Beszámoló: Besztercebánya - DAC 1904 1:3 (1:1)

Publikálva: 2022, október 31 - 08:24
Beszterce bevéve! A szépszámú szurkolótábor nem bánta meg, hogy elment a meccsre, hiszen a DAC csapata három találatot szerezve ismét begyűjtötte a három pontot, és feljött a tabellán a második helyre.

Több mint hét év telt el azóta, hogy csapatunk egy bajnoki hétvégén Besztercebányára vette az irányt. A Dukla a második liga ezüstérmeseként került fel ismét az élvonalba, ahol 15 fordulót követően a középmezőnyben tanyázik. Csapatunk augusztus 28-a óta minden bajnokin szerzett legalább egy pontot, s Kalmárék azzal a céllal utaztak a „katonákhoz”, hogy folytassák a jó sorozatot. A vasárnapi találkozó különlegességét az adta, hogy a bajnokság jelenlegi két legjobb góllövője, a mi Krstovićunk és a hazai – de korábban a DAC-ot is megjárt – Polievka feszült egymásnak. Nem is volt vitás, hogy mindkét gólvágó a kezdőben kapott helyet.

Volt azonban még egy érdekessége a meccsnek, mégpedig, hogy ezúttal csapatunk tagjai is hozzájárultak a szurkolók utaztatásához és a belépőjegyek árához. A vendégszektor még a szokásosnál is izmosabb volt, és a mieink már a találkozó elejétől buzdították a srácokat. A csapatkapitányi karszalagot ezúttal Kružliak viselte. Az első nagy helyzetre mindössze hat percet kellett várni. Ekkor Nebyla adott remek passzt Pintónak, aki viszont a kifutó kapusba, Hruškába lőtte a ziccert.

A Dukla is játszani akarta a futballt, már az első szögletnél próbára tették Petrášt, aki nagyot nyújtózva mentett, majd Willwéber fejesét fogta magabiztosan. Nagy lehetőséget kaptunk egy szabadrúgás formájában a gólszerzésre, de a Migaľa sárga lapot érő szabálytalanságáért megítélt pontrúgást Krstović csak a kapusba lőtte. Három perccel ezután már Veselovský ívelt a kapu elé egy szabadrúgást, erre azonban számított a Dukla hálóőre.

A Besztercebánya folytatva az aktív játékot, ismét lövéshez jutott. Polievka Rymarenko jó átadása után próbálkozott mintegy 20 méterről, veszélyes lövése azonban fölé ment. Majd jött az újabb helyzet, ezúttal a piros mezesek kapuja előtt: Gavrić jobb szélről adott be a védők szorításában, Krstović kiválóan érkezett a centerbe tett labdára, de Hruška jött ki győztesen az akcióból. A folytatásban előbb Faško lövésénél, majd Uhrinčať fejesénél kellett koncentrálnia Petrášnak. A 30. percben Veselovský egy kis szöglet után találta el az oldalhálót az ellenkező oldalon.

Lehetőségekből igazából nem volt hiány, benne volt a játékban, hogy előbb-utóbb érkezik a gól. A 39. percben pedig jött is, csak sajnos rossz kapuba. Egy egész pályás támadás végén Brunetti nem tudta feltartóztatni Rymarenkót, aki éles szögből próbálkozott. Ezt a kísérletet ugyan még hárította Petráš, de a jó ütemben érkező Faško lövésénél már tehetetlen volt – 1:0. Az egyenlítés azonban nem váratott sokáig magára. A 44. percben a jobbhátvéd Pinto beadta, a teljesen üresen hagyott balhátvéd Andzouana pedig berúgta – 1:1. Jöhetett a negyedórás pihenő.

A szünetben kettős cserét hajtott végre Adrian Guľa: Kružliak és Veselovský jött le, Ramadan és Kalmár pedig fel, s utóbbi karjára került a kapitányi karszalag. A második félidő első nagy helyzetét Polievka hagyta ki, majd Záhumenský is elpuskázott egy ordító lehetőséget. Mindkét hazai játékosnak plusz motivációt jelenthetett, hogy betaláljon korábbi csapatának. Szerencsére egyiknek sem jött össze a gól. „Mindent bele!” – hangzott fel 188 sárga-kék torokból a buzdítás. Kitartó szurkolóink is érezték, van esélyünk az újabb gólra.

