
„Ha a szülő nem működik együtt és nem fogadja el a segítséget, a törvény lehetővé teszi bírság kiszabását is” – mondta Tomáš Drucker oktatási miniszter.
A tanároknak szintén nagyobb felelősséget kell vállalniuk: kötelesek lesznek kezelni a zaklatás eseteit, ellenkező esetben ők is felelősségre vonhatók. Ugyanakkor a pedagógusokat is védené a törvény: tilos lesz nyilvánosan megszégyeníteni vagy online lejáratni őket.
Újdonságként minden tanulóról készül egy „gyermekdosszié”, amely biztosítja, hogy iskolaváltáskor az intézmények megismerjék a szükséges támogatási formákat.
Drucker szerint az iskola nemcsak tanulásra szolgál, hanem olyan közegnek kell lennie, „ahol a gyerekek biztonságban érzik magukat, és bátran kérdezhetnek”.
(teraz.sk)
Ezt már olvasta?
Speed Marathon – szerdán országos rendőrségi akció a közutakon
A szlovák rendőrség is csatlakozik a ROADPOL „Speed”...
Ne hagyja az utolsó pillanatra: már most érdemes útlevelet igényelni
A közelgő nyári szabadságok előtt megnő az útlevelet...