Beszámoló: DAC-Szenice 2:0 (0:0)

Publikálva: 2020, december 15 - 20:59
Minden jó, ha a vége jó – három nyeretlen meccs után az utolsó őszi fordulóban már nem engedtük ki a kezünkből a győzelmet.

Kalmár és Nicolaescu góljainak köszönhetően itthon tartottuk a három pontot. Történetünk legsikeresebb őszi szezonját zártuk, ezért jövő héten mosolyogva várhatjuk a Jézuskát. A téli pihenő után pedig jöhet a tavasz, remélhetőleg már szurkolókkal együtt.

Hideg idő fogadta a MOL Aréna gyepére kifutó játékosokat a Fortuna Liga őszi idényének utolsó fordulójában. A szombati bajnokihoz képest ismét változott a kezdő, Bernd Storck pedig visszatért a négyvédős hadrendre. A jobb szélre visszakerült az eltiltását letöltő Blackman, a sérült Davis helyét pedig Kružliak foglalta el. Elől ismét Ramirez volt a kezdő.

Az első lövés a vendégektől érkezett rögtön a 2. percben, de Addo rúgása inkább minősült combizmot bemelegítő gyakorlatnak, mint veszélyes próbálkozásnak. Majd egy-egy szögletből került a labda az egyik majd a másik kapu elé. Az ellenfél oldalán az egykor a mi mezünket is viselő Asanović, Jedlička elől pedig Kalmár takarította el a sarokról betett labdát. Anton Šoltis védencei nagyon jól felkészültek Kalmárból, mert hiába mozgott fürgén a szenicei kapu előtt a kapitányunk, vagy sikerült szerelni őt vagy a továbbítását fülelték le az ellenfél védői.

A 20. percben Jedličkának kellett nagy bravúrt bemutatnia Asanović perdítésénél. A sarokról érkező labdát kapásból küldte kapura az üresen hagyott horvát védő, de nem akadt be a lövése. A labda viszont még nem volt biztonságban egészen addig, amíg az utolsó pillanatban Müller meg nem akadályozta, hogy túlhaladjon a gólvonalon.

Mi sem maradtunk adósok a gólhelyzettel, mert három perccel később Ramirez hatalmas bombájánál Fryštáknak kellett megvillantania tudományát. A Rózsahegyen egyenlítő gólt szerző venezuelai támadó a tizenhatos sarkán tolt egyet a labdán, majd kinézve a hosszú felsőt tüzelt, de Fryšták nagyot nyújtózva mentett – maradt a 0:0.

Kružliak jött előre egy szögletnél, és fejre is kapta a labdát, de az irányzékkal meggyűlt a gondja, mert a háló helyett a jobb kapufa mellé célzott. Majd Košťál két próbálkozása következett – az első fölé szállt, a másodikat Jedlička védte.

A 38. percben jártunk, amikor egy villámtámadással szinte két érintésből ott teremtünk a szenicei kapu előtt. Kalmár kiválóan vette észre az üres területet Ramirez előtt, és pillanatok alatt ott volt a helyzet, de Ramirez lövését szögletre tudta menteni Fryšták. A vendégek is felvillantottak valamit a foci szépségéből: szép egyérintős játékkal kerültek kapuközelbe, ott viszont Beskorovainyi „rontott bele” az akcióba. Gól így már nem esett az első játékrészben.

A fordulásra Fábry már maradt a kispadon, helyette Nicolaescut állította csatasorba Bernd Storck. Ez pedig nagyon jó húzásnak bizonyult a német mestertől. Átálltunk a 4-4-2-es hadrendre, és máris veszélyesebbek lettek a támadásaink. A moldáv válogatott a meccs első találatából is aktívan kivette a részét. A leshatárról kiugorva iramodott meg a Divkovićtól kapott labdával, amit közpre továbbított. Ott azonban két összefutó szenicei védőről az addigra már az alapvonalig leérő Divkovićhoz pattant a labda, így lesről szó sem lehetett. A horvátnak már nem volt nehéz dolga, visszagurított a teljesen üresen érkező Kalmárnak, aki valószínűleg pályafutása egyik legkönnyebb gólját pöckölte a hálóba – 1:0. Ez volt csapatkapitányunk tizenegyedik találata az őszi idényben. Az emellé begyűjtött négy gólpasszal vezeti a kanadai táblázatot az aranyosmaróti Balaj előtt, aki ugyancsak 11 gólt, viszont mindössze egy gólpasszt jegyez.

A gól magabiztossá tett bennünket, és sorra jöttek az újabb helyzetek. Ramirez előbb az alapvonalról, nulla szögből próbálkozott, de Fryšták eszén nem tudott túljárni, majd fejjel volt pontatlan. A 63. percben pedig nem tudta kellően leszorítani a labdát, melyet a 16-os vonaláról zúdított kapura. Öt perccel később Divković a torkánál kapta a labdát, de lövésébe az utolsó pillanatban beleért az egyik védő lába. Müller is megszerezhette volna első gólját csapatunk színeiben, de fejese nem talált utat a kapuba.

Szalagon alakítottuk ki a jobbnál-jobb helyzeteket, ezért tulajdonképpen már csak az volt a kérdés, hogy melyik akad be közülük. Nicolaescu a 71. percben még a rövid sarokra helyezett, ahol Fryšták zárta a szöget, pár szempillantással később viszont már verve volt a vendégek hálóőre. A szenicei védők kifejelték a labdát a tizenhatosukból, erre csapott le a büntetőterület határán várakozó Nicolaescu, majd rázúzta – 2:0. Már abból látni lehetett, hogy gól lesz, ahogy ellőtte a labdát.

