Döntetlen Kassán

Publikálva: 2024, július 29 - 06:03
Kétszer is vezettük, a Kassa mégis mindkétszer kiegyenlített az új bajnoki idény első mérkőzésén. A pontosztozkodásról egy, a VAR segítségével megítélt büntető döntött a 96. percben.

Kelet-Szlovákiában kezdődtek számunkra a Niké Liga idei küzdelmei. A csapatnak azonban nem ez volt az első tétmérkőzése a 2024/25-ös szezonban, hiszen három nappal korábban már Azerbajdzsánban is pályára léptünk az UEFA Konferencia Liga 2. selejtezőkörének „odavágó” mérkőzésén, ahol négygólos vereséget szenvedtünk a Zira csapatától. A csapatunkat szállító repülőgép Bakuból egyenesen Kassára repült, Xisco Muñoz védencei itt készültek fel az első bajnokira. A spanyol vezetőedző hat helyen is változtatott a kezdőben a csütörtök esti meccshez képest.

Csapatunkat ezúttal 65 szurkoló buzdította a kassai aréna vendégszektorából, ahonnan jó szögből láthatták a hazaiak első kaput eltaláló lövését a 6. percben. Gallovič tisztes távolságból tüzelt, de Popović szögletre mentett. A 11. percben viszont már örülhettek a mieink. Ekkor ugyanis egy bedobást követően Dimun Almási fejére ívelte a labdát, a Dunaszerdahelyre öt év után visszatérő közel két méteres csatárunk pedig két védő fölé emelkedve fejjel bevette a kaput – 0:1.

A hazaiaknak a 24. percben sikerült egyenlíteniük: Gallovič jobb szélről érkező beadását Medved vágta a tizenhatos vonaláról Popovič háta mögé – 1:1. Kiegyenlített játékot vívott a két csapat, majd Mendez ismét vezetéshez juttathatott volna bennünket Yapi megpattanó centerét követően, de Šípoš bravúros hárítást bemutatva megmentette a második góltól a kassai FC-t. Nagy lehetőség maradt ki, de szerencsénkre Faško próbálkozásából sem született gól. A hazaiak bal szélsője egy ballábas kapáslövést eresztett meg, ám a labda egy méterrel elszállt Popović feje és a felső léc felett.

Térfélcserét követően csak nálunk volt csere: Trusa állt be Dolček helyére. Kemény ütközésekkel indult a játékrész: Yapi Šípoš öklével találkozott kéretlenül (a VAR is vizsgálta az esetet, de tizenegyes helyett lest ítélt), majd Gallovič és Herc „randevúja” után is ápolás miatt állt a játék, de komoly sérülés szerencsére egyik esetben sem történt. Történt viszont más, sokkal kellemesebb dolog. Az 57. játékpercben Hercmegnyert egy párharcot, majd közel 20 méterről mértani pontossággal a jobb oldali kapufa mellé helyezte a labdát – 1:2. Másodszor is megszereztük a vezetést, és ez volt az a pillanat, amikor Xisco Muñoz újabb cserejátékosokat küldött a pályára: Mendez helyett Andzouana, Bernát helyett pedig Vitális érkezett.

A kassaiak voltak támadási kényszerben, a játék viszont nem vett nagyobb iramot. A 76. percben Faško került közel az egyenlítéshez, lövésébe Brunetti állt bele. Hazai lábakon járt többet a labda, próbálkoztak volna az egyenlítéssel a sárga mezesek, de nem engedtük őket a kapunkhoz közel. A rendes játékidő utolsó percében azonban sorsfordító dolog történt: Medved huppant a földre, s állította, nem magától. Közel öt percnyi vizsgálódás után Marhefka a VAR-t is segítségül hívva meghozta a döntést, és büntetőt ítélt Dimun megmozdulásáért. A tizenegyest Medved magabiztosan értékesítette, és beállította a 2:2-es végeredményt.

Egészen a 96. percig a zsebünkben éreztük a három pontot, végül mégis ott kellett hagynunk belőle kettőt Kassán. Négy új szerzeményünk is bemutatkozhatott a bajnoki nyitányon, melyet a Komárom elleni hazai találkozó követ vasárnap. De nem közvetlenül, mert előtte még az azeri Zira ellen is pályára lépünk csütörtökön a MOL Arénában, az UEFA Konferencia Liga 2. selejtezőkörének visszavágóján.

Edzői értékelés:

Xisco Muñoz (DAC 1904): „Nem ez volt a legjobb mérkőzésünk. Óvodásként mutatkoztunk a pályán. Nem igazán ismerek rá a csapatomra. Ez nem az a csapat, amelyik nagyjából két hónappal ezt megelőzően játszott. Akkor tapasztaltabb játékot mutattunk, érintetlen maradt a hálónk, ez volt a sikerünk alapja. Most viszont nem tudjuk uralni a játékot, nem vagyunk befolyással a pályán zajló eseményekre. Ebben mindenképp javulnunk kell, és vissza kell térnünk oda, ahol voltunk. Nagyon sok munka előtt állunk, sok dolgot kell kijavítanunk, hogy úgy tudjuk képviselni ezt a klubot, ahogy illik.”

Geri Gergely (Kassa): „Úgy vélem, jó meccset láttunk. Igyekeztünk a lehető legjobban felkészülni az ellenfél játékából, és úgy érzem, ez sikerült is. Néha úgy tűnt, mintha kissé idegesek lettek volna a játékosaim. Néha sikerült uralnunk a játékot, mégis elkövettünk két olyan hibát, melyet a vendégek kihasználtak és gólt szereztek. A csapat azonban megmutatta, hogy van tartása, az utolsó pillanatig mentünk az egyenlítésért, ami sikerült is. Úgy álltunk fel a mérkőzésre, hogy itthon akarjuk tartani a három pontot, de összességében a tavalyi ezüstérmes ellen jó ez az egy pont. A többit majd más csapatok ellen kell begyűjtenünk. Elégedett vagyok a játékosaim hozzáállásával. Ezen az úton kell tovább haladnunk.”

FC KASSA - DAC 1904 2:2 (1:1)
Niké Liga, 1. forduló, Kassai futballaréna, Kassa, 2024. 7. 28., 18:00
Játékvezetők: Marhefka - Pozor, Roszbeck