Beszámoló: Trencsén - DAC 0:3 (0:2)

Publikálva: 2024, szeptember 17 - 21:36
Meggyőző játékkal magabiztos győzelmet aratott a DAC Trencsében, ahová a hétközi forduló ellenére közel 50 szurkoló kísérte el a csapatot. A három gólon ezúttal ketten osztoztak: Redzic és Trusa (2) találatainak köszönhetően gyűjtötték be a sárga-kékek a három pontot.

A Slovan elleni hazai vereséget követően Csák Máté vára alatt igyekezett javítani a csapat. A kedd esti mérkőzést eredetileg már korábban le kellett volna játszani, de a trencséni gyepszőnyeg cseréje miatt későbbi időpontra tolták a találkozót. Xisco Muñoz több helyen is változtatott a legutóbb pályára küldött összeállításon. A kezdőben mutatkozhatott be például a kolumbiai Ortiz, s ezúttal Ramadan és Redzic is az elejétől a pályán volt.

Trencsénben mi voltunk az első csapat, aki ellen 19 év után ismét természetes borítású talajon játszottak a hazaiak. Az eredmény szempontjából ez önmagban még nem bír döntő jelentőséggel, de az biztos, hogy a szűz játéktéren az első percekben mi voltunk az aktívabbak. Elsősorban Ramadan és Redzic igyekezett bizonyítani az edzőnek, hogy legközelebb is kezdőként számoljon velük. Utóbbi bátran felvállalta a lövéseket, és nem szegte kedvét, ha próbálkozásait kezdetben blokkolták a hazaiak. Redzic nem adta fel, és igaza lett, mert harmadik alkalommal vezetéshez juttatta a csapatunkat. Ramadantól kapta az indítást, majd védője szorításában a hosszú sarokba rúgta a labdát – 0:1. Gólját a vendégszektor előtt ünnepelte, ahová ezúttal 42 sárga-kék szurkoló váltott jegyet.

Gólja után kis híján egy gólpasszt is kiosztott a bosnyák felmenőkkel is rendelkező magyar játékos. Remekül vette észre a lesvonalról kilépő Trusát, aki végül a kapusba, Katičba rúgta a labdát. Pár pillanattal később viszont már ő is gólszerzővé lépett elő. Ramadan másodjára is kiosztott egy gólpasszt, a szellősen védekező trencséni együttes Trusa 17 méteres lövése után másodszor is kapitulált – 0:2. Nem telt el fél óra a mérkőzésből, és már két góllal vezettünk idegenben. A két találat láthatóan meg is fogta Ilija Stolica csapatát, de a félidő utolsó harmadára azért igyekeztek összeszedni magukat a trencséniek. Igazán kidolgozott helyzetig viszont a labdatartási fölény ellenére sem jutottak, így megnyugtató, kétgólos előnnyel vonulhattunk az öltözőbe.

A második félidőben nem hajtott bennünket a győzelmi kényszer, spanyol mesterünk cserékkel sem nyúlt bele a csapat játékába. A hazai támadásokban nem volt átütőerő, a védelmünk könnyedén hárította a fehér mezesek távoli próbálkozásait, a beíveléseknél is uraltuk a légteret. Popovićnak komoly védeni valója nem akadt, de azért a 64. percben szükség volt rá, hogy szögletre tenyereljen ki egy csípős bombát. Csendesen csordogált a mérkőzés, melyet a kétgólos vezetés birtokában uralmunk alatt tudhattunk, de annál nagyobb öröm, hogy még növelni is tudtuk találataink számát. A 65. percben Vitális vezette végig a félpályán a labdát, majd a jobb helyzetben érkező Trusa elé tálalt, aki nem hibázott – 0:3. A győzelmet innentől kezdve már csak valamiféle futballtörténeti csodával tudta volna elvenni tőlünk a hazai csapat, komolyabb erőkifejtésre nem voltak képesek a hármas sípszóig.

Nem hozott szerencsét a természetes borítású pálya a trencsénieknek, Redzic egy és Trusa két góljával elhoztuk a három pontot Csák Máté vára alól. Győzelmünkkel felálltunk a dobogó harmadik fokára. Szombaton pedig ismét idegenben, ezúttal Szakolcán lépünk pályára. Legyünk ott minél többen a lelátón!

Roberto Cuesta (DAC 1904, asszisztens): „Az első perctől az utolsóig uralmunk alatt tartottuk a játékot. Nagyon jó teljesítményt nyújtottunk, és úgy gondolom, hogy labdával és labda nélkül is nagyon erősek voltunk ma az elejétől a végéig.”

Ilija Stolica (Trencsén): „Gratulálok a DAC-nak a megérdemelt győzelemhez. Jól kezdtük a játékot, az első gól előtt mi birtokoltuk többet a labdát. Kezdeményezőbbek voltunk, de megtörte a lendületünket az első gól. Mentálisan visszaestünk és az energiánk is alábbhagyott. Az ellenfél kihasználta a védelmünk megingásait, és minden hibánkat megbüntetett. Nem róhatok fel semmit a játékosoknak, akik mind igyekeztek ugyan, de amíg a DAC berúgta a helyzeteit, addig mi nem.”

AS TRENČÍN - DAC 1904 0:3 (0:2)
Niké Liga, 7. forduló, Sihoť Stadion, Trencsén, 2024. 9. 17., 18:00
Játékvezetők: Smolák - Ferenc, Halíček