A DAC keddi ellenfele: Esbjerg fB

Publikálva: 2019, január 28 - 16:34
A DAC törökországi edzőtábor 3. felkészülési mérkőzését a dán élvonalban szereplő Esbjerg fB ellen játssza. A találkozó január 29-én, kedden 15.00 órakor kezdődik.

Alapinformációk az ellenfélről:

Név: Esbjerg forenede Boldklubber

Az alapítás éve: 1924

A klub színei: kék, fehér és piros

Stadion: Blue Water Aréna – befogadóképesség 17 128 néző

Város: Esbjerg (115 932 lakos)

A klub legnagyobb sikerei: dán bajnok 5 alkalommal (1961, 1962, 1963, 1965, 1979), kupagyőztes 3 alkalommal (1964, 1976, 2013).

A DAC A-csapata szombaton játszotta első törökországi – előre nem tervezett – felkészülési mérkőzését, amelyen az osztrák Sturm Graz 3:1-re kerekedett felül a fiatal sárga-kék csapattal szemben. Egy nappal később már a legerősebb felállással lépett pályára a Hyballa-legénység, azonban a támadó szellemű játék nem hozott sikert – a Lech Poznań egyetlen kapura tartó lövésével 1:0 arányban győzött.

A harmadik ellenfél az 1924-ben alakult Esbjerg fB lesz, mely jelenleg a dán élvonalban szerepel. Az utóbbi évek legnagyobb sikerét 2013-ban könyvelhette el, amikor a kupadöntőben a Randers FC-t legyőzve elhódította a győztesnek járó serleget.

A 2016/17-es szezon nem éppen az elképzeléseik szerint alakult – az utolsó helyen végeztek, s kiestek a legfelsőbb bajnokságból. Egy évvel később, a 2017/18-as idényben ismét felkerültek, s a jelenlegi bajnokságban, újoncként a tabella 4. helyét foglalják el – 20 fordulót követően 8 győzelem, 5 döntetlen és 7 vereség a mérlegük.

Az Esbjerg fB jó formáját az is mutatja, hogy a dán kupában még versenyben vannak – február 27-én látogatnak negyeddöntős ellenfelükhöz, az Odense csapatához. A Superliga tavaszi idényét február 8-án a 10. helyen álló Aarhus otthonában kezdik.

A Jutland-félsziget nyugati partján fekvő 115-ezres kikötőváros csapata ebben az évben még nem győzött – az 1. felkészülési mérkőzését január 17-én 2:1 arányban elveszítette a szintén élvonalbeli Sönderjyske ellen, majd január 22-én döntetlenezett a harmadosztályban szereplő Kolding IF-vel.

Edzőjük, John Lammers 2017-ben vette át a csapat irányítását. Az 55 éves holland tréner új színt hozott a csapat játékába, s az ő vezényletével kerültek vissza az élvonalba is. Az edzői stáb elsősorban a fiatalok kezdőcsapatba való beépítésére törekszik, így nem csoda, hogy legeredményesebb játékosuk a 20 éves, korosztályos román válogatott Adrian Petre. A fiatal középcsatár az idei szezonban 20 mérkőzésen 6 gólt és 4 gólpasszt jegyzett. Csapatkapitányuk, s egyben legidősebb játékosuk a 34 éves, 35-szörös finn válogatott Markus Halsti, aki védőként és védekező középpályásként is bevethető.

2014 és 2016 között a csapat tagja volt Martin Dúbravka, a szlovák válogatott és a Newcastle United jelenlegi első számú kapusa.

A dán gárda összértéke 7,15 millió euró, míg együttesünket 8,45 millió euróra taksálja a mértékadó transfermarkt honlap.