Beszámoló a Nagyszombat– DAC 1904 3:1 (1:0) összecsapásról

Publikálva: 2022, augusztus 21 - 13:02
A DAC derekasan küzdött a szakadó esőben lejátszott kerületi rangadón, de ezen a meccsen sajnos nem nekünk állt a zászló. Az utolsó fél órában emberelőnyben játszottunk, végül mégis vereséggel zárult a 850. élvonalbeli szereplésünk.

Igazi csemegével kecsegtetett csapatunk 850. élvonalbeli fellépése: egy kerületi rangadóval a Nagyszombat ellen. Az Európa Konferencia Liga súlya már a Spartak vállát sem nyomta, hiszen hozzánk hasonlóan a harmadik selejtezőkörben befejezték az európai küzdelmeket. Az eddig lejátszott öt forduló alatt három ponttal gyűjtöttünk többet a hazaiaknál, Adrian Guľa pedig a 4-3-3-as felállást választotta a „Bíli andeli” ellen.

A mérkőzésre elég tisztes számban érkeztek a szurkolók, és a vendégszektor sem maradt szégyenben, mert István király ünnepén is mintegy kétszáz sárga-kék drukker találta meg az utat a City Arénába. A hazai B-közép a kezdeti percekben piros-fekete füstbombákkal izzított, ám a pályán ekkor még nem volt túl forró a hangulat, jobbára mezőnyjáték zajlott. Daniel próbálkozott elsőként lövéssel a Spartak játékosok közül, ám gyenge kísérlete nem jelentett veszélyt a kapunkra. Közben eleredt az eső Nagyszombatban, és a lelátón is egyre többen húztak magukra melegebb öltözetet.

A pályán is kezdett bemelegedni a játék, ezt jelezte Kóša 15. percben begyűjtött sárgája is. Valószínűleg megunta, hogy nálunk van többet a labda. Ami igaz is volt, ám gólhelyzetig mégsem jutottunk. A Nagyszombat viszont igen. A 16. percben Daniel kapott remek labdát, a jobb szélen, óriási szabad területet hagytunk előtte, ő pedig a tizenhatosba berobbanva nem hibázott – 1:0. Aktívabbak voltunk, mégis kihasználták az első védelmi megingásunkat a hazaiak.

A gól viszont nem vette élét a játékunknak. Igyekeztünk támadásokat építeni, Krstović pedig a 22. percben egy sarokrúgás után fejjel majdnem ki is egyenlített. Ez volt az addigi legnagyobb helyzetünk. Megélénkült közben a szél, érezhetően jó pár fokkal visszaesett a hőmérséklet, az akaratunk viszont épp ellenkezőleg. A 25. percben Balogh távoli szabadrúgását kellet szögletre mentenie Takáčnak. Ebben a pontrúgásban benne volt az egyenlítés, hiszen ha nem véd a kapus, rezdül a háló. A kimaradt lehetőség után ismét a mezőnyben pattogott a labda, és a hazaiak próbálkozásait jegyezhettük fel. Daniel távoli lövése azonban nagyon pontatlanra sikeredett, Yusuf közelebbi löketébe pedig Kružliak tette bele kiváló érzékkel a lábát. A félidő hajrájára felerősödött a Hajrá DAC! – buzdítás, de az eredmény a szünetig már nem változott.

A félidei bemelegítés során megnyíltak az ég csatornái Nagyszombatban, így a frissen beálló Nicolaescunak és Ciganiksnak meg sem kellett izzadnia ahhoz, hogy csurom vizes legyen rajtuk a mez. Guľa Ramadant és Muhamedbegovićot vette ki a játékból. A kezdeti pillanatokban viszont „az öltözőben maradtunk”, hiszen rögtön a 46. percben módosult az eredmény, de sajnos nem az elképzeléseink szerint. Szöglet után a hazai csapatkapitány, Miković talált be – 2:0.

Az ömlő eső miatt szárazabb helyre húzódtak a szurkolók, akik közül értelemszerűen a hazaiak voltak hangosabbak. A játék képe nem tükrözte, hogy két góllal jobbak lennének Koštrnáék. Fel kellett kötni azt a bizonyost, s bizony fel is kötöttük! Veselovský szöglete az 53. percben elsőre még nem volt jó, ám másodjára már sikerült bejátszani a labdát a kapu elé, ahol Nicolaescu bizonyult a legszemfülesebbnek – 2:1. Örömünk azonban csak tiszavirág életű volt, mivel két perccel később Bukata ismét visszaállította a kétgólos különbséget – 3:1.

