A DAC válogatottjai akcióban: a futballisták márciusi fellépéseinek összegzése

Publikálva: 2022, március 31 - 19:47
Márciusban a DAC futballklub játékosai 11 nemzetközi mérkőzésen léptek pályára. Ezek közül ötön a kvalifikációs táblázatokba való pontokért zajlott a küzdelem, hat alkalommal pedig felkészülési találkozókon láthattuk a labdarúgókat.

Majdnem 700 perc és egy gól. Ilyen a márciusi asszociációs időpontban pályára lépő sárga-kék játékosok mérlege. A felnőttcsapat keretéből 6, míg a MOL Akadémiáról egy futballistánk kapott válogatott meghívót.

Immár a CONCACAF-zónában is véget értek a világbajnokság selejtezői, amelyet az év végén rendeznek Katarban. Panama a 4. helyről vágott neki a 3 zárófordulónak, de mindössze négy megszerzett ponttal az első nem kijutó helyre estek vissza. A megmérettetésre ugyanis az első három helyezett jut ki egyenes ágon, míg a negyedik interkontinentális selejtezőt játszik az óceániai zóna győztesével.

Panama az ötödik helyen végzett: a sereghajtó Honduras elleni fontos hazai pontvesztés és az azt követő, az Amerikai Egyesült Államokban elszenvedett nagyarányú vereség után a sorozatban második világbajnoki szereplésükről szőtt álmaik végleg szertefoszlottak. Kisebb gyógyírt jelenthetett a kudarcra a zónagyőztes Kanada elleni siker az utolsó fordulóban. Eric Davis eltiltás miatt kihagyni kényszerült az első meccset, a további kettőn viszont végig a pályán volt. Cesar Blackman Kanada ellen kapott 45 percnyi játéklehetőséget a második félidőben.

A 21 éven alatti csapatok a 2023 Eb-re való kijutásért küzdenek; ebben a selejtezősorozatban négy DAC-futballista volt érdekelt. Közülük csak Nikola Krstović volt a kezdőcsapat tagja, aki csapatkapitányként járult hozzá az Olaszország elleni értékes döntetlenhez. Sebastian Nebyla Szlovákia mindkét találkozóján szerepet kapott, sőt Spanyolország ellen egy szép fejesgólt is szerzett, amellyel beállította a 2:3-s vendéggyőzelmet az esélyesebb ibériaiak elleni összecsapáson.

Nikola Krstović az U21-es mérkőzést követően csatlakozott Montenegró felnőttválogatottjához, és a Görögország elleni felkészülési meccsen be is mutatkozott a legfelső szinten. Az 1:0-s győzelem alkalmával 61 percet töltött a pályán.

Az akadémiánk játékosai közül Mikuláš Demjanovič képviselte klubunkat a nemzetközi színtéren. Az ifjúsági bajnokság legjobb góllövője egy portugáliai nemzetközi tornán vett részt a tizennyolc éven alatti válogatottal, ahol együttese mindhárom összecsapásán lehetőséget kapott – kétszer a kezdőcsapat tagjaként.

A DAC felnőttcsapata játékosainak válogatottbeli eredményei a márciusi asszociációs időszakban:

Eric Davis, Cesar Blackman (Panama) – a 2022-es vb selejtezői
2022.3.25., péntek, 02:05 óra, Panamaváros: Panama-Honduras 1:1 (1:0) Davis eltiltás, Blackman kispados
2022.3.28., hétfő, 01:00 óra, Orlando: USA-Panama 5:1 (4:0), Davis 90 perc, Blackman kispados
2022.3.31., csütörtök, 03:05 óra, Panamaváros: Panama-Kanada 1:0 (0:0), Davis 90 perc, Blackman 45 perc

Nikola Krstović (montenegrói U21 és A) – a 2023-as Eb selejtezői és felkészülés
2022.3.25., péntek, 18:30 óra, Podgorica: Montenegró U21-Olaszország U21 1:1 (1:1) Krstović 90 perc
2022.3.28., hétfő, 20:00 óra, Podgorica: Montenegró-Görögország 1:0 (0:0) Krstović 61 perc

Andrejs Ciganiks (Lettország) – felkészülés
2022.3.25., péntek, 13:00 óra, Ta’ Qali, Málta: Lettország-Kuvait 1:1 (0:1) Ciganiks 90 perc
2022.3.29., kedd, 13:00 óra, Ta’ Qali, Málta: Azerbajdzsán-Lettország 0:1 (0:0) Ciganiks 62 perc

Sebastian Nebyla (Szlovákia U21) – a 2023-as eb selejtezői
2022.3.25., péntek, 16:00 óra, Zsolna: Szlovákia-Észak-Írország 2:1 (1:0) Nebyla 12 perc
2022.3.29., kedd, 16:00 óra, Zsolna: Szlovákia-Spanyolország 2:3 (1:1) Nebyla 10 perc, 1 gól

Veszelinov Dániel (Magyarország U21) – a 2023-as Eb selejtezői
2022.3.24., csütörtök, 16:30 óra, Budapest, Hidegkuti Nándor Stadion: Magyarország-San Marino 4:0 (3:0) Veszelinov kispados
2022.3.29., kedd, 16:00 óra, Zabrze: Lengyelország-Magyarország 1:1 (0:1) Veszelinov kispados

Mikuláš Demjanovič (Szlovákia U18) – felkészülés
2022.3.25., péntek, 15:00 óra, Amarante, Portugália: Észak-Macedónia-Szlovákia 0:0 Demjanovič 45 perc
2022.3.27., vasárnap, 15:00 óra, Póvoa de Varzim, Portugália: Grúzia-Szlovákia 0:0 Demjanovič 27 perc
2022.3.29., kedd, 12:00 óra, Lousada, Portugália: Portugália-Szlovákia 3:0 (1:0) Demjanovič 67 perc