Nebyla igyekezett meghálálni a kapu mögül érkező támogatást, de kiszorított helyzetből nem találta el a kaput, majd Ramadan fejese kötött ki Hruška kezében. Nem adták alább a hazaiak sem. Petrášnak Slávik próbálkozásánál kellett nagyot védenie. Három perccel az akció után pedig Brunetti mentett hatalmasat az ötös vonalán. Ha nem teszi, könnyen előnybe került volna a Dukla. Két helyzet itt, kettő ott: Nebyla tolta ki a szélre a labdát Pintónak a 66. percben, aki hatalmas lendülettel érkezett, de csak a kapust találta el. Pár pillanattal később pedig Krstović csapta be Hruškát, ám a labda elcsorgott a gólvonal előtt, anélkül, hogy megtalálta volna az utat a hálóba.

Izgalmas játékot látott a stadionba jegyet váltó több mint 3600 néző. S közülük a sárga-kék színeket viselők újabb találatnak örülhettek a 75. percben. Előbb Nebyla próbálkozott egy erős bombával, de azt még védte a kapus. A kipattanó a tizenhatos vonalánál álló Kalmárhoz került, kapitányunk pedig teketóriázás nélkül tüzelt, és talált – 1:2. A gól után ezúttal sem maradhatott el a szokásos szalutálós gólöröm a szurkolótábor előtt. Nem ültünk rá az eredményre, továbbra is megpróbáltunk aktív támadójátékot játszani. Gavrić kísérelte meg berúgni a harmadikat a 80. percben, de túlságosan mellé tekert. Egy perccel később viszont már minden passzolt, és kilőtte a hosszú sarkot – 1:3. Ez volt a szerb szélső első gólja csapatunk színeiben.

Néhány sárga lap, és csere után Ramadan lőhetett volna bődületesen nagy gólt. A szétszakadt hazai védelem mellett kapott kitűnő labdát, de fölé bombázott. Szerencsére nem ezen múlott a három pont sorsa, mert egy negyedik találat nélkül is összejött a győzelem.

Folytatódik a jó szériánk, melyet ma Besztercebányán toldottunk meg egy újabb győzelemmel. 6:10 volt a kaput eltaláló lövések aránya, 7-7 kísérlet szállt mellé. A számok is bizonyítják, hogy aktív játékot hozott a vasárnap esti 90 perc. Akárcsak egy hete, ezúttal is vert helyzetből álltunk fel, sőt egy góllal még többet is rúgtunk, mint a Zólyombrézónak. Érdemes a tabellára pillantani, mert a jövő szombati kerületi derbi előtt mi vagyunk a másodikok, a Spartak pedig a harmadik. Ott a helyünk a MOL Arénában!

Edzői értékelés:

Adrian Guľa (DAC 1904): „Nagyon értékes győzelmet arattunk, mert a szívós hazaiak nagyon kellemetlen ellenfélnek bizonyultak. Annál is értékesebb ez a három pont, hiszen sikerült megfordítanunk az állást. A fiúk jó munkát végeztek. Csapatmunkát láttunk, melyből a jó egyéni teljesítmények sem hiányoztak. Örülök, hogy sikerült zökkenőmentesen átállnunk a 3-5-2-es rendszerről a négyvédős rendszerre. Nagyon értékes győzelem. Köszönöm a fiúknak, és a szurkolóinknak, hogy eljöttek. Bízom benne, hogy ismét nőni fog az önbizalmunk, s ezáltal könnyebben nézünk majd szembe a ránk váró ellenfelekkel.”

Michal Ščasný (Besztercebánya): „Tele vagyok érzelmekkel. Tudtuk, hogy egy hatalmas erőt képviselő csapattal állunk szemben, ami be is igazolódott. Azon a szinten szerettünk volna játszani, mint a DAC, ami össze is jött. Kár az első félidő végén kapott egyenlítő találatáért. A második félidőben volt néhány jó lehetőségünk, különösen Zahumenský és Slávik révén. Úgy gondolom, hogy Slávik lehetőségénél szabálytalanság történt az ellenfél részéről. Néhány dolgot azonban nem akarok kimondani, már csak a DAC edzője iránt érzett tiszteletből sem, és persze azért, mert a Zólyombrézó ellen szeretném a kispadról irányítani a csapatot.”