Ekkor már éreztük, hogy zsebben van a meccs, a vendégek mindenesetre nem adták fel. A frissen pályára lépő Duda került helyzetbe. A szélről jövő lapos labdát azonban nem találta el jól. A másik oldalon Balić okos lövése csorgott le szögletre, majd Blackman másfél méterről megeresztett labdája sem zörgette meg a hálót. Helyzetekből ezúttal nem volt hiány, és ha Ramirez bődületes lövése a 84. percben pár centivel lejjebb csapódik, akkor háromgólos különbséggel is nyerhettük volna a meccset. Sőt, a végén még akár büntetőt is rúghattunk volna, de Očenáš játékvezető filmezésnek minősítette a Blackam ellen elkövetett szabálytalanságot, és sárgát adott műesésért. A jelenet előtt Blackman parádés köténnyel hagyott faképnél két védőt. Ha a focit pontokra játszanák, ezzel a mutatvánnyal a maximum pontszámot értük volna el. Most viszont nemcsak szépségben, hanem a gólok számában is felülmúltuk a Szenicét, és újabb három ponttal megerősítettük a második helyünket a tabellán.

Nincs is annál jobb érzés, ha győzelemmel zárul egy sorozat. Illetve van: hogyha a tabellán is mi lennénk az elsők, de meglesz még erre az esélyünk tavasszal. Ma főleg a második félidőben mutatott játékunknak köszönhetően tettük egyértelművé, ki is a jobb csapat. A két találat nem tükrözi hűen a fölényünket. Miben bízzunk a téli pihenő alatt? Hogy tavasszal már megtölthetik szurkolóink a tribünöket, és kemény küzdelemben olyan eredményt érünk majd el, ami minden DAC-drukker álma. Addig szusszanjunk pár hetet, és ha tehetjük, nézzük vissza az ősz legemlékezetesebb pillanatait. És persze óvatosan a bejglivel! J

Bernd Storck (DAC): „Gratulálok a csapatnak, és nagyon boldog vagyok, hogy ebben a nehéz időszakban meg tudtuk nyerni a meccset. Az első félidő után változtattunk a taktikánkon, mert néhány teljesítmény elmaradt a várttól. Ennek a húzásnak köszönhetően jobban kinyílt az ellenfél védelme. Sikerült sok gólhelyzetet kialakítanunk, a második félidőben több örömömet leltem. Az első gólunk szerencsés körülmények között született, de ehhez az is kellett, hogy többen legyünk a kapu előtt, mint az ellenfél játékosai. Szerettük volna megnyerni a meccset, és jó hangulatban zárni az őszt, hogy aztán ezen az úton folytathassuk tovább tavasszal, amikor vár még ránk négy mérkőzés az alapszakaszból, majd jön a rájátszás. A szezon elején az volt a célunk, hogy lehetőséget adva a fiatal játékosoknak fokozatosan beépítsük őket a csapatba, illetve, hogy minél kisebb legyen a különbség köztünk és a Slovan között. Elvesztettünk ugyan néhány meccset, melyet nem kellett volna, de ezeken a meccseken is mi játszottunk fölényben. Az egyetlen csapat vagyunk a bajnokságban, amely ilyen mértékben szinte minden mérkőzésen dominálni tudott. A teljesítményünkkel és a statisztikai mutatóinkkal elégedett vagyok, de jobban oda kell figyelnünk a befejezéseknél a jövőben. A szurkolóink nagyon hiányoztak a lelátóról. Soha korábban nem volt még ennyi pontunk az év végén, mint most. Ezen az úton kell folytanunk tovább.”

Anton Šoltis (Szenice): „Az első félidőben nagyon jól teljesítettünk, működtek az ellentámadások, két-három jó helyzetünk is volt. A második félidőben viszont már megmutatkozott, milyen minőséget képvisel a DAC. Az első gól előtt rólunk pattant le a labda. A hazaiak onnantól kezdve fölényben játszottak. A mi oldalunkon hiányzott a minőség. Szomorúan távozunk, de tovább kell dolgoznunk, főleg mentálisan kell megerősödnünk. Amikor elkezdtük a felkészülést, csak 4-5 kész játékos állt a rendelkezésemre. Télen meg kell erősítenünk a csapatot, hogy nagyobb legyen a versenyhelyzet az egyes posztokért. Stabilizálni kell a klubot, aztán a csapatot. Tavasszal a bentmaradásért fogunk küzdeni, az utána való szezonban pedig szeretnénk megerősödni.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - FK SZENICE 2:0 (0:0)
Fortuna Liga, 18. forduló, MOL Aréna, Dunaszerdahely, 2020.12.15., 16:00
Játékvezetők: Očenáš - Bednár, Vorel
Nézőszám: nézők nélkül
Góllövők: 51. Kalmár, 72. Nicolaescu
Sárga lap: 86. Blackman, ill. 66. Yenne, 73. Kopečný
DAC: Jedlička - Blackman, Müller, Beskorovainyi, Kružliak - Njie - Fábry (46. Nicolaescu), Balić - Kalmár (K) - Divković (77. Andzouana), Ramirez
SzeniceFryšták - Kopečný, Asanović, Nemec, Šimčák - Gallovič, Addo (86. Niarchos) - Yenne, Piroska (K) (77. Duda), Košťál (69. Fotr) - Malec (86. Masulovič)

Labdatartás: 55% : 45%