A DAC 1904 - Liptószentmiklós mérkőzés előtt: Két lépésre Európától

Publikálva: 2022, május 24 - 12:59
Az Európa Konferencia Ligába való bejutást eldönteni hivatott play-off elődöntőjében a DAC az újoncot fogadja, amely a 8. helyen zárta a bajnokságot. A DAC-Liptószentmiklós összecsapás ma 19:30 órakor kezdődik.

A nyolcadik európai kupaszereplésünkért

Szombaton a rájátszás 10. fordulójával véget ért a bajnoki szezon. A DAC a tabella negyedik helyén végzett, a bajnoki címet a Slovan játékosai szerezték meg, az ezüst- a Rózsahegyé, míg a bronzérem a nagyszombatiaké lett. Mivel a Spartak a Slovnaft Cup-ot is megnyerte, a Fortuna Liga negyedik európai kupaporondra kijutott együttesének kilétéről egy play-off hivatott dönteni. Így tehát az érintett négy klub játékosainak még várniuk kell a nyaralásra.

Eredetileg a tabella 4-7. helyezettjei csaptak volna össze, ám azt követően, hogy az ötödik Szered nem kapott indulási jogot az új idényre, a nyolcadik Liptószentmiklós is bekerült a play-offba. Pont a Tatran lesz az ellenfelünk a holnapi elődöntőben. A másik párosítást a Zsolna és a Trencsén alkotja, a két győztes pedig majd a pénteki döntőben találkozik. Mindig az a csapat élvezheti a hazai pálya előnyeit, amely a tabellán magasabb helyen végzett. Így két lépést kell megtenni Európáért.

Az elődöntőkön és a döntőn is egy meccsen dől el a továbbjutó kiléte, döntetlen esetén 2x15 perces hosszabbítás következik, és ha az sem hoz döntést, akkor jön a büntetőpárbaj. A VAR mindhárom mérkőzésen jelen lesz.

Joao Janeiro vezetőedző holnap sem számíthat a hosszabb ideje sérült KalmárSzendrei és Balić játékára. A harcképtelenek listájára Alex Pinto is felkerült, akinek pénteken hazájában, Portugáliában műtötték meg a bal bokáját. A felépülés előrelátható időtartama hat hét.

A DAC a 118 éves klubtörténelme során eddig hét alkalommal jutott ki az európai kupaporondra, ebből négyszer a legutóbbi négy évben. A play-offban tehát összességében a nyolcadik szereplésünkért küzdünk meg, sorozatban pedig az ötödikért.

A sikeres újonc

A Tatran Liptószentmiklós abszolút újoncként vágott neki a szezonnak, emellett az élvonalbeli kritériumoknak nem megfelelő stadionja miatt Poprádon játszotta a hazai mérkőzéseit. Az egykori sároseperjesi és Slovan-futballista, az Izraelben, Törökországban és Oroszországban is megfordult Marek Petruš védencei mindezek ellenére nagyon jól szerepeltek, és a szép nyolcadik helyre futottak be.

Ezt a pozíciót az Aranyosmarót elleni, hétvégi hazai vereség után sem bukták el, így Petruš vezetőedző, aki a következő idénytől hazatér és átveszi a Sároseperjes irányítását, búcsúzásképpen megküzdhet Európáért. Bízzunk benne, hogy csak egy meccs adatik meg neki.

A két csapat eddigi találkozói az élvonalban:
2021.8.1. – DAC-Tatran 3:1, gólszerzők: Schäfer, Taiwo, Sharani – Andrić, 3445 néző
2021.10.30. – Tatran-DAC 1:0, gólszerző: Voško, 550 néző

Történelem

Az élvonalban eddig kétszer találkozott a két csapat, mindkétszer az idei szezon alapszakaszában. Az augusztusi 2. fordulóban 3:1-re győztünk, bár a vendégek Andrić találatával már az 1. percben előnybe kerültek. Röviddel a félidei szünet előtt Schäfer a hónap góljával egyenlített, majd Taiwo és Sharani is betalált. A 13. fordulóban Voško a 29. percben szerzett találatával sokkolt minket az újonc, amelyre nem jött válasz a részünkről.

A felső-liptói csapattal a második ligában is kétszer találkoztunk, méghozzá a 2012/13-as idényben. Akkor is mindegyik alkalommal a hazai csapat nyert (DAC 3:0, Tatran 1:0 és 2:1). Ezt a hagyományt holnap is folytatni szeretnénk.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Liptószentmiklós ellen:
- Schäfer, Taiwo, Sharani
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornán követheti figyelemmel:

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

Kedd, 2022. május 24., 18:00 ó: Žilina-Trenčín, 19:30 ó: DAC-Liptovský Mikuláš

A DAC-Liptószentmiklós play-off mérkőzés holnap 19:30-kor kezdődik, játékvezetők Kráľovič - Weiss, Vorel.