A DAC 1904-Zsolna mérkőzés előtt: Mindig a következő a legfontosabb

Publikálva: 2023, április 2 - 08:59
A válogatott szünetet követően a DAC számára a tavasz két legsikeresebb csapatának összecsapásával folytatódik a bajnokság. A DAC–Zsolna találkozó vasárnap 19:30 órakor kezdődik.

A válogatott szünet utáni visszatérés

A márciusi nemzetközi mérkőzések miatti szünet mögöttünk, a bajnoki szezon utolsó nyolc találkozója előttünk. Mostantól egészen május 20-ig minden hétvégén egy kisebb döntő vár ránk, hiszen a rájátszás második fordulója után négy ponttal előzzük meg a Slovant a tabella élén.

A sárga-kékek minimális célja az előny megőrzése lesz a tavasz két legsikeresebb gárdájának az összecsapásán, amely vasárnap este zárja a Fortuna Liga hétvégi menetrendjét. A 2023-as év első felében lejátszott eddigi hat találkozóján csak a Slovan elleni döntetlen alkalmával veszített pontokat a DAC, míg a Zsolna szintén csak egyszer botlott, amikor is Zólyombrézóban szenvedett vereséget.

„Mindig a soron következő meccs a legfontosabb és erre most is így tekintünk – főleg a válogatott szünet és a Nagyszombat felett aratott győzelem után átélt remek érzések után. Nagyon várjuk az összecsapást és bízunk benne, hogy sikeréhesek, összetartóak, erősek leszünk és hogy a lehető legjobb teljesítményt nyújtjuk” – reméli Adrian Guľa vezetőedző, akinek az asszociációs időszakban kilenc játékosát is nélkülöznie kellett. „A válogatott szünetnek megvannak a maga különlegességei. Egyrészt örülünk, amiért a srácok helyet kaptak a nemzeti csapataikban, ami komoly megtiszteltetés, másrészt azonban ez egy picit befolyásolja az edzésfolyamatot. Az első hét inkább a regenerációról szólt, hiszen tudjuk, mi minden van már mögöttünk és azt is, hogy azok a srácok maradtak Dunaszerdahelyen, akik a legnagyobb terhelésnek voltak kitéve. Keddtől azonban már a klasszikus mikrociklusunk alapján készülünk a Zsolna ellen. Minden nap csatlakozott valaki hozzánk, ezzel azonban már vannak tapasztalataink és meggyőződésem, hogy a srácok képesek fejben a bajnokságra hangolódni. Erre három napjuk van, mert csak vasárnap lépünk pályára és az a plusz egy nap néha nagy segítség tud lenni. Bízom abban, hogy képesek leszünk a lehető legnagyobb minőségre, iramra kapcsolni és otthon tartani a három pontot.”

Guľa vezetőedző a barikád mindkét oldaláról megtapasztalta a DAC és a Zsolna közötti összecsapásokat. Ő is tudja, hogy ezek a meccsek többségében attraktív futballt hoznak, amit a legutóbbi tíz egymás elleni találkozó gólátlaga – 3,70 – is alátámaszt. „A csapatok játékstílusa és ezek a statisztikák is azt mutatják, hogy támadó szellemű összecsapás várható. Szintén tisztában vagyunk azzal, hogy erőnlétileg is érdekes meccs áll előttünk, mert mindig vannak nagyon fontos futóteljesítmények is. Szerintem a védekezésben való stabilitás és a támadásban mutatott erőszakosság, produktivitás lesznek a siker kulcsai. Szeretnénk ugyanolyan emóciókba hajszolni a srácokat, amilyeneket legutóbb a Nagyszombat ellen mutattak, még ha tudjuk is, hogy a vasárnapi találkozó kicsit más jellegű lesz. Ám így is remélem, hogy alaposan felkészülünk és a fantasztikus szurkolóink támogatásával győzünk” – tette hozzá a tréner.

Sikeres tavaszi nyitány

A 47 éves cseh vezetőedző, Jaroslav Hynek védencei jól indították az idény tavaszi felét. Az alapszakaszt lezáró első négy fordulóban aratott három győzelem a felsőházban tartotta őket. Így tehát folytatták a hagyományt, hogy a bajnokság jelenlegi lebonyolítási rendjének bevezetése óta (tehát a 2017/18-as idénytől) csak a DAC, Slovan, Zsolna hármas nem hiányzott soha a felsőházi küzdelmekből.

