A DAC-Nagyszombat mérkőzés előtt: idényzáró, szurkolókkal

Publikálva: 2021, május 21 - 19:48
A szezon utolsó fordulójában az ezüstérmes sárga-kékek a harmadik helyen végző kerületi riválissal csapnak össze. A DAC-Nagyszombat rangadó szombaton 19:00 órakor kezdődik.

Feltenni az i-re a pontot

A 2020/21-es idény a végéhez közeledik. Tudjuk, ki a bajnok, a kupagyőztes, az érmes és a kieső. A holnapi utolsó fordulóban már csak arról születik döntés, melyik csapat végez a 11. helyen és kényszerül selejtezőre a 2. liga második helyezettje, a Besztercebánya ellen. Fontos csata zajlik a 7. helyért is, amely belépőt jelent az Európa Konferencia-ligába zajló selejtezőbe való bejutásért, ahol a 4-7. helyezett együttesek küzdenek meg a fennmaradó harmadik pozícióért az európai kupaporondon.

Ránk a zárófordulóban egy kerületi rangadó vár, amelyen a végső tabella ezüst- és bronzérmese csap össze. A csapatok éremátadójára közvetlenül a holnapi összecsapás előtt kerül sor.

Bár immár végleges a tabellán elfoglalt helyezésünk, a csapat előtt további fontos mérföldkövek állnak. Az esetleges győzelem ugyanis feltenné a koronát a 2020/21-es szezonra, amely a klubtörténet legsikeresebb idényeként vonulhatna be az évkönyvekbe. A következőket már elértük:
- a beállított legjobb helyezés: 2. hely (2018/19 és 2020/21)
- a legtöbb lőtt gól: 64 (az ezt megelőző csúcs: 63, 2018/19)
- a legkevesebb vereség: 5 (ezt megelőzően 7, 1990/91, 2017/18, 2018/19, 2019/20)

A fenti listát a következő rekordokkal bővíthetjük:
- a legtöbb szerzett pont: 63 (2018/19) – jelenleg 62
- a legtöbb győzelem: 19 (2018/19) – jelenleg 18
- a legjobb gólkülönbség: +26 (2018/19, 63:37-es gólarány) – jelenleg +26 (64:38-as gólarány)
- gólkirály: Pavol Diňa, 19 találat (1993/94) – jelenleg Eric Ramirez, 16 gól

„Minőségi a támadójátékunk, igyekszünk offenzív futballt produkálni és boldog vagyok, hogy gyakran betalálunk az ellenfelek kapujába. Bízom benne, hogy az utolsó fordulóban is sikerül gólokat szereznünk és a győzelmen kívül a már említett rekordokat, továbbá a gólkirályt is megünnepelhetjük. Minden lényegi kérdés eldőlt már, de ez nem jelenti azt, hogy hiányzik a motiváció. Végre ismét lehetnek szurkolók a stadionban, még ha csak kis számban is. Igyekezni fogunk jó teljesítményt nyújtani és megmutatni nekik, hogy megérdemelt a második hely” – jelentette ki Dominik Kružliak csapatkapitány.

Nézőcsúcs

A két csapat legutoljára pont 9 hónappal ezelőtt, tavaly augusztus 22-én találkozott a MOL Arénában. Az akkori összecsapást 6297 néző látta, ami az egész szezon nézőcsúcsát jelenti, ezen pedig a záróforduló sem változtat semmit. Holnap 500 néző lehet jelen a meccsen, így több mint fél év elteltével legalább valamilyen hangulat lesz végre a stadionban. Ráadásul megszületik a Fortuna Liga legmagasabb tavaszi nézőszáma is…

Ha nem számoljuk azt a 17 embert, aki a stadionban tekintette meg a Zsolna elleni találkozót, akkor legutóbb tavaly szeptemberben nyíltak ki a MOL Aréna szurkolói kapui, amikor is 1000 néző jöhetett be rajtuk.

Ami az ellenfelünket illeti, a nagyszombatiak irányítását a számunkra is jól ismert ifj. Michal Gašparík vette át a télen, aki az élvonalbeli edzői pályafutása első állomásán a legsikeresebb tavaszi csapattá tette a Spartakot. A Nagyszombat a tabella 5. helyéről vágott neki a szezon második szakaszának (ősszel egy meccsel kevesebbet játszottak), amikor is a harmadik Zsolnától 7, a második DAC-tól pedig 16 ponttal volt lemaradva. A „Fehér Angyalok” 14 tavaszi mérkőzésen szerzett 32 pontja tiszteletet parancsoló, és egy fordulóval a zárás előtt 6 pont előnyük van a Zsolnához képest, tőlünk pedig 7-tel vannak lemaradva.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2020.03.07. – DAC-Nagyszombat 0:1, gólszerző: Sobczyk, 8619 néző
2020.06.21. – Nagyszombat-DAC 0:2, gólszerzők: Ramirez, Balić, 285 néző
2020.08.22. – DAC-Nagyszombat 2:1, gólszerzők: Ramirez 2 – Pačinda, 6297 néző
2020.11.28. – Nagyszombat-DAC 0:2, gólszerzők: Ramirez, Nicolaescu, 0 néző
2021.3.21. – Nagyszombat-DAC 3:2, gólszerzők: Cabral, Bamidele, Ristovski – Ramirez, Taiwo, 0 néző

Történelem

A Nagyszombat és a Slovan a leggyakoribb élvonalbeli ellenfelünk. Holnap immár 65. alkalommal csapunk össze a Spartakkal. Az örökmérleg ellenfelünknek kedvez, ám az utóbbi időben mi voltunk a sikeresebbek. A jelenlegi szezon alapszakaszában otthon és idegenben is győzedelmeskedtünk, a rájátszásban odahaza az ellenfelünk örülhetett, amikor is a három pont sorsáról Ristovski a hosszabbítás perceiben esett gólja döntött.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Nagyszombat ellen:
5 - Ramirez
4 - Pavlík, Pačinda
2 - Fieber, Šoltés, Liba, Radványi, Diňa, Ürge, Kráľ, Matůš, Gašparík, DivkovićTaiwo
1 - Šrámek, Majoros, Bartoš, Krištof, Maixner, Simon, Vytykač, Rimanovský, Bari, Chytil, Bogora, Balla, Landerl, Boya, Kweuke, Németh K., Parvin, N´Kendo, Adiaba, Bajevski, Halimi, Ujlaky, Gergel, Szabó, Štepanovský, Bayo, Fábry, Vida K., Balić, Nicolaescu
öngól - Ekhardt, Kopčan
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
- a szlovák közszolgálati RTVS televízió 2-es csatornája

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A holnapi összecsapás színes műsorfüzetét (Híradó) a képre kattintva tölthetik le.

BAJNOKI CÍMÉRT - FELSŐHÁZ
Szombat, 2021. május 22., 19:00 ó: DAC-Trnava, Slovan-Trenčín, Žilina-Zlaté Moravce
KIESÉS ELLEN - ALSÓHÁZ
Szombat, 2021. május 22., 19:00 ó: Sereď-Senica, Nitra-Michalovce, Pohronie-Ružomberok

A DAC-Nagyszombat bajnoki mérkőzés holnap 19:00-kor kezdődik, játékvezetők Ziemba - Jekkel, Kováč.