Csak a három pont! Ismét az első győzelemért hajt csapatunk

Publikálva: 2016, augusztus 25 - 07:39
A szezon harmadik hazai mérkőzésén azzal a céllal lép pályára a DAC, hogy megszerezze idénybeli első győzelmét, és a válogatott mérkőzések miatti szünet előtt elmozduljon a táblázat utolsó helyéről. A DAC-Szenice mérkőzés csütörtökön kerül megrendezésre 19.00 órai kezdettel a szenci NTC-ben.

A sorozatban elszenvedett ötödik egygólos vereséget követően a táblázat utolsó helyére csúszott vissza a DAC, ahol legutóbb 2014 márciusában volt. A bajnokság egyedüli csapataként még nyeretlenek vagyunk, bár több gólt szereztünk (7), mint a táblázatot nagy meglepetésre vezető zólyombrézói együttes (6). Másrészt az is igaz, hogy a Fortuna ligában mi kaptuk eddig a legtöbb gólt, szám szerint tizenkettőt.

A holnapi összecsapást válogatott mérkőzések miatti szünet követi majd, mely előtt legjobb esetben a tizedik helyre ugorhatunk fel. Ehhez az szükséges, hogy nyerjünk az erdőhátiak ellen, majd szombaton pont nélkül zárjon a Sároseperjes-ViOn páros. Németh Krisztián edzőnek több problémája is akad a kezdőcsapat felállításával - Pačinda és Šabala játéka sérülés miatt kérdéses, a héten Ljubicic is csak lazább edzésmunkát tudott végezni, Németh Zsolt pedig továbbra sem bevethető, akárcsak a hosszabb ideje sérült Davis, Egri és Mészáros.

Szenicén jelentős változások történtek a nyári szünet során. Sabol és Vrťo edzők távoztak, csakhogy az ő helyüket átvevő cseh Aleš Čvančara váratlanul a szerződése felbontását kérte az első fordulóbeli, Slovan elleni hazai vereséget követően. Távozása után a hosszú éveken át kapusedzőként dolgozó, egykori DAC-hálóőr Miroslav Mentel irányítja az együttest. A játékoskeretben is nagy változások történtek. Az elmúlt években a saját nevelésre építő klub ezúttal külföldről igazolt játékosokat. A világ minden részéről érkező futballisták új lendületet hoztak, főleg az öt spanyol labdarúgó.

A hatodik forduló után a Szenice is hét lőtt góllal áll, de csak ötször kapituláltak, így ők zárják a tabella felső részét. A kilenc pontjukból hármat otthon, míg hatot idegenben gyűjtöttek: Sároseperjesen (4:0) és Aranyosmaróton (1:0) is sikerült három pontot rabolniuk. A múlt hétvégi, Zólyombrézótól elszenvedett hazai vereség (0:1) azonban megszakította a három mérkőzésből álló győzelmi sorozatukat.

Az erdőháti klub a nyolcadik idényét tölti az élvonalban (a 2009/10-es szezontól), holnap a két csapat tizenkilencedik alkalommal találkozik. Az elmúlt évad mindhárom mérkőzése DAC-sikerrel ért véget. A bajnokság jelenlegi lebonyolítási rendszerének bevezetése óta ez volt az egyedüli eset, amikor egy ellenfelünket a szezon mindhárom találkozóján sikerült legyőznünk. A tavalyi első fordulóban Szarka és Pačinda találatai szállították a három pontot, októberben Szenicén megszereztük az eddigi legutolsó idegenbeli győzelmünket (2:3, gólszerzők: Hromada, Kalabiška - Brašeň 2, Štepanovský), és márciusban saját közönségünk előtt 3:1 arányban bizonyultunk jobbnak (Sarr, Horváth, Stephens - Leško).

Csütörtök, 2016. augusztus 25., 19.00: DAC-Senica

Szombat, 2016. augusztus 27., 19.00: Trnava-Slovan, Myjava-Prešov, Podbrezová-Zlaté Moravce, Ružomberok-Michalovce

Vasárnap, 2016. augusztus 28., 19.00: Žilina-Trenčín

A DAC-Szenice bajnoki mérkőzés holnap 19.00-kor kezdődik, játékvezetők Glova - Bobko, Špivák.