Davisék éltetik a vb-reményeket

Publikálva: 2017, szeptember 7 - 16:25
Simon bemutatkozott a válogatottban, Davisék továbbra is esélyesek a vb-részvételre, Čmelík győztes gólnál asszisztált.

A szeptemberi válogatott szünetben A csapatunk három játékosa is magára öltötte a címeres mezt. A 2018-as oroszországi vb-selejtezősorozat utolsó előtti fordulójában két találkozót abszolváltak a csapatok. Yves Simon Pambou első ízben kapott lehetőséget a kongói válogatott színeiben, Ghánában a 83. percben lépett pályára. A bemutatkozás jól sikerült, csapata nagy meglepetésre 1:1-es döntetlent játszott a legutóbbi három világbajnokságon résztvevő ghánai fekete csillagokkal. „Első mérkőzésem a válogatott színeiben örök emlék marad. Hatalmas élmény volt számomra ilyen sztárjátékosok ellen játszani” - árulta el a 21 éves középpályás. A visszavágó már kevésbé sült el jól, Kongó hazai pályán 1:5 arányban maradt alul, amit Simon végig a cserepadról szemlélt. Ezzel elúsztak a csapat világbajnoki reményei, az afrikai selejtezősorozatból ugyanis csak a csoportelsők kvalifikálják magukat Oroszországba. A kongóiak két fordulóval a vége előtt nyolcpontos hátrányba kerültek az éllovas Egyiptommal szemben.

Eric Davis és a panamai válogatott viszont még játékban van a jövő évi tornáért. Az észak- és közép-amerikai csoport tízfordulós selejtezőjének hetedik napján ugyan 1:0-ra kikaptak Mexikóban (Davis a 28. percig volt pályán), amivel az ellenfél kiharcolta helyét a vb-n, tegnap viszont 3:0 arányban lelépték Trinidad és Tobago válogatottját. Panama így két fordulóval a vége előtt a csoport harmadik helyén áll, ami egyenes kijutást biztosít a Mundiálra.

A szlovák U21-es válogatott, Lukáš Čmelíkkel a soraiban, két győzelemmel kezdte a 2019-es Eb-selejtezősorozatot: Észtországban 2:1-re, az északírek ellen odahaza 1:0-ra nyert Pavel Hapal legénysége. Čmelík az első találkozón a 70. percben avatkozott játékba, Észak-Írország ellen a 70. percig volt pályán, és épp az ő átadásából született meg Bénes győztes találata. „Jó kedvben és formában tértem vissza Dunaszerdahelyre, hiszen mindkét meccsen győztünk és a másodikon hetven percet a pályán töltöttem. Úgy érzem, a játék is jól ment. Bízom benne, hogy ezentúl több lehetőséget kapok a DAC-ban is, bár tudom, hogy nagy a konkurencia. Viszont úgy gondolom, elég jó formába kerültem, és ezt a szintet tartani tudom“ - jelentette ki Čmelík.

A DAC-játékosok szereplése a szeptemberi válogatott mérkőzéseknek fenntartott hivatalos időpontban:

2017.09.05. Szlovákia–Észak-Írország 1:0 (0:0), Čmelík 70 perc

Kelemen Marko és Magyarics Tamás (Szlovákia, U18) - nemzetközi utánpótlástorna, Svédország

2017.08.31. Svédország–Szlovákia 0:1 (0:1); Kelemen a 61. percig játszott, ekkor Magyarics váltotta őt

2017.09.02. Szlovákia–Románia 1:4 (0:1), Magyarics 90 perc, Kelemen 45 perc

2017.09.04. Norvégia–Szlovákia 4:0 (1:0), Kelemen 68 perc, Magyarics 32 perc