Beszámoló: DAC 1904 - Slovan 1:2 (0:0)

Publikálva: 2024, szeptember 15 - 06:12
Vezetett, a végén mégis alulmaradt a DAC a Slovannal szemben. A barátságtalan időben megrendezett mérkőzésen a legnagyobb főszerepet a VAR-kapta, amely sorsdöntő helyzetekben hozott ítéletet.

Hat hét elteltével nyíltak meg újra a MOL Aréna kapui a Hónap mérkőzésévé kikiáltott rangadó előtt, noha a szélsőségesen hideg és esős időjárás miatt szinte az utolsó pillanatig kérdéses volt, hogy lejátsszák-e egyáltalán a találkozót. Az égszínkékek nagyobb meccsrutinnal a hátuk mögött érkeztek Dunaszerdahelyre, hiszen Vladímír Weiss az idei szezon 14. tétmérkőzésére készült a csapatával (a rangadón azonban betegség miatt asszisztense, Boris Kitka irányított), míg Xisco Muñoznak a DAC kispadján ez volt mindössze a 8. tétmeccse ebben a szezonban.

Terv szerint a két együttes öregfiúcsapata is megmérkőzött volna egymással még a szombat esti rangadót megelőzően, a szervezők a már említett időjárási körülmények miatt azonban úgy döntöttek, más időpontban csapnak össze a sárga-kékek és az égszínkékek egykori legendái. A Niké Liga 7. fordulójának slágermeccse viszont nem maradt el, Dohál játékvezető játékra alkalmasnak ítélte a pályát, így azon hathetes kihagyás után ismét útjára indult a labda.

A két szurkolótábor a „szokásoknak megfelelően” köszöntötte egymást a mérkőzés elején, s úgy tűnt, a játékosokat is feltüzelték, mert nagy iramban, de sok pontatlansággal fűszerezve indult az összecsapás. Az első tíz perc egymás „kóstolgatásáról” szólt, egy kis keménységért egyik csapat játékosainak sem kellett a szomszédba mennie. A kapusoknak azonban nem sok dolga akadt. Az áztató eső ellenére is remekül előkészített pályán a két tizenhatos között zajlott a játék, Popovićnak és Takáčnak ritkán akadt dolga.

Hazai oldalon a 32. percben láthattuk a legnagyobb helyzetet, amikor Mendez egy lapos beadással szerette volna gólhelyzetbe hozni a csapatkapitányi karszalagot viselő Trusát, de a pozsonyi védelem az utolsó pillanatban szögletre mentett. A BL-főtáblájára került címvédőnek is volt egy hasonlóan nagy helyzete: a 41. percben Barseghyant senki nem tudta feltartóztatni, végignyargalt a pályán, de Popović hatalmas védésének köszönhetően megmenekültünk a góltól, így 0:0-ával vonultak a csapatok az öltözőbe.

A félidőben a 120 éves klubunk egykori kiválóságai vehettek át egy-egy emlékplakettet a klubvezetéstől. Az őket illető taps után pedig folytatódott a találkozó, és kis idő elteltével már nem a múlt játékosait, hanem a jelenkoriakat éltette a lelátó, mert a 48. percben megszereztük a vezetést. Bernát ívelt a hosszú oldalra, ahonnan Brunetti rúgta kapura, majd egy kisebb kavarodás után Kashiáról pattant a vonal mögé a labda – 1:0 –, így öngólként könyvelték el a találatot.

Alig tartott tíz percig az örömünk, máris módosult az állás. A vendégek örmény játékosa, Barseghyan egy remekül elvégzett szabadrúgásból kiegyenlített – 1:1. A gólhoz a bal oldali kapufa is hozzásegítette az égszínkékeket. Ezután mindkét edző cserékkel igyekezett színezni a játékot. Gólhelyzetbe mégis az elejétől a pályán tartózkodó Vitális került, de egyéni akcióját sajnos nem koronázta góllal. A 70. percben Strelec is betalálhatott volna, de Popović a helyén volt.

A döntetlennel igazából egyik csapat sem lehetett elégedett, nem is ült rá senki az eredményre. A 81. percben Barseghyan mintegy 20 méteres erős lövése után rezdült a hálónk, de a VAR megvizsgálta, majd kezezés miatt érvénytelenítette a gólt. A folytatásban ismét a videóbíró döntésére támaszkodott Dohál játékvezető: a 86. percben Mak csípős lövését követően Csinger kezezése után ítélt büntetőt a Slovan számára, Barseghyan pedig megszerezte második szabályos gólját is – 1:2.

A drámai végjátéknak itt viszont még nem volt vége! A csereként beállt Bősze próbálkozása után Takáč kapus csak nagyot nyújtózva tudott védeni, s még ezt követően is jutott munka a videószobában ülőknek, akik Blackman megmozdulását ítélték szabálytalannak a büntetőterületen belül. Egykori játékosunk Ramadant csapta arcon. Trusa állította le a mészpontra a labdát, de a ráadás tizedik percében nem élt a lehetőséggel, és kapu fölé rúgta a tizenegyest. Újabb gólhelyzet kialakítására ezt követően már nem volt időnk.

Az első félidő 0:0-ját követően a második játékrészre maradtak az izgalmak, a legkiélezettebb pillanatokig pedig a hosszabbításig kellet várni. Már a századik percben jártunk, amikor kihagytuk a tizenegyest, így kénytelenek vagyunk elkönyvelni a vereséget. A jövő hét végi, szakolcai bajnokinkat megelőzi egy másik idegenbeli mérkőzés is Trencsénben. A keddi találkozó a 6. forduló pótolt mérkőzése lesz.

Edzői értékelés:

Xisco Muñoz (DAC 1904): „Már a mérkőzés előtt is tisztában voltunk vele, hogy ezek azok a típusú meccsek, melyeken apró részletek döntenek csupán a pontok sorsáról. Ez be is igazolódott. A csapat teljesítményére büszke vagyok, elégedett vagyok a játékosaimmal, akik az utolsó pillanatig maximálisan küzdöttek. Ahogy említettem, a végén a részletek döntöttek. Nem marad más hátra, mint tovább folytatni a kemény munkát, hogy fejlődjünk. Sok dologban kell még javulnunk, de hosszú az idény, és remélem, hogy ez a kemény munka meg fog mutatkozni. Az eredmény miatt csalódottak vagyunk, de előre kell tekintenünk a következő mérkőzésre.”

Boris Kitka (Slovan): „Úgy gondolom, a mérkőzésen végig stabil teljesítményt nyújtottunk. Irányítottuk a játékot, és arra koncentráltunk, hogy ne engedjük játszani a hazaiakat. Ez sikerült is. A középpályát uraltuk. Örülünk a győzelemnek, megfordítottuk a kedvezőtlen helyzetet, és ezért meg kell dicsérnem a játékosokat. Dunaszerdahelyen egyik csapatnak sem könnyű nyerni, ezért annál inkább értékeljük a három pontot. Köszönöm a játékosoknak a hozzáállásukat és a teljesítményüket. Ma egy góllal jobbak voltunk, és ennek örülünk.”

DAC 1904 - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 1:2 (0:0)
Niké Liga, 7. forduló, MOL Aréna, Dunaszerdahely, 2024. 9. 14., 20:30
Játékvezetők: Dohál - Poláček, Jekkel