Beszámoló: DAC 1904 - Szered 0:0

Publikálva: 2022, április 3 - 08:17
Sajnos nem áprilisi tréfa: négy kapufa, nulla gól, ez a tegnapi 90 perc eredménye. Balić és Ciganiks egyszer-egyszer, Balogh kétszer is eltalálta a kapufát, pontot viszont csak egyet szereztek. Az áprilisi hóesésben megrendezett meccsen több helyzetet dolgozott ki a DAC, mégis a szeredi vendégek hagyták el elégedettebben a pályát.

Kéthetes szünetet követően ismét bajnoki pontokért zajlott a küzdelem a Fortuna Ligában, ezúttal a bennünket szorosan követő Szered együttese látogatott a MOL Arénába. Joao Janeiro a mérkőzés előtt hangsúlyozta, hogy mindenki támogatására szüksége van a csapatnak, hiszen a cél továbbra is az európai kupaküzdelem kivívása. A Szered ellen ebben az idényben még nem sikerült pontot szereznünk, fel volt hát adva a lecke. Sajnos a régóta maródi Kalmár és Szendrei duó a további sérültek miatt kvintetté alakult. Hahn térdműtéten esett át, ami miatt legalább egyhónapos kihagyás vár rá, Bögi sem volt bevethető, Ricardo pedig a Zsolna ellen szenvedett izomhúzódása után dőlt ki hetekre. Portugál kapusunk helyén a magyar Veszelinov Dániel mutatkozott be a DAC hálóőreként.

A mérkőzés elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, de a masszív szeredi védőfalat nem volt egyszerű feltörni. Sőt, az első nagy helyzet a piros-fehérek előtt adódott a 11. percben. Nagyon megfeledkeztünk elől Mićinről, aki a labdaátvétel után kicsit ugyan kibillent az egyensúlyából, de még így is kapura tudott fordulni, a debütáns Veszelinov azonban útját állta a labdának. A tehetséges hálóőr a korábbi magyar válogatott, Király Gábor kapusakadémiáján kezdte bontogatni a szárnyait, majd a MOL Akadémián folytatta, s most jött el számára az idő, hogy a DAC 400. élvonalbeli játékosaként bemutatkozzon a nagyok között.

Két perccel később már az ellenfél kapuja előtt alakult ki helyzet. Verlinden ívelésére Andzouana ugrott a legmagasabbra, össze is jött a fejes, de a labda mellé szállt. Közben egyre barátságtalanabbá vált az időjárás, a MOL Aréna felett összegyülemlett sötét felhőkből hó hullott. Végül is április van, nem igaz?!

A következő helyzetünk szintén egy fejesből született, ám ezúttal Balogh léphetett volna elő gólszerzővé. A „feladó” viszont szintén Verlinden volt, aki remekül tette a hórihorgas magyar csatárunk fejére a labdát, amely végül a kapufa érintésével csapódott a kapu mögötti reklámtáblára. A Szered támadójátéka egyértelműen a kontrákra épült, s Gago tisztes távolból rátűzött labdája intő jel volt, de Veszelinovnak nem kellett „munkába avatkoznia.” Fábry is távolról próbálkozott, de az irányzékkal neki is problémája akadt – szerencsénkre.

A 28. percben Balić gyönyörű szabadrúgása kis híján góllá érett, de Chudý bravúrral a felső lécre tolta a labdát. A szerediek már ekkor elkezdték húzni az időt: a kirúgásokat és a bedobásokat sem siették el Jarábek edző védencei. Az ellenfél tizenhatosáig eljutni nem volt gond, a problémák ott kezdődtek, mikor onnan kellett volna kapura törni. A szervezett védelem minden próbálkozásunknak elejét vette. A bal lábas Ciganiks ezért inkább messziről zúzta rá jobbal, de a kapufa ezúttal is a vendégeket segítette. Hihetetlen, de egy félidő alatt rúgtunk három kapufát, gólt viszont egyet sem szereztünk.

A szünetben egyet-egyet cserélt mindkét edző. Nálunk Veselovský jött le, helyét Andrezinho foglalta el. A játék pedig tulajdonképpen ugyanott folytatódott, ahol az első 45 perc után abbamaradt. Mi voltunk a kezdeményezőbbek, a Szered pedig a támadásaink megállítására helyezte a hangsúlyt. Az 53. percben pedig már negyedszer kapott a fejéhez a MOL Arénába kilátogató 2516 néző. A két portugál, Pinto és Andrezinho összjátéka után Baloghoz került a labda, aki nem sokat teketóriázott, és egyből küldte is kapura, de hiszik vagy sem, ez is a kapufán csattant. Ez volt a mérkőzésen a negyedik kapufa, ebből kettőt Balogh jegyzett.

