Beszámoló: Rózsahegy-DAC 1:1 (0:0)

Publikálva: 2020, december 12 - 19:41
Két vesztes mérkőzés után egy pontot gyűjtöttünk Rózsahegyen. Az első félidő jobbára mezőnyjátékot, a második viszont már több izgalmat és gólokat is hozott – egyenlő leosztásban. Ramirez szép lövéssel egalizált, és egy kis szerencsével a végén a győzelem is összejöhetett volna, ha a kapufáról befelé pattan a labda...

Megtizedelt kerettel, de győzelmi céllal utazott el a csapat már egy nappal a mérkőzés előtt Liptóba, hogy másnap véget vessen a két meccse tartó nyeretlenségnek. Davisre térdsérülés, Blackmanre eltiltás, Schäferre és Malýra pedig pozitív teszteredmény miatt nem számíthatott Bernd Storck, így ismét olyan felállásban küldte pályára a csapatot, amelyben még korábban soha. A mérkőzés előtti bemelegítéskor ráadásul még Nebyla is lesérült, így került a kezdőbe Fábry. Nebyla fején Sharani cipője hasította fel a bőrt. Fiatal játékosunknak négy öltéssel varrták össze a sebét. A rózsahegyi Ján Haspra homlokán hasonló gondok nem szaporították a ráncokat, így magabiztosan készülhetett az idei hatodik ellenünk vívott meccsére. A Slovnaft Cup-ban kétszer, a bajnokságban eddig háromszor állt egymással szemben a két csapat, és a mi szemszögünkből 2-2-1 volt a mérleg.

Kráľovič játékvezető kezdő sípszava után már senki sem foglalkozott a statisztikával. A figyelem mégsem a játékra, hanem arra a tucatnyi hazai szurkolóra irányult, akik a stadion kerítésére csimpaszkodva kezdték el buzdítani a sajátjaikat. Hogy még színesebbé tegyék a szurkolást, három tűzijátékot is begyújtottak. A pályán ugyanakkor nem akart berobbanni a puskapor. Mindkét csapat biztonsági játékot játszott, senki sem mert kockázatot vállalni. Így az igazi helyzetekkel is adósak maradtak a csapatok.

Rengeteget járattuk a labdát, de amint eljutottunk a tizenhatosig, minta inába szállt volna a bátorságunk: vagy hátrafelé passzoltunk, vagy pontatlanul játszottuk meg előre. Az első kaput eltaláló lövés a hazaiaké volt, de Ďungel próbálkozása csak arra volt jó, hogy bekerüljön a mérkőzés statisztikájába. A lapos gurítás csemege volt Jedličkának.

Egészen a 37. percig kellett várnunk, míg végre lövéssel fejeztünk be egy támadást, de Kalmár nem találta el a kaput. Macík csak nézte, ahogy a jobb kapufa mellett elsuhan a labda, és elhagyja a játékteret. Több próbálkozásunk sajnos már nem is volt a félidőben, de a rózsahegyiek sem vitézkedtek. Kráľovič játékvezetőnek nem volt oka, hogy akár egy perccel is tovább engedje a játékot.

A folytatásra csere nélkül futottak ki a csapatok, de már az első labdaérintések arra engedtek következtetni, hogy a második játékrészben több izgalomra számíthatunk. Az 50. percben Balić löketét kellett védenie Macíknak. Egy perccel később mégis a hazaiak szerezték meg a vezetést. Egy bedobást követően Takáč tette Kostadinov fejére a labdát, ő pedig szépen bebólintotta – 1:0. A bekapott gól nagyobb erőbedobásra sarkallt bennünket. Az 56. percben olyan helyről rúghattunk szabadot, ahonnan a szezon elején lőttük a gólokat. Kalmár futott neki a labdának, amelyet remekül el is talált, de Macík rajta volt. Ebből pedig meglehetett volna az egyenlítés! Pár pillanattal később szinte ugyanonnan jöhetett a második próbálkozás, melyet Kalmár a sorfalba bombázott. A lepattanót Fábry zúdította rá, Macík azonban ismét védett.

Felpörgött a játék, a másik oldalon Takáč lendült támadásba, de Jedlička nem engedte a kapuba a labdát. Utána a hazaiak veterán védőjének, Maslonak a szabadrúgását ártalmatlanította a kapusunk, majd Mrva fejelt mellé egy szögletet. Mi pedig kontrából próbálkoztunk. Kalmár indította a csereként pályára lépő Ramirezt a bal oldalon, aki Čurma mellett tett középre Fábrynak, ő viszont kapásból az égbe lőtt. A 74. percben összejött az egyenlítés! Kalmártól indult a támadás, majd Nicolaescutól érkezett a gólpassz, Ramirez pedig egy szépségdíjas lövéssel bevette Macík kapuját – 1:1.