Nem voltunk könnyű helyzetben, de felcsillant a reménysugár, mivel Mikovič második sárga lapját is begyűjtötte a mérkőzés 58. percében, s idő előtt mehetett zuhanyozni. Bő fél óránk volt, hogy emberelőnyben kezdjünk valamit az eredménnyel. Gašparík azonnal kettős cserével reagált a kialakult helyzetre, játékosai pedig nagyon precízen betartották a tréner intelmeit, mert nem engedtek közel a kapujukhoz. Ha pedig mégis – mint Káčer próbálkozásánál – akkor Takáč hárított.

A szakadó eső miatt nagyon csúszóssá vált a játéktér, a labda is máshogy pattant az eső áztatta füvön. Pechünkre Risvanis meg is sérült egy sikertelen talajfogásnál. A 66. percben kapott a bal hátsó combizmához, és rögtön látszott, hogy nem tudja segítség nélkül elhagyni a pályát. Helyén Brunetti avatkozott játékba. „Harcoljatok, harcoljatok!” – jött a buzdítás a vendégszektorból, Nicolaescu pedig célba is vette a kaput, ám a labda elakadt Takáčban, még mielőtt átgurult volna a gólvonalon.

Az utolsó bő tíz percre a legutóbbi bajnokin gólt szerző Szánthót, és a kisebb bokasérüléséből felépült Kalmárt is pályára küldte Guľa mester. A 81. percben Ciganiks centerét fejelte kapura Krstović. Takáč csak nagyot nyújtózva tudta szögletre tolni a labdát, de még ennél is közelebb voltunk a gólhoz Kalmár szöglete után, amikor Brunetti a felső lécet találta telibe. Igyekeztünk, próbálkoztunk, mindent megtettünk a második gólért, de a Spartak taktikusan játszott, s egy kis időhúzástól sem ijedtek meg. Ezen a meccsen főként az döntött, hogy míg a Spartak berúgta a helyzeteit, addig mi sajnos nem.

A nagyszombati Spartak négy kaput eltaláló lövéséből három gól is született, így hiába birtokoltuk 64 százalékban a labdát, végül mégis pont nélkül távoztunk a City Arénából. Kiegyenlített játékot, és egygólos hazai vezetést hozott az első félidő. A második játékrész elején elaludtunk, ám Nicolaescu találata újra felébresztette a reményt, de sajnos a gyors válasz, a harmadik hazai gól megpecsételte a sorsunk. A hármas sípszó után először hagytuk el pont nélkül a pályát ebben a szezonban. A folytatásban hazai környezetben játszunk, jövő szombaton a Trencsént látjuk vendégül a MOL Arénában.

Adrian Guľa (DAC 1904): „A hazaiak teljesen megérdemelten győztek. Határozottabbak voltak, jobban akarták a győzelmet, mint mi. A csapatépítés és a győzelmi mentalitás erősítésének szempontjából sok információt szereztünk, amelyek nem feltétlenül jó információk, de néha hasznosak. Ezeket minél hamarabb átbeszéljük, és a következő mérkőzésen már úgy kell pályára lépnünk, mint a szezon elején: nagyobb energiával, nagyobb elszántsággal, valamint csapatszellemmel és természetesen jobb játékkal. Nem érdemeltünk volna győzelmet, gratulálok a hazaiaknak, akik megérdemelten nyertek.”

Michal Gašparík (Nagyszombat): „Ebben a szezonban sikerül jól elkapnunk a mérkőzések elejét és a második félidő elejét is, ezt ma is bebizonyítottuk. Hajtottunk a gólért, melyet a 16. percben meg is szereztünk. A második félidőben szintén gyorsan jött a találat egy szöglet után. Az elejétől kezdve érezhető volt a játékunkon, hogy itthon akarjuk tartani a három pontot, és le akarjuk győzni a DAC-ot, amely eddig még nem szenvedett vereséget. Az érzelmek sem hiányoztak a mérkőzésből, erről tanúskodik a kiállítás is. Fontos volt a harmadik gól, mert ha ellenfelünk ismét elkapta volna a mérkőzés fonalát a szépítés után, akkor nehéz dolgunk lett volna. Végül sikerült megtartanunk a vezetést. Kissé átszerveztük magunkat, és tíz emberrel sem engedtük gólhelyzetbe kerülni a vendégeket. Rögzített helyzetekből tudtak csak veszélyeztetni. Szép eredményt értünk el.”