Vasárnapi ellenfelünk a Slovan elleni 1:0-s idegenbeli meglepetésgyőzelemmel vágott neki a rájátszásnak, legutóbb pedig a Besztercebányát verte odahaza 6:4-re egy rendkívül gólgazdag összecsapáson. Ez a végeredmény egyébként beállította a szlovák élvonal egy meccsén esett legmagasabb gólmennyiség rekordját.

A „Sosonok” idei szezonbeli legeredményesebb játékosa a kilenc találatnál járó Adrián Kaprálik, míg Dávid Ďurišés Timotej Jambor egyaránt 6 gólt szerzett. A Zsolna 37 ponttal a tabella 4. helyén áll, odahaza 26, míg idegenben 11 pontot gyűjtöttek.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2022.02.26. – DAC-Zsolna 3:1, gólszerzők: Krstović 3 – Rusnák, 4076 néző
2022.03.19. – Zsolna-DAC 2:2, gólszerzők: Paur, Kaprálik – Verlinden, Moumou, 574 néző
2022.04.16. – DAC-Zsolna 2:0, gólszerzők: Szánthó, Ciganiks, 2701 néző
2022.07.24. – Zsolna-DAC 1:1, gólszerzők: Myslovič – Krstović, 2158 néző
2022.10.09. – DAC-Zsolna 5:2, gólszerzők: Szánthó 2, Nebyla, Veselovský, Krstović – Kaprálik, Jambor, 5032 néző

Történelem

A Zsolnával az 1985-ös, az élvonalba való első feljutásunk óta rendszerint összecsapunk. Holnap 64. alkalommal mérkőzünk velük, ebből 34-szer pályaválasztóként. Többször csak a Nagyszombattal és a Slovannal találkoztunk (72, illetve 71).

A zsolnaiak elleni legutóbbi 22 meccsünkön 12-9-1 a mérlegünk, emellett sorozatban immár 16 mérkőzésen szereztünk ellenük legalább egy találatot. Ez a DAC legjobb gólmérlege a Fortuna Liga jelenlegi résztvevőivel szemben. A zsolnai hálóba lőtt 82 találat szintén csúcs, az első ligában senki más ellen nem találtunk be ennyiszer (az ebben a sorrendben a második helyen álló Nagyszombat 76 gólt kapott tőlünk).

Ősszel előbb idegenben csaptunk össze, amikor is a 2. fordulóban Krstović egy emlékezetes ollózással egyenlített, majd a hosszabbítás perceiben Veszelinov hárította Kopas büntetőjét. Októberben 7 gólt láthatott a MOL Aréna közönsége, ebből 5-öt a vendégek hálójában.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Zsolna ellen:
- Krstović
Kalmár, Ramirez
3 - Diňa, Vida K., Ljubičić, Davis, Szánthó
2 - Majoros, Liba, Radványi, Fieber, Regedei, Tomčák, Delarge, Pačinda, Bayo, Herc, Balić
1 - Leško, Medgyes J., Michalec, Bartoš, Pinte, Ürge, Weiss, Kuna, Trutz, Chytil, Kweuke, Brašeň, Ujlaky, Jurčo, Krišto, Szarka, Kwin, Polievka, Michalík, Divković, Ronan, Sharani, Nicolaescu, Taiwo, Lamkel Zé, Kružliak,Verlinden,Moumou, Ciganiks, NebylaVeselovský
öngól - Králik
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornán követheti figyelemmel:

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

KIESÉS ELLEN - ALSÓHÁZ
Péntek, 2023. március 31., 17:30 ó: Zlaté Moravce-Skalica (0:0)
Szombat, 2023. április 1., 15:00 ó: Michalovce-Ružomberok, 18:00 ó: Liptovský Mikuláš-Trenčín

A DAC-Zsolna bajnoki mérkőzés holnap 19:30-kor kezdődik, játékvezetők Kružliak - Pozor, Hrmo.