Beszámoló: Besztercebánya - DAC 1904 1:0 (0:0)

Publikálva: 2024, augusztus 12 - 06:45
Az egyetlen kaput eltalált lövését gólra váltva győzött a Besztercebánya. Ezzel a találattal a három pontot sorsa is eldőlt.

A Kassán megszerzett egy pontunkat múlt héten hárommal gyarapítottuk a Komárom legyőzésével, és Besztercebányán is győzelmi szándékkal léptünk pályára. Xisco Muñoz ezúttal a klasszikus 4-4-2-es felállást választotta. A hazai keretben hat olyan játékos is szerepelt, akik korábban a mi színeinkben is rúgták a labdát.

30 °C fokot mutattak a hőmérők Besztercebányán, amikor az idei németországi Európa-bajnokságot is megjárt Ivan Kružliak játékvezető jelt adott a mérkőzés kezdetére, de a vendégszektorban még az ilyen hőség ellenére is 86 sárga-kék szurkoló gyűlt össze, hogy buzdítsa a csapatunkat. Az összecsapás első két percében a „katonák” két szögletet is elvégezhettek, de egyikből sem profitáltak. A másik kapu előtt Almási harcolt Willwéberrel, a hazai játékos azonban helyzeti előnyben volt, és hazafejelte a labdát.

Óvatos játék jellemezte az első tíz percet. A piros mezesek arra vártak, mit lépünk mi, mi pedig igyekeztünk hibára kényszeríteni őket. Vitális lapos lövésére leért Rehák, a másik oldalon viszont a szerencsének köszönhetjük, hogy nem kaptunk gólt. Rymarenko keresztbe ellőtt labdája centikkel suhant el a hosszú oldalon a kapufa mellett. A folytatásban rögzített helyzetből próbálkoztunk. Vitális felívelésénél a közel kétméteres Almásit a szintén csatárposzton játszó és ugyancsak majdnem kétméteres Malec őrizte.

Visszafogott tempóban csordogált tovább a mérkőzés, nem igazán sikerült felvennünk a mérkőzés ritmusát. Erről tanúskodtak a statisztikai adatok is. Bíztunk benne, hogy a félidő felében elrendelt ivószünetben kiosztott edzői utasítások felrázzák a játékot, de egy kapu fölé szálló Trusa lövésen kívül több helyzetet nem sikerült kidolgozni az első 45 perc végét jelző sípszóig.

A szünetben egyik oldalon sem volt csere. A második félidő eleje pedig kísértetiesen hasonlított az első játékrészben látott játékra. Valamit lépnie kellett Xisxo Muñoznak. Mielőtt azonban ezt megtette volna, módosult az állás, de sajnos nem a mi javunkra. Az 51. percben Záhumenský balról érkező centeréről lemaradt Kacharaba, Malec pedig Popovićnak esélyt sem adva fejelt a léc alá – 1:0.

Innentől kezdve új meccs kezdődött a számunkra. Jöttek is a cserék: Almási és Herc ment le, Redzic és Bernát jött be. Nagyobb kockázatot kellett vállalnunk, kellett a gól. Andzouana ívelését Vitális próbálta kapura csúsztatni, Rehák azonban számított a fejesre. Élénkebbé vált a játék, de még mindig nem volt az igazi. A 65. percben jött az újabb vérfrissítés: Bajót Ramadan, Mendezt Yapi váltotta. Lebukott közben a nap a Štiavnička mögött, a hazai „kemény mag“ pedig elérkezettnek látta az időt, hogy a „Bi a bi a bi maďara do hlavy!“ rigmus skandálásával egy kis magyarszidásba kezdjen. Kár érte. Pedig ők vezettek, nekünk kellett futnunk az eredmény után.

Amit meg is tettünk ugyan, de nem voltunk eredményesek. Yapi beadását Trusa elől takarította el a hazai védelem, amely a beíveléseinket rendre kifejelte, a lövési kísérleteinket jól blokkolta. Az ötödik cserénk, a több mint két év után ismét csapatunk színeiben játszó Szendrei próbálkozásai is elhaltak a büntetőterületen belül, s hiába pakolt rá hat percet a rendes játékidőre Kružliak, nem futotta az erőnkből az egyenlítésre.

Egy idegenbeli döntetlen és egy hazai győzelem után az első vereségünket is elszenvedtük az új szezonban. A Dukla egyetlen egyszer találta el a kapunkat, s ebből a próbálkozásból született a meccs egyetlen, a három pont sorsát is eldöntő gól. Nem marad más hátra, mint tovább és még keményebben dolgozni, hogy a jövő heti nagymihályi mérkőzésről jobb kedvvel és több ponttal térhessünk majd haza.

Edzői értékelés:

Xisco Muñoz (DAC 1904): „Ma volt elég lehetőségünk arra, hogy betaláljunk. A hazai csapat várt a lehetőségre, ami el is jött, és gólt is szerzett belőle, mi pedig pont nélkül megyünk haza. El kell gondolkodnunk azon, miben kellene még jobban feljavulnunk. A mérkőzést megelőzően is tudtuk, hogy néhány játékhelyzetben kevés tapasztalattal rendelkezünk. Ezért sem voltunk ma kellően veszélyesek. A lehetőségeink száma megvolt, de nem tudtuk gólra váltani azokat. Ilyen a futball. Továbbra is keményen kell dolgoznunk, hogy minden nap fejlődjünk. A mai teljesítményünk megmutatta, hol is tartunk jelenleg.”

Marek Bažík (Besztercebánya): „Múlt héten a Szakolca ellen már zsebben éreztük a meccset, az utolsó pillanatban mégis elúszott a győzelem. Tudtuk, hogy a mai mérkőzésen egy teljesen más típusú ellenféllel játszunk. Ez be is igazolódott. Sejtettük, hogy nem lesz nálunk annyit a labda, és lesz elég dolga a védelemnek. Gratulálok a fiúknak, mert odatették magukat hátul. Azzal is tisztában voltunk, hogy nem lesz annyi helyzetünk, mint a Szakolca ellen. Annál is inkább örülök, hogy ilyen hatékonyak voltunk, és két-három veszélyes helyzetből egyet kihasználtunk. Örülök, hogy amit edzésen gyakoroltunk, azt viszont láttam a pályán, és ugyancsak boldoggá tesz Malec gólja. Boldog vagyok, mert tudom, milyen ellenfelet győztünk le, és azt is, hogy mennyi munkánk volt ebben. Nehéz sorozat előtt állunk, minden pontért meg kell küzdenünk, de a mai győzelmet kiélvezzük, és holnaptól folytatjuk a munkát.”

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA - DAC 1904 1:0 (0:0)
Niké Liga, 3. forduló, Štadión Štiavničky, Besztercebánya, 2024. 8. 11., 18:00
Játékvezetők: Kružliak - Bednár, Kuba