba már senkinek sem sikerült betalálni. Egy vereség (Znojmo, 1:3) és egy győzelem (BW Linz 2:1) után tehát csapatunk a harmadik edzőmeccsén döntetlenezett.

Egyedülálló hét ez a DAC számára, hiszen pár nap lefolyása alatt a magyar bajnok után az ezüstérmes Ferencvárossal is megmérkőzünk. A Zöld sasok szombaton, június 30-án szállnak le a MOL Arénában.  Kezdés 19:00 órától.

FC DAC 1904 - Videoton FC 1:1 (1:1)

Sportarena des SV Bad Erlach, Bad Erlach, Ausztria, 2018. június 26., kedd 18:00 ó, felhős, esős idő, +16 °C

Góllövők: 13. Bayo - 7. Scepovic

Játékvezető: Gnam - 100 néző

DAC: Macej (46. Slančík) - Huk (71. Špiriak), Šatka, Kone - Koštrna, Ljubičić (71. Domonkos), Herc, Šimčák - Vida (60. Tretyakov) - Pačinda (76. Almási), Bayo (60. Divković). Edző: Marco Rossi.