A következő ziccer Verlinden nevéhez fűződött, de az ő próbálkozása sem rezdítette meg a hálót, pedig egyértelműen ez volt a meccs addigi legnagyobb helyzete – leszámítva persze a négy kapufát. Válaszként a másik oldalon Jureškin bombázott fölé, utána Dimun lapos gurítása hagyta el a játékteret, ugyancsak a kapu mellett. Szaporodtak a lövések, a kijelzőn azonban továbbra is a csalódást keltő 0:0 szerepelt, pedig a lehetőségeink megvoltak, hogy sikerre vigyük a meccset.

Persze, a vendégeket sem kellett félteni, a hibáinkat azonnal igyekeztek kihasználni, s ha nincs Veszeloniv második remek védése, meg is szerezték volna a vezetést. Kapusunk azonban Haša próbálkozását remek érzékkel tolta ki szögletre.

A vége felé igyekeztünk minden támadást lövéssel befejezni, a közönség is erre ösztökélte a fiúkat a „Gólt kéne rúgni!” – buzdítással. Balić a 77. percben szeretett volna eleget tenni ennek a felszólításnak, de bombája a védő hátáról levágódott, majd két perccel később Ciganiks hasonlóképp kísérletezett, csak sajnos eltörte a labdát. A mérkőzés utolsó tíz percében már csak kisebb helyzetek adódtak, de gól nem született, ezért ezúttal be kell érnünk az egy ponttal.

Ha a futballt kapufákra játszanák, 4:0-ra győztünk volna, de a fociban nem érvényesek ezek a szabályok. Ebben a sportágban bizony a gólok száma dönt, s abból sajnos most egyet sem szereztünk. Ez a rossz hír. A jó viszont az, hogy nem is kaptunk, így némi vigasz, hogy Veszelinov kapott találat nélkül hozta le az első meccsét a DAC színeiben. A tabellán elfoglalt pozíciónk nem változik, továbbra is a negyedikek vagyunk. Innen küzdünk tovább azért, hogy a végére felküzdjük magunkat a dobogóra. Legközelebb a címvédőnél, vendégeskedünk. A Slovan ellen jövő vasárnap lépünk pályára Pozsonyban.

Joao Janeiro (DAC): „Majdnem mindenben egyetértek azzal, ahogy a vendégek edzője látta a mérkőzést. Jó meccs volt, de abban nincs igaza, hogy nekik volt több helyzetük, mert azokból mi dolgoztunk ki többet. A Szered a saját taktikájával szerette volna megnyerni az összecsapást, és mi is a saját taktikánkkal igyekeztünk legyőzni őket. Örülök, hogy nem kaptunk, gólt, de jobban örültem volna, ha mondjuk, nyerünk 5:2-re. Az ellenfélnek volt két nagy helyzete, nekünk hét is, ebből ötször a kapu konstrukcióját is eltaláltuk. Ricardo sérült, ezért döntöttünk Veszelinov kapuba állítása mellett, aki jó teljesítményt nyújtott. Korábban már Somorján is bizonyított. Nem előzött meg bennünket a Szered, ez igaz, de nem lehetünk boldogok, mert nem nyertünk.”

DAC 1904 - ŠKF SZERED 0:0
Fortuna Liga, rájátszás, 4. forduló, MOL Aréna, Dunaszerdahely, 2022.04.02., 18:00
Játékvezetők: Gemzický - Hrmo, Štofik
Nézőszám: 2516
Sárga lap: 25. Pinto, 45. Muhamedbegovic, 90+1. Sharani, ill., 8. Jureškin, 79. Chudý, 90. Mićin
DAC: Veszelinov - Pinto, Kružliak (K), Muhamedbegovic, Ciganiks - Balić, Dimun - Andzouana (63. Krstović), Veselovský (46. Andrezinho), Verlinden (75. Moumou) - Balogh (84. Sharani)
Szered: Chudý - Silva (71. Radić), Filho - Šulek - Košťál (71. Todoroski), Morong (K), Gago (90. Popović), Jureškin - David (46. Haša), Mićin, Fábry (63. Yao)

Labdatartás: 57% : 43%
Lövések: kapura: 2:2, mellé: 9:6
Szabadrúgás: 10:16