A DAC 1904 - Rózsahegy mérkőzés előtt: A rájátszás, de nem a szezon utolsó hazai meccse

Publikálva: 2022, május 14 - 19:55
A rájátszás felsőházi küzdelmeinek az utolsó hazai összecsapása vár ránk holnap, amelyen az ezüstéremért küzdő liptóiakat fogadjuk. A DAC-Rózsahegy találkozó vasárnap 20:00 órakor kezdődik.

Jól záró védelem, hatékony támadósor

A legutóbbi három mérkőzésen szerzett hét pont (DAC-Zsolna 2:0, DAC-Slovan 2:0, Szered-DAC 0:0) végleg bebiztosította a 4. helyünket a bajnoki idény végén. Két ezüstérmes (2018/19, 2020/21) és három harmadik helyezés (1987/88, 1993/94, 2017/18, 2019/20) után idén ötödik alkalommal végeztünk közvetlenül a dobogó alatt (1986/87, 1990/91, 1992/93, 1994/95, 2021/22). A jelenlegi a DAC 27. élvonalbeli szezonja és összességében tizenkettedszer zárunk a tabella első felében – ide tartozik még egy 6. helyezés (1988/89).

Az említett 4. pozíció azt jelenti, hogy az Európa Konferencia Ligába szóló indulási jogért zajló play-off keretében, amelyre közvetlenül a bajnoki záróforduló után kerül sor, nemcsak az elődöntőben, hanem bejutásunk esetén a döntőben is miénk lesz a hazai pálya előnye.

A play-off megrendezésének oka, hogy a Nagyszombat hódította el a Slovnaft Cup-ot, amely biztosan az első háromban végez. Pont a kupadöntő miatt (Slovan-Spartak 1:2 hosszabbítás után) szünetelt a legutóbbi hétvégén a Fortuna Liga. „A játékosok erőnléti és mentális állapotfelmérésére használtuk fel a hosszabb szünetet, ugyanis már a play-off és az Európa Konferencia Ligába való bejutás lebeg a szemünk előtt. Ezt megelőzően azonban még vár ránk két meccs, amelyeket természetesen meg szeretnénk nyerni. A csapat jó hangulatban van, még ha a Szered elleni döntetlent követően egy kicsit csalódottak is voltunk, amiért annyi helyzetből egyszer sem sikerült betalálnunk” – nyilatkozta Joao Janeiro vezetőedző.

„A Rózsahegy nagyon harcias gárda, a játékosai keresik a párharcokat, emellett a rögzített játékhelyzetekből is veszélyesek, továbbá jól megy nekik a támadásba való átmenet is. Magamat ismétlem, de kulcskérdésnek tartom a hatékonyságunkat. Ha gólhelyzetbe kerülünk, ki kell azt használnunk. Ugyanakkor a védelemben is figyelmesen kell futballoznunk” – tette hozzá a DAC 40 éves portugál szakvezetője, akinek továbbra is nélkülöznie kell a hosszabb ideje harcképtelen játékosait (Kalmár, Szendrei, Balić). Közeledik a Hahn, Ricardo páros visszatérése, viszont Alex Pinto sárga lapos eltiltás miatt hiányozni fog. Röviddel a Szered elleni összecsapás után Szánthó pozitív Covid tesztet produkált, így a holnapi játéka kérdéses.

Harcban a történelmi ezüstért

A Rózsahegy számára elérhető közelségben van a 2005/06-os bajnoki idény utáni második legjobb helyezés. Az akkori aranyérem mellé az MFK még további négy bronzérmet (2000/01, 2003/04, 2016/17, 2018/19) rakott a vitrinbeezüstérme viszont még nincs a klubnak.

Nem csoda tehát, hogy a rózsahegyiek meghosszabbították Peter Struhár vezetőedző és a stábja szerződését. Struhár 2010 és 2014 között 44 élvonalbeli mérkőzést abszolvált a DAC színeiben, amelyeken 2 gólt szerzett. A múltban az MFK ifjúsági csapatainál dolgozott, a jelenlegi az első idénye első ligás vezetőedzőként.

Mostani tanítványai 30 forduló alatt mindössze 3 vereséget szenvedtek el, ami a bajnok Slovan (2) mögött a második legjobb mutató. A kapott gólok tekintetében is a második legsikeresebb gárda az övék (20, a Nagyszombat vezet 16-tal). Ők a bajnokság döntetlenkirályai is, ezt a címet pedig már senki sem veheti el tőlük. Két fordulóval a zárás előtt hárompontos előnyük van a harmadik Nagyszombathoz képest, és az egymás elleni meccsek mérlege is nekik kedvez. Így tehát a második hely bebiztosításához elég nekik egyetlen győzelem.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése a Fortuna Ligában:
2020.09.12. – DAC-Rózsahegy 3:2 (0:1), gólszerzők: Kalmár 2, Ramirez – Almási, Kmeť, 819 néző
2020.12.12. – Rózsahegy-DAC 1:1 (0:0), gólszerzők: Kostadinov – Ramirez, 0 néző
2021.09.18. – Rózsahegy-DAC 1:2 (0:1), gólszerzők: Maslo – Andzouana, Lamkel Zé, 785 néző
2021.12.17. – DAC-Rózsahegy 0:0, 0 néző
2022.03.04. – Rózsahegy-DAC 4:1 (1:0), gólszerzők: Madleňák, Gerec, Bobček, Boďa – Moumou, 633 néző

Történelem

A rózsahegyi labdarúgás története 1906-tól íródik, az élvonalban az 1997/98-as szezontól szerepelnek folyamatosan. A klub legnagyobb sikere a 2006-ban megszerzett bajnoki cím és szlovák kupagyőzelem.

A holnapi lesz a két csapat 45. egymás elleni összecsapása az első ligában, az örökmérleg ellenfelünknek kedvez. A legutóbbi 15 meccsből azonban hatot megnyertünk, hét döntetlen és három vereség mellett.

A mostani idényben kiegyenlített a két gárda mérlege. Szeptemberben 2:1-es sikert arattunk idegenben, és mostanáig az a Rózsahegy egyetlen hazai veresége. Az ősz zárómeccse nem hozott gólt a MOL Arénában, majd a rájátszás első fordulójában ellenfelünk 4:1-es győzelmet aratott felettünk odahaza.

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
Dajto televízió

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

Szombat, 2022. május 14., 17:00 ó: Zlaté Moravce-Pohronie, Senica-Trenčín

A DAC-Rózsahegy bajnoki mérkőzés holnap 20:00-kor kezdődik, játékvezetők Kružliak - Pozor, Poláček.