Csak egy pont maradt otthon

Publikálva: 2017, szeptember 9 - 21:06
Gólnélküli döntetlent játszottunk a Sároseperjessel. Az első félidőben Vida ugyan a kapuba talált, de a bíró tévesen lest ítélt, így Marco Rossi születésnapi öröme nem lehet felhőtlen. Bajnoki meccsen viszont továbbra sem találtunk még legyőzőre a MOL Arénában.

Kéthetes szünetet követően ismét teli lelátók előtt futottak ki a csapatok a MOL Arénában, ahol már rögtön az első percekben megszerezhettük volna a vezetést. Pačinda szöglete után Šatka célozta meg fejjel a kaput, az ellenfél hálóőre azonban bravúrral hárított. Az újabb sarokrúgást követően már nem tudtunk veszélyeztetni. Ekkor még úgy tűnt, villámrajtot veszünk, és újabb rohamokat indítunk Talian kapujának irányába, ám elképzeléseinkbe a fehérmezes ellenfél játékosai is beleszóltak. A sároseperjesi védelem rendre megakasztotta a támadásainkat, s noha mi próbáltunk meg alkotni, az eperjesi rombolás hatékonyabbnak bizonyult. A 18. percben Kalmár Zsolt mesterien kanyarította a labdát az üres területre bemozduló Pačinda elé, csapatunk aktuális gólkirálya azonban egy ütemmel lemaradt, így a kapujából kifutó Talian lábbal menteni tudott. A 29. percben nagyot hördült a lelátó: Pačinda ugrott egyet az ellenfél tizenhatosának sarkánál, de már a büntetőterületen belül, ám a bíró ahelyett, hogy a mészpontra mutatott volna, továbbot intett. Tíz perccel később a sárga-kék mezben először pályára lépő Malec iratkozhatott volna fel a góllövőlistára. Támadónk jó labdát kapott a tizenhatoson belül, a kapunak háttal állt, rá is tudott fordulni, viszont fölé durrantott. A félidő legszebb jelenetére a 40. percig kellett várni. Ekkor már mindnyájan kiáltottuk a gólt, ám a játékvezető les címén érvénytelenítette Vida találatát, amely egy parádés támadás után született. Pačinda mesterien, sarokkal hozta játékba 10-esünket, aki a kapus mellett elgurítva juttatta a hálóba a labdát. Visszanézve a támadást, elmondhatjuk, hogy érvényes góltól fosztottak meg bennünket a bírók, Vida ugyanis nem volt lesen.

A szünetben egyik vezetőedző sem cserélt, a játék képe pedig nem sokat változott az első félidőben látottakhoz képest. Többet birtokoltuk ugyan a labdát (62-38 volt az arány), de minden tetszetős támadásunkat megakasztották a vendégek. Az 54. percben ismét egy kétes esetnek lehettünk a szemtanúi: Kalmár esett el az ellenfél büntetőterületének sarkánál, ám a játékvezető ezúttal sem fújt a sípjába. A bíró több kérdéses ítélete is kiváltotta a közel telt házas publikum ellenszenvét. Az állóvizet Davis pályára küldése zavarta meg kissé, panamai válogatott játékosunk első mozdulatával megszerezhette volna a vezetést, ám némi baj volt az irányzékkal, és fölé bólintott. Nem sokkal később ismét izgalmas pillanatok szemtanúi lehettünk: Kalmár és Davis játszott össze a bal szélen, melynek végén utóbbi passzolt a kapus elé, ott azonban nem volt pontosan érkező csapattárs, így odalett az ígéretes helyzet. A játékról mindent elárul, hogy ellenfelünknek egyetlen kapura tartó lövése sem volt a 90 perc alatt, ám ennél nagyobb baj, hogy nekünk sem sikerült megrezegtetnünk Talian hálóját, így pontosztozkodással ért véget a találkozó.

Nem sikerült itthon tartani a három pontot. A Sároseperjes egész mérkőzésen csak a védekezésre összpontosított, a támadásaik meddőnek és értékelhetetlennek bizonyultak, mégis elég volt számukra a pontrabláshoz. A játékvezetők az első félidőben egy szabályos góltól fosztottak meg bennünket. A vendégek a meccs utolsó harmadában egyre látványosabban húzták az időt, nekünk viszont nem sikerült góllal válaszolnunk ezekre a sportszerűnek kevésbé nevezhető cselekedetekre. A pontvesztés ellenére a 14. bajnoki mérkőzés után is őrizzük veretlenségünket a MOL Arénában. Legközelebb szerdán lép pályára csapatunk a Slovnaft Cup 3. fordulójában, Dévényújfaluban. Bajnoki meccset pedig jövő héten vasárnap játszunk Aranyosmaróton.

Marco Rossi (DAC): „Nehéz meccset játszottunk, nem fogtunk ki jó napot. Az Eperjes kizárólag a védekezésre összpontosított, és kontrákból próbált veszélyeztetni. Egy az egy elleni helyzetekben meg kellett volna vernünk az ellenfelünket, az utolsó 20-25 méteren pedig hiányzott a nagyobb hatékonyság. Ami pedig a játékvezetést illeti: ma töltöttem be az 53. évemet, de ilyet még soha, sehol nem éltem át. A pályán lévők közül ma Kalmár volt a legkreatívabb, az ellene többször is lapot érő szabálytalanságok közül egyet sem büntetett a bíró, az ellenfél látványos időhúzását pedig megengedte. Ma mind a hárman gyengébbek voltak, mint mi.”

Miroslav Jantek (Sároseperjes): „Gratulálok a kollégámnak a nagyszerű mérkőzéshez, melyen végig fantasztikus volt a hangulat. Alaposan felkészültünk a DAC játékából, elsősorban a hazai játékrendszerük megfigyelésére helyeztünk nagy hangsúlyt. Összeszedetten mozogtunk a pályán, és a hazaiakat nem engedtük nagy helyzetbe kerülni. A támadásainkkal viszont inkább elégedetlen vagyok, mint elégedett, az előre játékban ugyanis kevésbé voltunk aktívak. A favorit otthonából nagyon fontos pontot raboltunk, játékunkat pedig nem érzem sportszerűtlennek, amit a nézők láttak, az része a futballnak.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - 1. FC TATRAN SÁROSEPERJES 0:0 (0:0)

Fortuna Liga, 7. forduló, 2017.09.09., 19:00

Játékvezetők: Glova - Vorel, Bednár, 6788 néző

Sárga lap: 49. Kalmár, 94. Pačinda, ill. 9. Wiezik

DAC: Macej - Koštrna, Huk, Šatka, Zsivkovics - Ljubičić - Pačinda (71. Čmelík), Kalmár, Ľupták, Vida (59. Davis), - Malec (77. Simon)

Sároseperjes: Talian - Miliutin, Jacko, Udeh, Streňo - Issa (80.Špyrka), Dzurík, Sedlák, Černák (92. Hovančík), - Wiezik (67. Keresteš), Katona

Labdatartás: 62% - 38%

Lövések: kapura 2:0, mellé 6:0