Birkózás: Csapatbajnoki cím, valamint három egyéni bajnoki cím Rimaszombatból

Publikálva: 2021, szeptember 19 - 12:57
Újabb csapatbajnoki címet és nyolc érmet hoztak el városunk birkózói Rimaszombatból. Hegedűs Attila, Heller Filip és Pálos Flórián szlovák bajnokok!

Szombaton Rimaszombatban rendezték meg a diák kötöttfogású birkózó szlovák bajnokságot, amelyre 17 klub 108 fiatal versenyzője nevezett be.

A dunaszerdahelyi birkózók három bajnoki címet szereztek.

A 35 kg-os súlycsoportban Hegedűs Attila szerzett bajnoki címet, aki klubtársát majd naszvadi és báni ellenfeleit legyőzve jutott a döntőbe, ahol a másik klubtársával, Kovács Péterrel szemben bizonyult jobbnak.

A 48 kg-os súlycsoportot nagy fölénnyel Heller Filip nyerte, miután két nyitrai ellenfelét is sikerült két vállra fektetnie és a döntőben privigyei ellenfelét verte technikai tusra.

Az 57 kg-os súlycsoportban szintén két dunaszerdahelyi jutott a döntőbe, Pálos Flórián és Viktorin Filip révén. A mérkőzést végül Flórián nyerte így megszerezve a bajnoki címet.

Heller Mátyás 38 kg-ban szerzett értékes ezüstérmet, 62 kg-ban pedig Rajkovics Zsombor bronzérmet.

Összetettben a dunaszerdahelyiek Rimaszombat és Somorja csapatát megelőzve szerezték meg a csapatbajnoki címet.