Beszámoló: Slovan - DAC 1904 (1:1)

Publikálva: 2022, szeptember 1 - 07:46
Pontot raboltunk a bajnoktól! Krstović villámgóllal indította a találkozót, amely izgalmas futballt, attraktív játékot hozott. Két vesztes mérkőzés után ismét pontot szereztünk, méghozzá abból a stadionból, ahol a legtöbb csapatnak ez nem szokott összejönni.

Két sikertelen forduló után egy rangadó a címvédő ellen, ráadásul idegenben – nem rossz program szerda estére, pláne, hogy a Ligás Klubok Uniója a Hónap mérkőzésének nyilvánította a találkozót. A Slovan múlt csütörtökön magából mindent kiadva bejutott az Európa Konferencia Liga csoportkörébe a Zrinjski Mostar legyőzésével, a hétvégi fordulóban pedig az utolsó percben szerzett góllal nyertek a Rózsahegy ellen. Csapatunk ezzel szemben két vereség után érkezett a Téglamezőre, Adrian Guľa homlokráncait pedig a sérültek névsora is gyarapította, így kénytelen volt korábban soha nem látott felállásban pályára küldeni a csapatot.

Ha van álomrajt egy rangadón, akkor a mai mindenképp az. A második percben Krstović pár lépésre a kaputól még Chovanba lőtt, de nem sikerült felszabadítania a védelemnek, és pár másodperc után újra próbálkozott, a labda pedig a védők és a kapus mellett a hosszú sarokba táncolt – 0:1. Meglepte a címvédőt a gyors gól, az égszínkék szurkolók sem tudtak másképp reagálni, mint egy kis magyarszidással.

A folytatásban viszont már a sportszerű buzdításé lett a főszerep mindkét szurkolótábor részéről, a mieinket 150 sárga-kék drukker kísérte el Pozsonyba. A Slovan középre lőtt labdákkal igyekezett megzavarni a védelmünket, de ezek csak meddő próbálkozásnak bizonyultak. Barseghjan léc alá tartó lövésében már sokkal több veszély rejtőzött, de Petráš – aki második alkalommal védte bajnokin a kapunkat – bravúrral hárított.

A fővárosban közben elkezdett szemerkélni az eső. A helyzetek azonban nem záporoztak. A 20. percben mégis villámként csapott le Barseghjan, de szerencsénk volt: pontatlanul célzott. Nagy lehetőség maradt ki. Öt perccel később már Ramadan visszatett labdáját küldte kapura Krstović, ám Chovan védett. Kemény taktikai csata folyt a pályán, de a védelem mindkét oldalon jól működött. A félidő végén egy szép kontra után alakult ki helyzet: Andzouana és Ramadan játszott össze, majd jött a beadás az újabb gólra ácsingózó Krstović irányába, de Abena megelőzte a házi gólkirályunkat. A montenegrói csatár már az ötödik bajnoki gólját szerezte a meccs legelején, mi pedig abban reménykedtünk, hogy a folytatásban tovább szaporítja találatai számát.

Vladimír Weiss volt az elégedetlenebb edző, a hazai mester kettőt is cserélt a szünetben, ami meg is mutatkozott a bajnok játékán. Aktívabban, agresszívebben folytatta a címvédő, a csereként beállt Medved máris egy fejessel jelezte, hogy mindent megtesznek az egyenlítésért. Lehetőségünk ugyanakkor nekünk is volt a duplázásra, egy Pintótól, a jobb szélről érkező labdát azonban sem Blackman, sem Andzouana, sem Krstović nem tudott belőni.

Izgalmassá vált a meccs, a középpályán zajló tili-tolit mindkét oldalon felváltották a gyors támadások. Közben zengett-zúgott a Hajrá DAC! buzdítás a vendégszektorból. Az 57. percben Krstović esett el a tizenhatos vonalán, miután Abena láthatóan megrángatta a mezét, de Ziemba játékvezető „lenyelte a sípját”, és továbbot intett. Sajnos a VAR sem állt mellénk az eset visszajátszásánál. Az ellentámadás után Petráš mentett hatalmasat: Kankava próbálkozását tolta ki bravúrral. Ezt követően beszorultunk a saját kapunk elé. Nyomott a Slovan, érezte a vérszagot. Sorra követték egymást a centerbe belőtt labdák és a szögletek. Tudtuk, ha hibázunk, azonnal büntetni fognak az égszínkékek. Muhamedbegović eladott labdája után Ramirez azonnal gólhelyzetbe is került, de Petráš ismét hatalmasat védett.