Nicolaescu előtt adódott az újabb lehetőség. Sommer oldalról érkező magas beadását fejjel próbálta kapura tenni, de meglehetősen eltévesztette az irányt. Aktív volt a hajrá, mindkét gárda győzelemre hajtott. Kilenc perccel a rendes játékidő vége előtt óriási helyzetet puskázott el a Haspra-legénység. Szöglet után Maslo fejesét bravúrral védte Jedlička, de nem szabadult fel a kapunk, Regáli pedig csak a kapufát találta el. Aminek örültünk az egyik oldalon, ugyanazért mérgelődtünk a másikon, amikor a ráadás pillanataiban Ramirez fejelte a jobb kapufára a labdát. Az ugyancsak csereként játékba avatkozó Andzuanáé lehetett volna a gólpassz, ha bemegy. A labda viszont másként gondolta, így maradt az 1:1-es végeredmény.

Nehezen adta meg magát az unalom az első félidőben. Aki életében most látott először focimeccset, nem biztos, hogy kedvet kapott a folytatásra. A második játékrész viszont már élvezetesebbre sikeredett. Helyzetekig, szabadrúgásokig is eljutottak a csapatok, de gólt és kapufát is egyaránt ugyanannyit lőttek. Egy pont lett a jutalmunk, amivel megerősítjük a második helyünket a tabellán. Három nap múlva hazai pályán búcsúzunk az őszi szezontól. A MOL Arénába ezúttal a szenicaiak látogatnak.

Bernd Storck (DAC): „Nehéz körülmények között kellett felkészülnünk a mérkőzésre. Még tegnap is adódtak problémáink, mert Schäferről kiderült, hogy koronavírusos, így nem játszhat. Közvetlenül a meccs előtt pedig lesérült Nebyla. Sajnálatos módon Sharani olyan szerencsétlenül rúgta őt meg, hogy négy öltéssel kellett összevarrni a fejét. Nincs nagy baj, de valószínűleg még kedden sem számíthatok rá. A meccs előtt gyorsan változtatni kellett a felálláson. Mindezek ellenére jól kezdtük a találkozót, többet volt nálunk a labda. A taktikánk ebben az új felállásban is működött. Nyitott volt a játék, igyekeztünk játszani a futballt, a hazaiak elsősorban a veszélyes kontratámadásokban bíztak. A második félidőben mégis ők szerezték meg a vezetést egy bedobás után, fejesből. Ilyen helyzetből nem szabad gólt kapnunk. Továbbra is vágytunk a győzelemre, behoztuk az összes támadó szellemű játékosunkat. Megvoltak a lehetőségeink, de csak az egyenlítés jött össze. Ramirez még a kapufát is eltalálta a meccs legvégén, de a hazaiak is mindent megpróbáltak. Mindkét csapat győzelemre játszott. Összességében jó meccset vívtunk. Az 1:1-es eredmény rendben van. A szezont fantasztikusan kezdtük. Természetesen látjuk, hogy most máshogyan alakulnak az eredmények, de tudjuk azt is, hogy az utóbbi időben miért nem vagyunk eredményesek. Tanulnunk kell ebből. Egy meccsünk van még hátra a szezonban, amit meg akarunk nyerni.”

Ján Haspra (Rózsahegy): „Szerettük volna kihasználni azt a helyzetet, amibe a Dunaszerdahely két vereség után került. Gondoltunk, hogy pszichikailag kissé megtörten érkeznek hozzánk. Az első félidő nagyon óvatos, helyzetek nélküli játékot hozott mindkét oldalról. A másodikban már éhesebbek voltunk a győzelemre, sikerült is gólt szereznünk. Aztán az ellenfél becserélte Ramirezt. Mindkét oldalon megvoltak még a lehetőségek. A vége pedig egészen őrültre sikeredett, ahogy annak lennie kell. Mindkét csapat nyerni akart, a döntetlent egyikünk sem szereti igazán. Ez volt a hetedik meccsem a DAC ellen, és mindig elmondom, hogy mennyire kedvelem ezt a klubot.”

MFK RÓZSAHEGY - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 1:1 (0:0)
Fortuna Liga, 17. forduló, Štadión pod Čebraťom, Rózsahegy, 2020.12.12., 16:00
Játékvezetők: Kráľovič - Ferenc, Pozor
Nézőszám: nézők nélkül
Góllövők: 51. Kostadinov, ill. 74. Ramirez
Sárga lap: 30. Maslo, ill. 65. Kalmár, 86. Balić
DAC: Jedlička - Müller, Beskorovainyi, Kružliak - Njie (65. Ramirez) - Sommer, Balić, Fábry (85. Sharani), Kalmár (K) - Divković, Nicolaescu (78. Andzouna)
Rózsahegy: Macík - Čurma, Maslo (K), Mrva - Ďungel (68. Almási), Kochan, Múdry (68. Kmeť), Mojžiš - Kostadinov (81. Zsigmund), Takáč (90. Brenkus) - Regáli