A 71. percig bírtuk a nyomást. Ekkor Andzouana buktatta a büntetőterületen belül Medveděvet, a bíró pedig a mészpontra mutatott. Egykori játékosunk, a venezuelai Ramirez vállalta a büntetőrúgást, amelyet higgadtan értékesített – 1:1. Kezdődhetett elölről a mérkőzés. Mindkét csapat ki volt éhezve a gólra, senki nem akarta, hogy döntetlennel érjen véget a rangadó. A grúz Čakvetadze erős, szélről megküldött labdáját öklözte szögletre Petráš, majd Blackman zárt le egy tetszetős támadást lövéssel, de nem találta el a kaput. Kilenc perccel a vége előtt Krstović került óriási helyzetbe, a gyors akció végén kevéssel lőtt mellé. Az utolsó percekre szinte szétszakadt a középpálya, mi is és a Slovan is hajtott a győzelemért, de a labda már egyik oldalon sem találta a kapuba vezető utat.

Ponttal távozni a Téglamezőről mindig jóleső érzés. A csapatunkat elkísérő 150 sárga-kék szurkoló a döntetlent is tapssal és énekléssel köszönte meg a lefújást követően. Nyolc forduló után a negyedik helyen állunk, 12 ponttal. A következő bajnoki találkozóig pedig már nem kell sokat várni, hiszen szombaton ismét pályára lépünk a MOL Arénában, ahol ezúttal a földrajzilag tőlünk legtávolabb eső csapatot, a Nagymihályt látjuk vendégül. Kezdjük közösen a szeptembert egy jó kis szurkolással!

Adrian Guľa (DAC 1904): „Jó meccset láttunk. Segített a jó kezdés, ezzel egy rövid időre sikerült visszafogni a Slovan lendületét, amely a második félidőben már dominált. Nagyon kellemetlen ellenfélnek bizonyult, megmutatta a kvalitását. Az elmúlt két mérkőzésen látottakhoz képest most egy másfajta csapatmunkát bemutatva, és némi taktikai változtatást eszközölve elkerültük a kellemetlen helyzeteket. A kontráknál pontosabbaknak, hatékonyabbaknak kell lennünk. Összességében a pontot el kell fogadnunk, mert a Slovan megmutatta, milyen minőséget képvisel. Mi is megmutattuk, hogy összetartunk, csapatként működünk, s ha így teszünk, és tovább dolgozunk, akkor egy ilyen erős csapattal is tartani tudjuk a lépést, akár a saját otthonában is. Van még min javítanunk, de mindent egybevetve jó mérkőzés volt.”

Vladimír Weiss (Slovan): „A bajnokság szintjét meghaladó összecsapás volt, két top csapat előadásában. Tudtuk, hogy a DAC jobban fog játszani, mint a legutóbbi hazai meccsén a Trencsén ellen. Azon a találkozón a góljuk után semmi nem jött össze nekik. Készültünk Krstovićra, figyelmeztettem a játékosaimat, hogy remek támadó, aki jól fedezi a labdát, kiválóan mozog a tizenhatosban. Mindezt igazolta is, mégsem tudtuk levédekezni. A gól előtt figyelmetlenek voltunk, ellenfelünk ezt nem is hagyta büntetlenül. A szünetben kettőt is cseréltünk, két támadóval folytattuk a játékot. A második félidő már sokkal jobban alakult a számunkra. Mi domináltunk, ám csupán helyzetféleségekig jutottunk. Pontatlanságok csúsztak a támadásaink végső fázisába. A végén már három csatárral támadtunk. A második félidőben mutatott teljesítményért mégis megdicsértem a játékosaimat. Jó munkát végeztek, mindent megtettek a győzelemért. Ezzel elégedett vagyok, az eredménnyel ugyanakkor nem lehetek az, hiszen otthon vesztettünk pontokat. Talán igazságos ez a döntetlen. Elismerem Guľa mester és az ellenfél érdemeit. Saját otthonukban igyekszünk majd visszavágni, ahol még kellemetlenebbül játszanak. Szurkolói szempontból jó meccs volt. Készülünk tovább a Besztercebánya elleni meccsre, majd az európai kupára.”